Tarot

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Tarot

Postautor: OneNight » 09 mar 2023, 20:00

Spirytyzm jest dla wszystkich,jednak nie wszyscy widzą w tej prostej filozofii jej wielkość.
Kto jest tak skromnym ,aby potrafić ujrzeć swą brzydotę w świetle nauk Duchów posłanych przez Jezusa ,ten zwyciężył,cała reszta. to nic jak marne wylewanie słów i strata czasu ...


No tak, typowy spirytyzm. Sprawić by ktoś poczuł się jak istota gorszego sortu - "ujrzeć swą brzydotę". A na dodatek jeszcze bez argumentów obrazić całą resztę dróg, nazywając je stratą czasu. Gdzie ta wielkość w spirytyzmie? Bo jak się spojrzy szerzej, to wielkie okazuje się kłamstwo tej filozofii.

Jeśli jedynym co spirytyzm daje jest niskie poczucie własnej wartości i obietnicę że w następnym wcieleniu będzie lepiej, jeśli będziemy grzeczni, to co tu jest stratą czasu? Bo z drugiej strony mamy inne filozofie, dające te narzędzia już teraz.

Podałem masę argumentów, dlaczego uważam spirytyzm za kłamstwo przeczące historii kontaktu z duchami. A w odpowiedzi dostaję puste frazesy i powtarzanie jak mantry tego samego.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Tarot

Postautor: fruwla » 09 mar 2023, 21:01

Pablo diaz pisze:Odpisze Ci,jeśli powiesz mi ,czy czytałaś Ewangelię według spirytyzmu ?

:( hmm, nie przeczytalam, niestety.....
Czy to znaczy, ze odpowiedzi za kare nie dostane ? :(
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Tarot

Postautor: soldado » 10 mar 2023, 10:21

fruwla pisze:
Pablo diaz pisze:Odpisze Ci,jeśli powiesz mi ,czy czytałaś Ewangelię według spirytyzmu ?

:( hmm, nie przeczytalam, niestety.....
Czy to znaczy, ze odpowiedzi za kare nie dostane ? :(


Albowiem powiadam Ci, że jesteś niegodna.... :D
Posyp najsampierw głowę popiołem. :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3208
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Tarot

Postautor: fruwla » 10 mar 2023, 11:07

soldado pisze:
Albowiem powiadam Ci, że jesteś niegodna.... :D
Posyp najsampierw głowę popiołem. :)

Ha ha ;)
Glowe posypywali mi popiolem cale zycie, sama sobie tez posypywalam, dosc porzadnie ble :|
Teraz nadszedl czas buntu... szkoda ze tak pozno.... 8-)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Tarot

Postautor: Pablo diaz » 10 mar 2023, 14:12

soldado pisze:
fruwla pisze:
Pablo diaz pisze:Odpisze Ci,jeśli powiesz mi ,czy czytałaś Ewangelię według spirytyzmu ?

:( hmm, nie przeczytalam, niestety.....
Czy to znaczy, ze odpowiedzi za kare nie dostane ? :(


Albowiem powiadam Ci, że jesteś niegodna.... :D
Posyp najsampierw głowę popiołem. :)

:) :) :) ❤️
Ostatnio zmieniony 10 mar 2023, 14:17 przez Pablo diaz, łącznie zmieniany 1 raz
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Tarot

Postautor: Pablo diaz » 10 mar 2023, 14:16

fruwla pisze:
Pablo diaz pisze:Odpisze Ci,jeśli powiesz mi ,czy czytałaś Ewangelię według spirytyzmu ?

:( hmm, nie przeczytalam, niestety.....
Czy to znaczy, ze odpowiedzi za kare nie dostane ? :(


Świetnie, polecam bardzo ,tam znajdziesz kilka duszyczek ,które pomimo upływu lat od ich przekazu łapią za serce i chwytają za duszę. ❤️
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Tarot

Postautor: Pablo diaz » 10 mar 2023, 15:40

OneNight pisze:
Spirytyzm jest dla wszystkich,jednak nie wszyscy widzą w tej prostej filozofii jej wielkość.
Kto jest tak skromnym ,aby potrafić ujrzeć swą brzydotę w świetle nauk Duchów posłanych przez Jezusa ,ten zwyciężył,cała reszta. to nic jak marne wylewanie słów i strata czasu ...


No tak, typowy spirytyzm. Sprawić by ktoś poczuł się jak istota gorszego sortu - "ujrzeć swą brzydotę". A na dodatek jeszcze bez argumentów obrazić całą resztę dróg, nazywając je stratą czasu. Gdzie ta wielkość w spirytyzmie? Bo jak się spojrzy szerzej, to wielkie okazuje się kłamstwo tej filozofii.

Jeśli jedynym co spirytyzm daje jest niskie poczucie własnej wartości i obietnicę że w następnym wcieleniu będzie lepiej, jeśli będziemy grzeczni, to co tu jest stratą czasu? Bo z drugiej strony mamy inne filozofie, dające te narzędzia już teraz.

Podałem masę argumentów, dlaczego uważam spirytyzm za kłamstwo przeczące historii kontaktu z duchami. A w odpowiedzi dostaję puste frazesy i powtarzanie jak mantry tego samego.


Jesteś bardzo wrażliwy :) ❤️
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Tarot

Postautor: fruwla » 10 mar 2023, 16:33

Pablo diaz pisze:
Świetnie, polecam bardzo ,tam znajdziesz kilka duszyczek ,które pomimo upływu lat od ich przekazu łapią za serce i chwytają za duszę. ❤️

Pablo, :) masz racje, moje pytanie bylo droga na skroty. Powinnam przeczytac ,to i przeczytam. :D
Ja juz wlasciwie w wiekszosci znalazlam to - czego szukam, ale moze bedzie w tej ksiazce cos, co rzeczywiscie dotknie glebin mojego ozieblego serca :|
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Tarot

Postautor: tadyszka » 11 mar 2023, 18:19

Wiem ze wiele osób zajmujących sie duchowoscia jest uczulone na katolicki język. Ale to były takie czasy i duchy korzystały z takiego języka by byl zrozumiany dla czytelnika i sluchacza. To sa prawdy ponadczasowe, wystarczy miec otwarte serce i szukac podobienstw a nie roznic ;)

Duchy najczesciej dostosowuja jezyk do srodowiska w ktorym daja przekaz, prawdy sa uniwersalne i proste.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Tarot

Postautor: OneNight » 11 mar 2023, 23:03

tadyszka pisze:Wiem ze wiele osób zajmujących sie duchowoscia jest uczulone na katolicki język. Ale to były takie czasy i duchy korzystały z takiego języka by byl zrozumiany dla czytelnika i sluchacza. To sa prawdy ponadczasowe, wystarczy miec otwarte serce i szukac podobienstw a nie roznic ;)

Duchy najczesciej dostosowuja jezyk do srodowiska w ktorym daja przekaz, prawdy sa uniwersalne i proste.


Ale tu nie o katolicki język chodzi. Teorie podane przez Kardeca nie znajdują pokrycia w rzeczywistości. Można zwyczajnie to sprawdzić, to jest na wyciągnięcie ręki. Gdyby spirytyści rzeczywiście mieli kontakt z tamtym światem, dostaliby kubeł zimnej wody. Bo nie wygląda wcale tak kolorowo.

I mówię tu o takim pełnym kontakcie, że jesteś w stanie z duchami obcować, widzieć je.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości