Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: Mirek » 24 mar 2015, 14:06

Każdy ma zdolności paranormalne lecz nie każdy wie o tym i potrafi z tego korzystać. Technika i rozwój cywilizacji uśpił w nas te zdolności.
Seanse spirytystyczne kojarzą mi się z czymś takim, że przychodzi do mnie policja i wyciąga mnie z zacisza domowego na przesłuchanie na komisariat (seans spirytystyczny). Wolałbym jakby ktoś przyszedł do mnie i zapytał czy mam czas się z nim spotkać i porozmawiać. Najlepiej u mnie w domu przy kawie, czy herbacie. Ten drugi sposób kojarzy mi się z podróżami mentalnymi w odmienne stany świadomości.
Zastanów się Bernadeto jakbyś zareagowała jakby większość osób zgłaszała się do Ciebie z prośba zaspokojenia swojej ciekawości i egoizmu chcąc się skontaktować ze swoimi zmarłymi. Większość z tych ludzi za życia nie miała dobrych stosunków ze zmarłym i teraz dręczą wyrzuty sumienia. Takie częste podróże są męczące i wyczerpujące, a jak widzisz po co chcą ludzie kontaktów, opadasz po czasie z sił i nie chcesz się tym zajmować publicznie.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: atalia » 24 mar 2015, 14:23

Myslę, Mirku, ze wiekszość osób chcących skontaktować się ze swoimi ukochanymi zmarłymi nie czyni tego z niskich egoistycznych pobudek, tylko po prostu ci pogrążeni w głębokiej załobie ludzie chca się upewnić, że ich drodzy zmarli dalej istnieją, nie pochłonęła ich nicość i mają się dobrze. Grunt to dobrze odczytać cudze intencje.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: bernadeta1963 » 24 mar 2015, 14:33

Mirku tu się z tobą znowu nie zgodzę . Gdyby do mnie przyszedł ktoś i chciał skontaktować się z duchem to uprzedziła bym , że duch jest do mnie skierowany . To znaczy , ze nie ma gwarancji że jakiś np daleki krewny zostanie '' puszczony '' do mnie żeby rodzina wyciągnęła od niego informacje np krzywdzące innych członków rodziny . A z tego co rozumiem ta pani potrafi odwiedzać duchy tam gdzie są . Nie dziwię się że miała dosyć tak jak te duchy które nachodzila , aby zadowolić ludzi którzy do niej przychodzili . Ja nie mogę dać gwarancji , że przyjdzie określony duch ,
a tym bardziej nie chcę zakłócać jego spokoju . To właśnie próbuję ci wytłumaczyć . Dlatego nie jestem przekonana do tego szkolenia . To jest wyłącznie moje zdanie i nie chcę nikogo urazić .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: Mirek » 24 mar 2015, 14:53

Ona też nie dawała gwarancji. Po takich odwiedzinach była weryfikacja. Na jednym spotkaniu się nie kończyło. Osoby chciały więcej i więcej.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: gaba75 » 24 mar 2015, 15:02

Odpowiedział ktoś na pytanie w temacie? Bo mam przysłowiowego lenia i nie chce mi się czytać wszystkich postów.
Jak pomóc osobie bojącej się śmierci? naprowadzić ją na odpowiednią ścieżkę. Oto moja rada. Ścieżka bez strachu.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: Xsenia » 24 mar 2015, 19:19

Zapytać, dlaczego ktoś się boi. I odpowiedź dostosować do odpowiedzi bojącej się osoby. Są różne powody strachu. I na każdy można znaleźć sposób. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: Hansel » 24 mar 2015, 22:16

Myślę że masz rację Xeniu każdego człowieka nalezy traktować indywidułalnie.

Ja pamiętam że mnie w czasach kiedy miałem taki napad strachu oprócz tego że kiedyś mogę przetać istnieć przezażało najbardziej to że że jeżeli po śmierci niczego nie ma to znaczy że to czy ludzie za życia byli dobrzy czy źli nie miało żadnego znaczenia a zatem rację mieli ci wszyscy którzy bezwzględnie po trupach innych szli do swoich celów i traktowali innych jak śmieci. A najgorszy napad depresji miałem jak sobie po pierwsze pomyślałem o tych wszystkich dobrych i wspaniałych ludziach którzy kiedyś żyli i umarli nieraz na rużne straszne sposoby i nikt ich nie pocieszył bo na świecie nie istnieje żadna sprawiedliwość a po drugie jak sobie pomyślałem że ci wszyscy którzy żyją teraz a których za coś lubę albo cenię też kiedyś umrą...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: Hansel » 13 sty 2017, 15:48

cthulhu87 pisze:A ja boję się śmierci i uważam, że to zupełnie naturalne i normalne uczucie. Jestem bardzo przywiązany do wszystkiego co mnie otacza, a zdarza się że zmiany mogą wywoływać strach. Śmierć jest taką zmianą.


http://www.polskieradio.pl/7/179/Artyku ... -filozofia
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: Hansel » 24 paź 2019, 13:48

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 14 gości