Egzorcyzmy

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Egzorcyzmy

Postautor: Hansel » 17 gru 2015, 22:12

Na szczęście jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z przypadkiem opętania...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Egzorcyzmy

Postautor: Mirek » 02 lis 2016, 11:18

„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Egzorcyzmy

Postautor: Hansel » 28 maja 2018, 13:25

konrad pisze:Myślę, że cierpienie za innych ma sens jedynie wtedy, gdy służy innym. Nie wydaje mi się, by prawdopodobna była możliwość przekazywania innym swojej karmy. "Przekazywanie karmy" ładnie brzmi, ale ponieważ spirytyzm mówi o konsekwencjach, które ponosimy za swoje czyny (słowo karma używane jest rzadko), dostrzeżemy szybko, że mniej sensu miałoby "ponoszenie konsekwencji czyichś czynów". Oczywiście nie wątpię, że duchy wyższe nie raz cierpią razem z nami i z chęcią przejęłyby nasz ból na siebie, ale nie jest to możliwe. To trochę jak rodzice, którzy uczestniczą w bolesnym badaniu, któremu poddawane jest ich dziecko. Z przyjemnością usiedliby na jego miejscu, ale wiedzą, że to niemożliwe, że zabieg taki jest konieczny, by ich dziecko było zdrowe.



To ciekawe że one odbywają się w tylu religiach - https://www.youtube.com/watch?v=xRMqRxnBVyk
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości