Egzorcyzmy

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Egzorcyzmy

Postautor: atalia » 28 kwie 2012, 12:14

"Pozwolenie od Boga na dręczenie..."-zaiste,miłosierny to Ojciec.
Zwolennicy temu podobnych teorii-zostawcie Boga w spokoju i przestańcie Mu ublizać. :!:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Egzorcyzmy

Postautor: cthulhu87 » 28 kwie 2012, 14:53

Kacper23232 pisze: sprzeciwiły się Bogu) :) który ma swoich pomocników Lucyfera ,Bela itp . Opis poszczególnych jest w grimorum verum oraz kluczach Salomona . To są potężne byty o czym przekonali się niejednokrotnie ,ci którzy próbowali je przywołać i podporządkować.


Polecam Władcę Pierścieni - tam to dopiero są opisy krwiożerczych upadłych istot
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Egzorcyzmy

Postautor: Voldo » 28 kwie 2012, 18:59

cthulhu87 pisze:Polecam Władcę Pierścieni - tam to dopiero są opisy krwiożerczych upadłych istot

Np. uruk-hai, który się potknął o kamień :twisted:
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzorcyzmy

Postautor: Krzysztoff » 03 maja 2012, 22:52

Bardzo ciekawy temat - zwłaszcza jeśli chodzi o "cierpienie za innych"
Katolicy rozumieją ten temat dosłownie czyli , cierpienie Jezusa dało nam odpust , wymazało grzechy, otworzyło drogę do zbawienia.
To dla mnie sposób myślenia magiczno-odpustowy i nie zgadza się z prawem karmy i doskonalenia się z wcielenia na wcielenie. Jak przedmówcy słusznie zauważyli nie da się za kogoś czegoś doświadczyć ani za kogoś czegoś nauczyć.

Ja rozumiem to w taki sposób, że Jezus cierpiąc i umierając na krzyżu dał bardzo dobitny przykład moralny , przekazał wiedzę etyczną i duchową przyszłym pokoleniom i tym samym otworzył im "drogę do zbawienia". Pokazał drogę ale robotę musi wykonać każdy z nas sam - przecież jest wolna wola.

To samo z A.Michel, jej cierpienie zwróciło uwagę świata sceptycznego-materialistycznego , że istnieje sfera duchowa. Wielu ludzi (jako że sprawa była i jest głośna) ma okazję zastanowić się nad podstawowymi pytaniami - czy to zrobią - zależy od nich - przecież wolna wola.

Podsumowując - "cierpienie za innych" - to dla mnie bardzo cenne tworzenie ułatwień- drogowskazów, naprowadzanie na ścieżkę rozwoju a nie bezpośrednie "wymazywanie grzechów", "przejmowanie karmy" czy jak to sobie nazwiemy.

pozdrawiam
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzorcyzmy

Postautor: 000Lukas000 » 04 maja 2012, 09:23

Ja zwykłem mówić tak, Jezus nas nie zbawił, Jezus przekazał nam zbawienną naukę.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Egzorcyzmy

Postautor: atalia » 04 maja 2012, 15:09

Problem w tym,co później z niej zrobiono...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Egzorcyzmy

Postautor: 000Lukas000 » 04 maja 2012, 18:28

środek do zdobycia władzy nad ludźmi :(
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Egzorcyzmy

Postautor: tadyszka » 22 maja 2012, 19:27

od pewnego czasu zastanawiam się nad pytaniem.

Czy podczas egzorcyzmów , spirytystycznych czy katolickich zdarzyla sie smierc tzn. zawladniecie jednego ducha w taki sposob ze ta dusza nie byla w stanie zyc juz na tym swiecie? Nie mam na mysli smierci z wyczerpania, czy z glodu . Czy wogole cos takiego jest mozliwe? Na moj prosty umysl wydaje mi sie ze nie ,ale nigdzie w pismie nei znalazlam na to odpowiedzi
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Egzorcyzmy

Postautor: Hansel » 27 lut 2015, 18:31

Chciałem się zpytać o tą kwestię: Chrześcijaństwo wcale nie jest jedyną religią gdzie robi się egzorcyzmy ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Egzorcyzmy

Postautor: Arronax » 28 lut 2015, 10:36

tadyszka pisze:od pewnego czasu zastanawiam się nad pytaniem.

Czy podczas egzorcyzmów , spirytystycznych czy katolickich zdarzyla sie smierc tzn. zawladniecie jednego ducha w taki sposob ze ta dusza nie byla w stanie zyc juz na tym swiecie? Nie mam na mysli smierci z wyczerpania, czy z glodu . Czy wogole cos takiego jest mozliwe? Na moj prosty umysl wydaje mi sie ze nie ,ale nigdzie w pismie nei znalazlam na to odpowiedzi


Możesz ciut rozwinąć? Przeczytałem chyba wszystkie książki o Egzorcyzmach może pomogę :) .

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości