Ewangelia Sw. Tomasza

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Ewangelia Sw. Tomasza

Postautor: Hansel » 22 lut 2015, 13:00

atalia pisze:Jezus w Indiach miał byc zwany Issą i uwazano Go podobno za wielkiego,świetego mędrca.
Inni uwazają,ze Jezus pobierał nauki u essenczyków...Co jest prawdą :?:


Wersja z Essenczykami jest bez porównania bardziej prawdopodobna.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Ewangelia Sw. Tomasza

Postautor: atalia » 22 lut 2015, 14:23

A dlaczego? Taka opinia prosi o uzasadnienie.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Ewangelia Sw. Tomasza

Postautor: Hansel » 22 lut 2015, 15:12

atalia pisze:A dlaczego? Taka opinia prosi o uzasadnienie.


Jezus raczej nie należał do zmorzych ludzi i jest bardzo wątpliwe żeby wybrał się w podróż na sam kraniec znanego w tedy świata. Natomiast podobieństwa organizaczyjne pomiędzy Pierwszymi Chrześcijanami a Esseńczykomi są uderzające.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Ewangelia Sw. Tomasza

Postautor: Nikita » 22 lut 2015, 17:25

A ja wierze, ze Jezus nie musal nigdzie pobierac nauk...on mial wiedze bezposrednio od Boga...byl mistrzem, rabbim...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ewangelia Sw. Tomasza

Postautor: Xsenia » 24 lut 2015, 09:24

eeee. Czyli dla ciebie Nikita Jezus był Bogiem? Jestem w stanie przełknąć, że dla was Jezus był duchem wyższym, ale że "nie musiał pobierać nauk, bo miał wiedze od Boga", to już przekracza moje możliwości przyjmowania. Przecież Jezus nie był Alfą i Omegą, nie wiedział wszystkiego.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ewangelia Sw. Tomasza

Postautor: Nikita » 24 lut 2015, 13:56

Tego typu wiedza przychodzi sama...ludziom wysoko rozwinietym, ktorzy maja polaczenie z Bogiem. Znasz wspolczesnego oswieconego Eckharta Tolle? On po oswieceniu zaczal nauczac...wczesniej nie pobieral zadnych nauk....to jest wiedza przekazywana bezposrednio od Boga.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ewangelia Sw. Tomasza

Postautor: Mirek » 24 lut 2015, 21:03

Nikita pisze:Tego typu wiedza przychodzi sama...ludziom wysoko rozwinietym, ktorzy maja polaczenie z Bogiem. Znasz wspolczesnego oswieconego Eckharta Tolle? On po oswieceniu zaczal nauczac...wczesniej nie pobieral zadnych nauk....to jest wiedza przekazywana bezposrednio od Boga.

Jesteś niekonsekwentna w tym co piszesz. Jeszcze wczoraj mówiłaś, że Bóg nie może przemawiać do człowieka. A dzisiaj już może?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ewangelia Sw. Tomasza

Postautor: Nikita » 25 lut 2015, 09:18

Ale Walsch nie jest oswiecony Mirku...a Eckhart Tolle jest...ja wiem o czym mowie i nie ma tu sprzecznosci.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ewangelia Sw. Tomasza

Postautor: nikox85 » 26 lut 2015, 15:12

Gdyby jakieś wydawnictwo wydało książkę z pismami które zaliczane są do apokryfów to na pewno bym poszerzył moją biblioteczkę :geek:
nikox85
 
Posty: 96
Rejestracja: 24 lut 2015, 15:25

Re: Ewangelia Sw. Tomasza

Postautor: Mirek » 26 lut 2015, 15:17

Nikita pisze:Ale Walsch nie jest oswiecony Mirku...a Eckhart Tolle jest...ja wiem o czym mowie i nie ma tu sprzecznosci.

A jakie trzeba spełnić warunki aby wg Ciebie być oświeconym? Skąd wiesz, że to co przydarzyło się Walschowi nie sprawiło, ze jest oswiecony?
Co dla Ciebie jest wżniejsze: treść, czy posłanieć?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości