Zwierzęta - dusza czy energia życiowa

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Zwierzęta - dusza czy energia życiowa

Postautor: danut » 26 wrz 2017, 16:26

Wszystko co żyje posiada energię życia, czyli ducha - my, zwierzęta, rośliny. Duszą w pojęciu przeżycia duchowe, uczucia dysponują także zwierzęta co łatwo można dostrzec obserwując je. Co to za temat?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Zwierzęta - dusza czy energia życiowa

Postautor: Ryszard » 26 wrz 2017, 16:33

Jeżeli film Nasz dom, to przesłanie ducha, to przypomnę w niebie był i pies.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Zwierzęta - dusza czy energia życiowa

Postautor: danut » 26 wrz 2017, 16:53

Ryszard pisze:Jeżeli film Nasz dom, to przesłanie ducha, to przypomnę w niebie był i pies.

A dlaczego miałoby go nie byc w innych rzeczywistościach? :D Tam są i drzewa i kretówki nawet według mojego przejścia i zawsze maj. :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Zwierzęta - dusza czy energia życiowa

Postautor: Ryszard » 26 wrz 2017, 18:55

danut pisze:
Ryszard pisze:Jeżeli film Nasz dom, to przesłanie ducha, to przypomnę w niebie był i pies.

A dlaczego miałoby go nie byc w innych rzeczywistościach? :D Tam są i drzewa i kretówki nawet według mojego przejścia i zawsze maj. :D


Lipiec
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Zwierzęta - dusza czy energia życiowa

Postautor: danut » 26 wrz 2017, 19:00

Ja usłyszałam to, że zawsze jest tam maj i po widoku przyrody tak by się zgadzało. Jednak innych rzeczywistości jest wiele i np. ale już w jednym ze snów byłam na małej plaży nad piękną rzeką jakby w przyszłości i wtedy można by określić ten czas na lipiec.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Zwierzęta - dusza czy energia życiowa

Postautor: czarnyMag » 26 wrz 2017, 22:16

danut pisze:Wszystko co żyje posiada energię życia, czyli ducha - my, zwierzęta, rośliny. Duszą w pojęciu przeżycia duchowe, uczucia dysponują także zwierzęta co łatwo można dostrzec obserwując je. Co to za temat?


Energię życiową posiada też kamień a on nie żyje :) No chyba że jakiś idiota się w niego wcielił akurat :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Zwierzęta - dusza czy energia życiowa

Postautor: Nikita » 27 wrz 2017, 07:10

Zwierzęta mają dusze zbiorową...która się indywidualizuje. Np zwierzęta domowe już się powoli indywidualizują...mój kot np. na pewno ma indywidualną i własną dusze...ma swój charakterek... :lol:
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Zwierzęta - dusza czy energia życiowa

Postautor: Xsenia » 27 wrz 2017, 19:11

czarnyMag pisze:Energię życiową posiada też kamień a on nie żyje

Zależy co rozumiesz przez słowo "życie". Jeśli rozumiesz odżywianie sie, oddychanie, trawienie. To tak, kamień nie żyje. Ale jeśli przez słowo "życie" rozumiesz powstanie, trwanie i unicestwienie to kamień jak najbardziej "żyje" :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zwierzęta - dusza czy energia życiowa

Postautor: fruwla » 27 wrz 2017, 19:34

Kryształy , w odróżnieniu od kamieni , nie tylko żyją, ale i mają serce i dusze...... :shock:

A jeśli chodzi o zwierzęta, to słyszałam (mówią szamani i Indianie) że każde zwierze nazwane imieniem, tzn. posiadające imię jemu przez człowieka nadane, a tym samym nie będące anonimowe,
przechodzi właśnie z tego powodu ,na wyższy stopień rozwoju " duszy zwierzęcej". ;)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Zwierzęta - dusza czy energia życiowa

Postautor: Hansel » 03 paź 2017, 10:06

https://www.youtube.com/watch?v=MSYvW90zlUY Są również egzorcyzmy nad zwierzętami?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości