JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 08 sty 2022, 14:32

Soldado, to Ty opętujesz? :D Aha .... Niekiedy Ci nie wychodzi, kiedy z drugiej strony trafi się taka dociekliwa menda jak ja, ale podjęłam się takiego zadania, by rozłożyć wszystko na czynniki pierwsze i tym samym trzyma mnie przy Tobie ciekawość, bo tam kryjesz w sobie różne takie klocki - duży ich zbiór, które mogą mnie zainteresować. Mechanizm mediumizmu - To, że w XXI-ym wieku natworzyło się gabinetów i różnych samozwańczych specjalistów nie byłoby takie złe, gdyby ci ludzie nie próbowali odtwarzać rytualnych i cyrkowych sztuczek przy tym, gdyby ich świadomość kojarzyła na miarę wiedzy współczesnych czasów, gdyby zerwali z fanatycznym wyznawaniem starożytnych bożków i nie opowiadali się za tym, że to oni dają im moc. Niedawno skonfrontowałam swoją wiedzę z jedną taką panią w Internecie. To było żałosne, kiedy stwierdziła, że ona czerpie wiedzę ze Źródła, bo jest wizjonerem coś jak prorokiem, a ja czerpię ją z kałuży bo nie mam dostępu :lol: i to, że ona będzie rozdawać tę wiedzę tym, którzy wyciągną po nią ręce i są jej godni, a cała ta jej wiedza opierała się na nadinterpretacji słów z Biblii, np. "oko za oko" zapisane przecież w prawie Mojżeszowym, którego rozumienie sensu nie stwarza/ nie powinno stwarzać nikomu problemu trzeba rozumieć jak symbol karmy, a jeśli ktoś ma potrzebę do zabijania to trzeba mu stworzyć do tego okazje, dlatego jest inna sentencja "nadstaw drugi policzek" już Jezusowa. No ja dziękuję za takie rozumienie celu życia, bo to jest całkowity brak rozwoju świadomości i postępu myśli, po co żyć i mieć swoje cele? Jakie jest to jej źródło? Myśl Jezusowa jest postępowa ona idzie naprzód przewyższa myśl starożytną a nie wpisuje się w nią tak żeby tamta trwała i była wciąż aktualna. Soldado, powinno Cię to zainteresować :) https://www.youtube.com/watch?v=dxoaUp45Sks
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: soldado » 17 sty 2022, 01:17

trzyma mnie przy Tobie ciekawość, bo tam kryjesz w sobie różne takie klocki - duży ich zbiór, które mogą mnie zainteresować.


Mam wrażenie, że nie tylko Ciebie, ale każdą osobę, z którą piszę.
Nieraz zadziwia mnie to co komuś przekazuję.
To tak jakby w rozmowie uczestniczył Ktoś Trzeci.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: fruwla » 17 sty 2022, 10:53

soldado pisze:
Odnośnie tego tematu, w którym piszemy.
Bardzo potrzebują osoby, które mają duże zdolności mediumiczne.

Soldado, obejrzalam wszystko. Dziekuje. :)
Potem jeszcze zaglebilam sie w temat. Tak wiec, troche tej wiedzy juz mam. :|
Oczywiscie, nie wszystko do mnie przemawia, ale jesli tylko mala czesc tego jest prawda i istnieje rzeczywiscie, to nie mozna beztosko omijac tego tematu.
Mysle, ze ICH celem, jest po prostu pozyskiwanie energii, ktora sie nie tylko zywia i wzmacniaja ale i gromadza ja dla swoich projektow.
Po to tu sa. Po energie, ktora pozyskuja z nieswiadomych niczego niewolnikow, takich na przyklad jak ja......... :(
Wiedza, ktora obecnie zdobywam, bardzo poszerzyla moje widzenie swiata. Musze powiedziec , ze zaczelam bacznie obserwowac co niektorych podejrzanych osobnikow i osobniczki.
I co ? Wychodzi mi to na dobre. :D Dlatego,ze jestem teraz swiadoma, ze ONI istnieja, dostaja ode mnie tylko tylko i wylacznie tyle energii, ile sama chce im dac.
A dodatkowo, taka energie, ktora daje im calkowicie swiadomie. :!:
I skonczylo sie pozyskiwanie mojej utraty energi podczas manipulowania mnie w sytuacje stresowe, strachu, leku, niepewnosci, sluzalczosci, smutku, zlosci itp.
Temat rzeka.
Polecam swiadomosc. Polecam uwaznosc. Sama wiedza juz stanowi pewnego rodzaju obrone.
Pozdrawiam
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 17 sty 2022, 14:56

Fruwlo, tu żeś napisała konkrety. Potrzeba lat i osobistych zagłębień w temat, by uniknąć manipulacji naszym postrzeganiem i wypracować sobie taką świadomość, która pozwoli uwolnić się nam z niewolnictwa. Też "Polecam świadomość. Polecam uważność. Sama wiedza już stanowi pewnego rodzaju obronę." Samo patrzenie na świat poprzez cudze dogmaty stanowi odwieczny problem, nakręca on machinę rządzących i poddanych, w tym mnóstwo nieświadomych niczego i wkręcanych prastarym sposobem w to nieszczęsne koło ludzi. Temat jest rzeka i sama pół rzeki :) na niego tu wypisałam, a niedobrze jest kiedy chce się mnie banować za dostarczanie nowej wiedzy na ten temat, jakby miała się ona utrzymywać na wstępnym etapie i nie rozwijać, nie wychodzić za próg czyichś ustaleń. Też wyszłaś za ten próg, bo to napisałaś :"Myślę, ze ICH celem, jest po prostu pozyskiwanie energii, która się nie tylko żywią i wzmacniają, ale i gromadzą ją dla swoich projektów". W świecie, w którym nie idzie odróżnić matrixa od rzeczywistości, bo tworzonym informacją ze zmutowanej prawdy można nawet i uznać ich istnienie i tak w po to oblepianej rzeczywistości fałszem, bo gromadzą go do swoich projektów. Ludziom zmieniają się oczy kiedy chcą wprowadzić taki to projekt w życie i dzieje się to przez nich. Fajnie, że bacznie obserwujesz co niektórych. Za symbol ojca kłamstwa i twórcę symulacji stworzonej ze sztucznych problemów i pozorów troski od czasów przed biblijnych uważany był wąż, a ten przecież dopiero od przeklęcia go w Raju miał się czołgać po ziemi, dlatego przypuszczać należy, ze wcześniej posiadał nogi i mógł wyglądać coś jak jaszczurka.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: soldado » 20 sty 2022, 00:56

fruwla pisze:
soldado pisze:
Odnośnie tego tematu, w którym piszemy.
Bardzo potrzebują osoby, które mają duże zdolności mediumiczne.

Soldado, obejrzalam wszystko. Dziekuje. :)
Potem jeszcze zaglebilam sie w temat. Tak wiec, troche tej wiedzy juz mam. :|
Oczywiscie, nie wszystko do mnie przemawia, ale jesli tylko mala czesc tego jest prawda i istnieje rzeczywiscie, to nie mozna beztosko omijac tego tematu.
Mysle, ze ICH celem, jest po prostu pozyskiwanie energii, ktora sie nie tylko zywia i wzmacniaja ale i gromadza ja dla swoich projektow.
Po to tu sa. Po energie, ktora pozyskuja z nieswiadomych niczego niewolnikow, takich na przyklad jak ja......... :(
Wiedza, ktora obecnie zdobywam, bardzo poszerzyla moje widzenie swiata. Musze powiedziec , ze zaczelam bacznie obserwowac co niektorych podejrzanych osobnikow i osobniczki.
I co ? Wychodzi mi to na dobre. :D Dlatego,ze jestem teraz swiadoma, ze ONI istnieja, dostaja ode mnie tylko tylko i wylacznie tyle energii, ile sama chce im dac.
A dodatkowo, taka energie, ktora daje im calkowicie swiadomie. :!:
I skonczylo sie pozyskiwanie mojej utraty energi podczas manipulowania mnie w sytuacje stresowe, strachu, leku, niepewnosci, sluzalczosci, smutku, zlosci itp.
Temat rzeka.
Polecam swiadomosc. Polecam uwaznosc. Sama wiedza juz stanowi pewnego rodzaju obrone.
Pozdrawiam


Coś Ci napiszę.
Kiedyś widziałem z kolegą w bliskiej odległości 2 latające kule, jedna z nich się do nas przybliżyła, a... potem widziałem jak odlatywały.
Opisywałem już gdzieś to tutaj wcześniej.
Od tamtego czasu przeczytałem ogromną ilość artykułów, książek, wywiadów, oglądnąłem ogromną ilość filmów, rozmawiałem kilkakrotnie z Grzegorzem Nowakiem, który miał a Nimi różne doświadczenia, bo chciałem zrozumieć z czym miałem do czynienia i zafascynował mnie po prostu ten temat.
Tak naprawdę jest jedna audycja - filmik, który dla mnie jest najważniejszy, jeśli chodzi o to zagadnienie.
Każda osoba, która jest przez Nich porywana nigdzie nie może uzyskać pomocy, bo każda osoba, która zajmuje się tym, zagadnieniem powie Ci, że to niemożliwe, żeby przerwać proces porwań. Jeżeli jakąś osobę sobie upatrzą, to nic nie można zrobić.
A jednak można!
I ten wywiad - filmik to pokazuje.
Dlatego od 1997 roku, aż do niedawna szukałem odpowiedzi, rozwiązania i go znalazłem właśnie w tej audycji, którą Ci tutaj wklejam.

KLIK
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: fruwla » 20 sty 2022, 10:55

soldado pisze:Każda osoba, która jest przez Nich porywana nigdzie nie może uzyskać pomocy, bo każda osoba, która zajmuje się tym, zagadnieniem powie Ci, że to niemożliwe, żeby przerwać proces porwań. Jeżeli jakąś osobę sobie upatrzą, to nic nie można zrobić.
A jednak można!

Dziekuje Sodado :) ,obejrzalam przemowienie pana Joe Jordan na " Chrzescijanskim Sympozjum w sprawie porwan UFO "

Mowi on tam, o istnieniu dokumentacji , ponad 400 przerwanych / zatrzymanych porwanian UFO. Oraz o jedynej skutecznej broni w tym momencie, czyli modliwie i wzywaniu Imienia Jezusa jako obrony.
Wiadomo, ze Jezus jest Zbawicielem, ale jesli chodzi o te natychmiastowa pomoc w momentach zagrozenia,trzeba to niestety potraktowac z przymruzeniem oka.
Chyba ze chodzi tylko i wylacznie o sytuacje porwania/ zatrzymania. Ale takie osoby to naprawde bardzo rzadkie jednostki i trudno to sprawdzic.
Natomiast na porzadku dziennym i do tego trwajace latami sa tzw. zniewolenia duchowe, poprzez ktore cierpia cale rodziny, lacznie z niewinnymi, nieswiadomymi dziecmi.
Przykro mi, ale to jest rzeczywistosc.....
Bo wielu z nas wola, modli sie i dobija (pukajcia, a bedzie wam otworzone) nie tylko jednorazowo i nie zostaje uslyszonych.
Ale z drugiej strony przeciez wiara czyni cuda.......
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 20 sty 2022, 15:18

fruwla pisze:.......
Przykro mi, ale to jest rzeczywistosc.....
Bo wielu z nas wola, modli sie i dobija (pukajcia, a bedzie wam otworzone) nie tylko jednorazowo i nie zostaje uslyszonych.
Ale z drugiej strony przeciez wiara czyni cuda.......


Nie neguje gościa z filmiku, zwłaszcza, że wyraźnie podkreślił on to, że wziął do ręki Ewangelię, a więc nauki Jezusa, już bez tej otoczki Boga zazdrosnego, mściwego potrzebującego ofiar i padania przed nim na twarz. A Ten Jezus wyraźnie mówił o drodze, takiej samej drodze, którą On przebył i by Go naśladować w tym. Samo skamlenie w tym nie pomoże, bo niczego się nie wyłudzi, by było mu dane jeśli swoja postawą nie wypracuje się tego co mu należne.. Jezus jest PRAWDĄ DROGĄ I ŻYCIEM. Zatem skoro przedstawia tą jakąś panią, która dzięki zrozumieniu tych słów odkryła prawdę i rozplatały się w jej świadomości chaszcze, przeszła swoją drogę i poznała życie to jak najbardziej uwolni się taka osoba od takich porwań. Biblia mówi: „W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.” Czyli nic tu nie zdziała samo powoływanie się na Jezusa i nie ma tam żadnej takiej obietnicy, że każdemu kto się dobija będzie otworzone.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: fruwla » 20 sty 2022, 19:56

danut pisze:Samo skamlenie w tym nie pomoże, bo niczego się nie wyłudzi, by było mu dane jeśli swoja postawą nie wypracuje się tego co mu należne..
Biblia mówi:
„W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.”

Czyli nic tu nie zdziała samo powoływanie się na Jezusa i nie ma tam żadnej takiej obietnicy, że każdemu kto się dobija będzie otworzone.


AMEN !
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 21 sty 2022, 08:03

Fruwlo, nie jestem żadnym zagorzałym katolikiem i pod żadną bezmyślnie odczytywaną regułką, dogmatem religijnym się nie podpiszę i to kto by go nie próbował tak przedstawiać. Za to jestem bardzo skrupulatna w odczytywaniu słowa i kiedy ktoś się jakimś posługuje dopasowując czyjeś słowa do swojego widzi mi się, to protestuję. I tak, tutaj nie skończyłyśmy na amen podjętej sprawy. Chodzi o "pukajcie a będzie wam otworzone" dopasowane do modlitwy. Wielu też powołuje się na nie, że chodzi w nich o dary medialne, jasnowidztwa, prorokowania. Zaraz ktoś może wyskoczyć ze stwierdzeniem jakiż to fałsz Jezus nie głosił, że jedno zdanie drugiemu przeczy itp. Jeśli będzie doszukiwał się niespójności wypowiedzi choćby tej co wkleiłam wyżej to powiem, że jest to przecież dalszy ciąg do tego "otworzone" ;) . Proszę cytat : "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą.
Złota zasada postępowania Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy." Złota zasada postępowania, całkowicie słuszna, takie jest Boskie Prawo i Tacy są Prorocy, bo oni powinni to Prawo znać. Dlatego zauważ jest zaznaczone do kogo Jezus się nie przyznaje "ci którzy czynicie bezprawie. Nie pisze tam, że będą komuś przez to otwarte niebiosa, ani rzucane dary jak cukierki żebrzącym, ale wyraźnie wam otworzą z tłumaczeniem na jakiej zasadzie to zajdzie "dobre dla tego kogoś dary" i by nie wyrządził przez nie komuś, lub sobie krzywdy. No naprawdę rzadko się trafi by ktoś komuś w pilnej, nie znoszącej zwłoki i ważnej potrzebie odmówił, gdy ten prosi za drzwiami i by mu nie otworzył, za to gdy dobijał się będzie sąsiad i też będzie ładnie prosił, ale - pożycz mi siekierę bo chcę zabić żonę - no to proste i odwrotnie mało kto by mu otworzył, a raczej powiadomił by odpowiednie służby. Zatem ja nie widzę tam rozbieżności z dalszą wypowiedzią, a złe wytłumaczenie sobie, że coś komuś będzie rozdawane dzięki jego prośbom i otwierany dom, by go ktoś tak sobie pooglądał ...
Skoro i zaraz po tym mamy
Ciasna brama

Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

Ostrzeżenie przed fałszywymi apostołami

Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach....
Łudzenie samego siebie to jest ten cytat, który dałam w poprzednim poście.
Fruwlo myślę, że dopiero teraz jest wszystko jasne i amen. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: skinwalker » 26 sty 2022, 02:56

Odnośnie filmiku

Jest ciemna i jasna strona, jing i jang, światło i ciemność.
Są Obcy pozytywni i negatywni.
Ci negatywni nie dbają o wolną wolę ludzi i ich porywają robiąc na ludziach swoje doświadczenia wbrew nim, i ich cierpieniom z tym związanymi.
Skoro nie szanują ludzkiej wolnej woli, to nie są pozytywnymi bohaterami akcji.
Osobiście nie interesuje mnie to, że ten filmik jest z :
,,Chrześcijańskiego Sympozjum w sprawie porwań UFO "
Równie dobrze mógłby być z Buddyjskiego, albo Islamskiego, czy z żydowskiego.
Po obejrzeniu tego filmu, dla mnie najważniejsze były na koniec dowody, które ,,wyszły'' na scenę.
skinwalker
 
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2022, 02:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości