ANKIETA - JAK POZNAŁEŚ/AŚ SPIRYTYZM

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

W JAKI SPOSÓB DOWIEDZIAŁEŚ(AŚ) SIĘ O SPIRYTYZMIE?

Przez portal spirytystyczny/forum spirytystyczne/
4
11%
Portale społecznościowe/facebook/blogi
0
Brak głosów
Z książek/broszur
19
53%
Od znajomego
4
11%
Film/youtube
2
6%
Wykłady/konferencje
1
3%
Inne
6
17%
 
Liczba głosów : 36

Re: ANKIETA - JAK POZNAŁEŚ/AŚ SPIRYTYZM

Postautor: Nikita » 17 sie 2012, 21:26

Mnie interesowala parapsychologia, reinkarnacja, nauki moralne roznych wyznan oraz rozwoj duchowy...a na to forum zaprosil mnie cthulhu67 jako dobry duszek....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: ANKIETA - JAK POZNAŁEŚ/AŚ SPIRYTYZM

Postautor: Łukasz » 18 sie 2012, 12:00

Jeżeli dobrze pamiętam to na spirytyzm trafiłem za sprawą filmiku na youtube który zachęcił mnie do lektury KD w wersji cyfrowej.
Łukasz
 
Posty: 18
Rejestracja: 01 kwie 2011, 09:14
Lokalizacja: Kielce

Re: ANKIETA - JAK POZNAŁEŚ/AŚ SPIRYTYZM

Postautor: konrad » 24 sie 2012, 21:18

Ankieta rzeczywiście bardzo ciekawa i pożyteczna. Myślę, że w XX wieku można podzielić rozwój spirytyzmu na dwa etapy, które się przeplatają:

1) Książki KOS
2) Rozwój portalu, PTSS i rivail.pl

Na pierwszym etapie udało się zebrać grupę osób, która spirytyzm poznała przede wszystkim z książek, ale nie miała wówczas możliwości skonfrontowania z nikim swoich przemyśleń. Internet był w powijakach, nie było grup spirytrystycznych itp.

Na drugim etapie książki odgrywały wciąż ważną rolę, ale doszedł aspekt społecznościowy. Ludzie zaczęli rozmawiać ze sobą w internecie, co zachęciło ich też do wyjścia ze spirytyzmem na zewnątrz i np. omawiania go z sąsiadami ;) Na pierwszym etapie myślę, że ludzie czuli się niepewnie, nieco może przerażeni, jak inni spirytyzm przyjmą.

Książki są moim zdaniem podstawą i rozwój literatury spirytystycznej zawsze idzie w parze z rozwojem ruchu spirytystycznego w danym kraju, ale myślę, że ważne są też inne aspekty, więc warto rozwijać wszystkie kanały informacyjne, od strony, forum, książek po zwykłe "Polaków rozmowy".
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANKIETA - JAK POZNAŁEŚ/AŚ SPIRYTYZM

Postautor: tadyszka » 06 wrz 2012, 19:08

jedna owieczka znalazła sie równiez przez youtuba,

brawo voldo :)
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: ANKIETA - JAK POZNAŁEŚ/AŚ SPIRYTYZM

Postautor: Voldo » 06 wrz 2012, 21:30

YT spirytystyczny to nie tylko moje materiały, więc wątpię, aby to dzięki mnie ktoś tu był ;)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości