JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: ronald73 » 04 maja 2018, 20:18

gaba75 pisze:Ale co jeśli to ktoś wobec mnie ma odpracować krzywdę jaką wyrządziił w poprzednim wcieleniu, może ja nigdy nie byłam oprawcą, nie brałeś tego pod uwagę?


Cały czas mamy do czynienia z tymi sami ludzmi/duszami, przez wszystkie nasze wcielenie. Na przykład, Twoja najlepsza koleżanka mogła być kiedyś Twoja mama, kiedyś kogoś zamordowałaś i jako matką musiałaś w następnym życiu jego/jej rodzić żeby w ten sposób ten błąd naprawić.

gaba75 pisze:Ronaldzie 73 od nikogo niczego nie wymagam.
gaba75 pisze: Należy mi się równowaga. Chcę teraz/brać tyle dobrego ile tylko mi Bóg pozwoli. Należy mi się szczęście.

Przepraszam najmocniej, i tego nie mogę zrozumieć. Nie wymagasz, ale uwazasz że coś ci się teraz należy. Może juz otwierałaś swoje niebo dla siebie, wtedy szczęście dostaniesz bez ograniczeń, ale dopiero po tamtej stronie.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: gaba75 » 06 maja 2018, 21:44

Ronaldzie, wszyscy pochodzimy z tego samego źródła, masz/rację ale Ci którzy ukrzyżowali Jezusa dla swgo widzimisia, nie są na tym samym poziomie rozwoju, co Ci, którzy wraz z nim dali się ukrzyżować. Mam okropne nerwy na bierność tych najbliższych, którzy nie potrafili Jezusowi pomóc. Ci którzy go ukrzyżowali to zwykli mordercy ci którzy biernie patrxyli na jego śmierć są współwinni tej okropnejzbrodni i również ci, którzy uczęszczają do kościoła i spokojnie patrzą na ten krucyfiks to również są mordercy. Jak można podniecać się czymś takim, to podłość. Kościół powinien wieszczyć to, co przez swą śmierć na krzyżu Jezus chciał nam przekazać, byśmy się wzajemnie miłowali, a to nie jest miłowanie, jeślinp. rodzina szuka ofiar w swym środowisku najbliższych. Chcę by to się skończyło, by życie trwało w szczęściu, tak na/ziemi, jak i w niebie. Jak się modlimy Ronaldzie, dlaczego w modlitwie ojcze nasz jest wzmianka taka " bądź wola twoja, jako w Niebie, tak i na/ziemi. Skoro więc mamy sie miłować i skoro Bóg jest dobry, miłosiermy, to niebo ma być wszędzie i dla/wszystkich i lepiej dążmy do tego już tutaj.
Nie zgadzam się Ronaldzie. To próżność Twoja podpowiada Ci, że mnie nic się nie należy tutaj. Należy należy i jestem tego pewna i świadoma, jak nigdy dotąd. Wiesz , co sie dzieje, gdy spotka się dwoje ludzi w Imię Najwyższego? Wtedy nikt i nic nie może przeszkodzić, by tych dwoje działało na korzyść przyszłościtak ich, jak i innych z otoczenia. Dlatego ja kocham Miłośc i dla mnie zawszeona była jest i będzie na pierwszym miejscu. Jeśli doświadczyłes Miłości, to powinieneś wiedzieć o czym mówię i czuć, że słowa płyną z/serca. Jeśli nie gościła w twym życiu, pewnie zagości, nic się nie martw.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: ronald73 » 07 maja 2018, 20:28

Zgadzam się. Ty więcej czujesz w tych sprawach niz ja, wiem i realizuję się że ja jestem bardziej 'zimny duszy' niz wielu innych użytkowników na ten forum. Ale mimo to staram się szukać to co jest dobry.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: gaba75 » 09 maja 2018, 18:55

Zacznę od końca ronaldzie- nie ocenim Cię, bo Cię nie znam, ja piszę to, co powinnam, chyba kazdy na tym forum tak się zachowuje. Jeśli Cię uraziłam, to wybacz, nie miałam takiego zamiaru. Czasem poprostu tylko coś mnie irytuje, i poprostu staram się to wyprostować, by było zrozumiałe w rozmowie. Jeśli ktoś mnie nie próbuje zrozumieć, to poprostu nie wysilam się zbytnio, bo to strata czasu, a on-czyli czas pokaże, że racją jest być dobrym dla innych. Czy jesteś zimny na duszy?.... Starasz się, a to jest z korzyścią dla ciebie. Myślę, że każdy tu na swój sposób się stara. Ja też nie jestem idealna i również się staram i chciałabym by wszyscy dążyli do tego samego-Do Miłości. Czy ja więcej czuję w tych sprawach? Czuję, ale nie odpowiem vi, czy napewno więcej, bowiem na temat moich uczuć, intuicji itp mogą wypowiadać się tylko inni, ja mogę tylko bronić się, jeśli ocena jest zbyt surowa, bowiem każdy ma do tego prawo. Pozdrawiam.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: ronald73 » 09 maja 2018, 20:21

gaba75 pisze:Jeśli Cię uraziłam, to wybacz, nie miałam takiego zamiaru.


Wiem że nie miałaś takiego zamiaru, mam nadzieje że wiesz że ja też nie mam takich zamiarów.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: czarnyMag » 10 maja 2018, 12:53

Pytanie do mediów (przy czym medium to człowiek który sam w sobie widzi anomalie które mu się klasyfikują na odmienne stany świadomości a więc sam siebie może sklasyfikować na medium):
Czemu się tu obecnie znajdujesz :?: :!:
Ale nie pisz, ze chcesz pomagać innym bo inni albo nie wiedzą jeszcze albo już wiedzą, że niczym ich nie przewyższasz ani teraz ani na początku - więc czemu tu akurat jesteś :?: :!:

Diabelskie pytanie ale pytanie do medium ze świadomością - więc odpowie jak ma tą świadomość :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: gaba75 » 10 maja 2018, 15:04

Czarny Magu,

nie rozumiem tego, co piszesz. Wątpisz, by przebywający tu byli mediami?Skoro wątpisz w ludzi, a powiem, że i mnie się to zdarza, znaczy to, że wątpisz również w swoje umiejętności. Nie polecam.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: czarnyMag » 15 maja 2018, 14:17

gaba75 pisze:Czarny Magu,

nie rozumiem tego, co piszesz. Wątpisz, by przebywający tu byli mediami?Skoro wątpisz w ludzi, a powiem, że i mnie się to zdarza, znaczy to, że wątpisz również w swoje umiejętności. Nie polecam.


Po co te nerwy gaba75. Nawet gdybym miał racje - prawda się sama wybroni :twisted:
Ty jesteś....perłą (i nie zamierzam tego dowodzić bo...mogę :) Dlatego nie patrz na innych - patrz na siebie! Ty jesteś - rozumiesz :?: :twisted: Nie patrz na innych - każdy ma wolę i każdy jest równy a to co próbuje "sprzedać" innym to jest Jego :twisted:
gaba75 patrz tylko na siebie - bo w Tobie jest Bóg w działaniu - a my się tylko w ten sposób rozpoznajemy :!: (a kto jest medium czy jest nim faktycznie i na jakiej podstawie - zostaw to poza sobą :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: gaba75 » 15 maja 2018, 18:31

Masz rację Czarny Magu, prawda sama się wybroni, ja mam z tym problem, nie potrafię, albo...mam tak przeznaczone, żeby nie zachowywać się tak, jak inni, nagrywać, okradać, robić z innych wariatów itp. Perła powiadasz, chyba czarna, tak jak ty Czarny Mag. Może jesteśmy z tej samej rodziny? ;) Pewnie, niech sobie kto chce, sprzedaje co tam chce, mogę kupić a nie muszę. Jeśli towar jest drogocenny, pewnie warto, ale jeśli nie, to niech sobie kupiec trzyma go u siebie.
Taaa, działanie. Najgorzej boję się tego, że mogę nie zadziałać, tak jak potrzeba. Nie mogę zostawić czegoś, co jest ważne poza sobą, bo jeśli ktoś jest medium, może chcieć przekazać mi coś ważnego, c ja powinnam przyjąć i użyć tego w odpowiedni sposób.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: czarnyMag » 17 maja 2018, 10:10

gaba75 pisze:Masz rację Czarny Magu, prawda sama się wybroni, ja mam z tym problem, nie potrafię, albo...mam tak przeznaczone, żeby nie zachowywać się tak, jak inni, nagrywać, okradać, robić z innych wariatów itp. Perła powiadasz, chyba czarna, tak jak ty Czarny Mag. Może jesteśmy z tej samej rodziny? ;) Pewnie, niech sobie kto chce, sprzedaje co tam chce, mogę kupić a nie muszę. Jeśli towar jest drogocenny, pewnie warto, ale jeśli nie, to niech sobie kupiec trzyma go u siebie.
Taaa, działanie. Najgorzej boję się tego, że mogę nie zadziałać, tak jak potrzeba. Nie mogę zostawić czegoś, co jest ważne poza sobą, bo jeśli ktoś jest medium, może chcieć przekazać mi coś ważnego, c ja powinnam przyjąć i użyć tego w odpowiedni sposób.


Nie ważne...czarny, biały, szary, czy nieokreślony - ważne że Jesteś, ważne że Jestem, ważne że Jesteście :D
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości