Kto uczestniczył w seansie z duchami?

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Kto uczestniczył w seansie z duchami?

Postautor: KaszaLot » 15 cze 2014, 11:20

Kto z was ma doświadczenie z seansami z duchami ? Pisanie, że w wieku 5 czy 7 lat się doświadczyło kontaktu z duchami jest dla mnie śmieszne i żałosne. Kto by to pamiętał, wtedy dzieci sporo fantazjują i chowają głowę pod kołdrę bo jak głowy nie ma to potwór ich nie widzi. Bez praktyki to możecie jak ksiądz o wychowaniu dzieci w małżeństwie dyskutować, albo Eskimos o lepieniu na Saharze bałwana(niby śnieg, a piach podobne i drobne tylko warunki klimatyczne nie takie). Temat:"Nasz spirytyzm" to chyba pomyłka. Ile osób się może pochwalić przez tyle lat działania tej stronki, że uczestniczyło w seansie PRAKTYCZNYM ???
KaszaLot
 
Posty: 13
Rejestracja: 15 cze 2014, 09:54

Re: Kto uczestniczył w seansie z duchami?

Postautor: Nikita » 15 cze 2014, 16:37

kiedys w akademiku wywolywalismy duchy...i przyszly...he he...ale to bylo na zarty...ale faktem jest, ze cos ruszalo talerzykiem...i nawet zwalilo swieczke ze stolika....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kto uczestniczył w seansie z duchami?

Postautor: Krzysztoff » 15 cze 2014, 19:54

KaszaLot pisze:Kto z was ma doświadczenie z seansami z duchami ? Pisanie, że w wieku 5 czy 7 lat się doświadczyło kontaktu z duchami jest dla mnie śmieszne i żałosne. Kto by to pamiętał, wtedy dzieci sporo fantazjują i chowają głowę pod kołdrę bo jak głowy nie ma to potwór ich nie widzi. Bez praktyki to możecie jak ksiądz o wychowaniu dzieci w małżeństwie dyskutować, albo Eskimos o lepieniu na Saharze bałwana(niby śnieg, a piach podobne i drobne tylko warunki klimatyczne nie takie). Temat:"Nasz spirytyzm" to chyba pomyłka. Ile osób się może pochwalić przez tyle lat działania tej stronki, że uczestniczyło w seansie PRAKTYCZNYM ???


:lol: już było kilka takich rozmów o wyższości tych co w seansach uczestniczyli nad tymi którzy tego nie robili

Jako że spirytyzm jest filozofią (z elementami religijnymi :) ) uważam że każdy ma prawo się na ten temat wypowiadać, wszyscy jesteśmy w tym temacie kompetentni .

Dział "nasz spirytyzm" ma podtytuł "Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie... " - proszę nie mylić spirytyzmu z wywoływaniem duchów.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto uczestniczył w seansie z duchami?

Postautor: KaszaLot » 19 cze 2014, 07:27

Wierzący niepraktykujący tu tylko są ?
KaszaLot
 
Posty: 13
Rejestracja: 15 cze 2014, 09:54

Re: Kto uczestniczył w seansie z duchami?

Postautor: atalia » 19 cze 2014, 08:52

To zależy, co rozumie się przez praktykę. :?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Kto uczestniczył w seansie z duchami?

Postautor: Nikita » 19 cze 2014, 15:39

Tu sa tacy co nad soba pracuja...czyli praktykuja zasady milosci i pokory...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kto uczestniczył w seansie z duchami?

Postautor: atalia » 19 cze 2014, 21:20

O to
właśnie mi chodziło. :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Kto uczestniczył w seansie z duchami?

Postautor: kalatala » 01 sie 2014, 12:29

Czasy, gdy ulubioną rozrywką mieszczaństwa były seanse spirytystyczne, dawno odeszły. Chociaż Kardec polecał wywoływanie duchów, nawet napisał poradnik na temat jak się z nimi kontaktować, współcześnie spirytyści podzielają pogląd, iż takie bezmyślne kontakty z wymiarem duchowym mogą być bardzo niebezpieczne, w związku z czym odradzamy takie zabawy. Jedynym wyjątkiem są kontakty przeprowadzane przez grupy złożone z doświadczonych w tej kwestii osób, w ramach badań naukowych lub niesienia pomocy osobom opętanym lub opętującym. Inną sprawą są kontakty inicjowane przez wymiar duchowy, do jakich jak najbardziej mogą się zaliczać dziecięce lęki przed potworem. Tam dziecięce, ja tam ciągle to mam... Tylko teraz rozumiem, że to nie potwór, tylko nisko rozwinięty Duch.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Kto uczestniczył w seansie z duchami?

Postautor: czarnyMag » 05 gru 2014, 21:39

Ja, i nie nazwał bym tego spirytyzmem ani naukowym doświadczeniem :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Kto uczestniczył w seansie z duchami?

Postautor: Obserwator » 05 gru 2014, 22:44

czarnyMag pisze:Ja, i nie nazwał bym tego spirytyzmem ani naukowym doświadczeniem :)


A jak byś to nazwał ?
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Następna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości