Nasza Misja

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Re: Nasza Misja

Postautor: Mirek » 21 sie 2015, 13:31

I na tym to Xseniu polega. Szkoda, że niewielu jak Ty potrafi to dostrzec :(
Chrystus też nie nawracał, a przekazywał wiedzę. Dopiero jego następcy zaczęli nawracać i mamy w religii, to co mamy.
Nawrócenie powinno się dokonywać podczas przekazywania wiedzy. Gdy dusza jeszcze nie jest gotowa, to nie powinno się ją do czegokolwiek, czymkolwiek zmuszać.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasza Misja

Postautor: Hansel » 21 sie 2015, 15:30

Xsenia pisze:Przyjmują do wiadomości. Jedni kończą temat, a inni dopytują co to znaczy, że jestem spirytystką. I jak na razie, nie spotkałam się z ani jednym złym komentarzem.
To by znaczyło że jednak nie jest w naszym kraju tak źle pod względem tolerancji...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Nasza Misja

Postautor: Mirek » 21 sie 2015, 17:53

Bo nie jest. To my wyolbrzymiamy pewne rzeczy.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasza Misja

Postautor: Pawełek » 21 sie 2015, 18:58

Mirek pisze:I na tym to Xseniu polega. Szkoda, że niewielu jak Ty potrafi to dostrzec :(
Chrystus też nie nawracał, a przekazywał wiedzę. Dopiero jego następcy zaczęli nawracać i mamy w religii, to co mamy.
Nawrócenie powinno się dokonywać podczas przekazywania wiedzy. Gdy dusza jeszcze nie jest gotowa, to nie powinno się ją do czegokolwiek, czymkolwiek zmuszać.

Ja właśnie też miałem z tym problem... Zawsze myślałem, że skoro poznałem spirytyzm to powinienem również o nim mówić, przekazywać tą wiedzę aby więcej ludzi już nie było "nieświadomych", ale to raczej nie na tym polega :|
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasza Misja

Postautor: cthulhu87 » 21 sie 2015, 20:23

Pawełek pisze:Ja właśnie też miałem z tym problem... Zawsze myślałem, że skoro poznałem spirytyzm to powinienem również o nim mówić, przekazywać tą wiedzę aby więcej ludzi już nie było "nieświadomych", ale to raczej nie na tym polega :|


Myślę, że najlepiej będziemy robić dla spirytyzmu jak będziemy udzielać się na forum, uczęszczać na spotkania, pisać artykuły, prowadzić akcje charytatywne itd., aby wzmocnić nasze środowisko w Polsce, a potem ono będzie już samo przyciągać innych,
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Nasza Misja

Postautor: Pablo diaz » 21 sie 2015, 20:31

cthulhu87 pisze:
Pawełek pisze:Ja właśnie też miałem z tym problem... Zawsze myślałem, że skoro poznałem spirytyzm to powinienem również o nim mówić, przekazywać tą wiedzę aby więcej ludzi już nie było "nieświadomych", ale to raczej nie na tym polega :|


Myślę, że najlepiej będziemy robić dla spirytyzmu jak będziemy udzielać się na forum, uczęszczać na spotkania, pisać artykuły, prowadzić akcje charytatywne itd., aby wzmocnić nasze środowisko w Polsce, a potem ono będzie już samo przyciągać innych,


A przede wszystkim bądźmy przykładem dobrego człowieka.

http://www.portal.spirytyzm.pl/dobry-czlowiek/
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Nasza Misja

Postautor: Pawełek » 21 sie 2015, 20:33

cthulhu87 pisze:
Pawełek pisze:Ja właśnie też miałem z tym problem... Zawsze myślałem, że skoro poznałem spirytyzm to powinienem również o nim mówić, przekazywać tą wiedzę aby więcej ludzi już nie było "nieświadomych", ale to raczej nie na tym polega :|


Myślę, że najlepiej będziemy robić dla spirytyzmu jak będziemy udzielać się na forum, uczęszczać na spotkania, pisać artykuły, prowadzić akcje charytatywne itd., aby wzmocnić nasze środowisko w Polsce, a potem ono będzie już samo przyciągać innych,

Co do artykułów - mógłbyś troszkę rozwinąć? Czasami chętnie bym sam coś napisał, ale... Po prostu nie mam pojęcia co. To co czytam w literaturze spirytystycznej, w gazecie naszej spirytystycznej; myślę że wszystko jakby już jest i jakbym sam coś napisał, to by było to typowe "masło maślane".

Ciekawie by było jakbym mógł coś przekazać z drugiego świata, ale nie miałem jeszcze okazji mieć żadnego kontaktu - wciąż na niego czekam. Podejrzewam że teraz mam zgłębiać wiedzę teoretyczną - co robię - a potem duchy same się odezwą, o ile tak ma być w moim życiu :)

Pablo, kiedyś to czytałem ale chyba to wydrukuje i sobie powieszę na ścianie bym mógł codziennie sobie o tym przypominać ;)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasza Misja

Postautor: cthulhu87 » 21 sie 2015, 20:44

Pawełek pisze:Co do artykułów - mógłbyś troszkę rozwinąć? Czasami chętnie bym sam coś napisał, ale... Po prostu nie mam pojęcia co. To co czytam w literaturze spirytystycznej, w gazecie naszej spirytystycznej; myślę że wszystko jakby już jest i jakbym sam coś napisał, to by było to typowe "masło maślane".


Zawsze można coś potłumaczyć, jak nie ma pomysłów ;)
Co do artykułów, ja na przykład piszę teraz tekst o procesach czarownic w średniowieczu ;) , a właściwie o skazywaniu na śmierć Bogu ducha winnych mediów :D . Korzystam z fachowej literatury historycznej, zupełnie ze spirytyzmem niezwiązanej, a z drugiej strony znając książki spirytystyczne mam możliwość zupełnie innego spojrzenia na ten temat, niż większość historyków. Podobnie byłoby ze wszystkim, a więc nie zalecałbym, by ograniczać się do literatury spirytystycznej, ale czytać książki psychologiczne, parapsychologiczne, filozoficzne, popularnonaukowe... potem zawsze pojawiają się jakieś refleksje i można tworzyć coś nowego. Tak myślę...

Pablo diaz pisze:A przede wszystkim bądźmy przykładem dobrego człowieka.

http://www.portal.spirytyzm.pl/dobry-czlowiek/


To najtrudniejsza robota :D
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Nasza Misja

Postautor: Mirek » 21 sie 2015, 21:04

W taki sposób Marcinie przez następne 100 lat nic w polskim spirytyzmie się nie zmieni.
Nic nie da mówienie o spirytyzmie i duchach. Dzielcie się wiedzą z obcymi, a swoim przykladem pokazujcie wysoką moralność i pokorę. Tak jak to robią w Brazyli. Uwierz, że to wystarczy aby Was zauważono.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasza Misja

Postautor: cthulhu87 » 21 sie 2015, 21:08

jedno drugiemu nie przeszkadza;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości