Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Hansel » 12 kwie 2015, 16:24

Chciałem się was spytać o radę: jak najlepiej jest się bardziej uwolnić od oceniania innych ludzi ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Nikita » 12 kwie 2015, 16:36

To jest dobre pytanie...tez nad tym pracuje. Ja tlumacze sobie, ze sama nie jestem idealna wiec dlaczego mialabym oczekiwac , ze inni beda?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Krzysztoff » 12 kwie 2015, 16:47

po pierwsze - starać się zrozumieć 2-giego człowieka , to że ludzie zachowują się tak a nie inaczej z czegoś zawsze wynika

no i współczuć (zamiast oceniać) tym którzy błądzą , zazwyczaj błądzą bo w danej chwili nie potrafią inaczej
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: cthulhu87 » 12 kwie 2015, 16:49

Jeśli już musimy coś oceniać, to najlepiej działania, a dopiero potem osoby, które te działania podejmują. Oczywiście wielu nie dostrzega tej subtelnej różnicy, więc warto w tym ocenianiu być merytorycznym i podkreślać, że nie odnosimy się do osób, ale do działań.

Samo ocenianie może być nie tylko negatywne, ale i pozytywne (chyba że miałeś na myśli nie ocenianie, a krytykowanie) - zarówno personalna krytyka, jak i przesadne pochlebianie komuś nie są zbyt pozytywnie odbierane przez ludzi.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: bernadeta1963 » 12 kwie 2015, 16:58

Myślę że gdy ktoś nas ocenia nie powinniśmy tego źle odbierać . Nikt nie jest obiektywny w stosunku do siebie . Kiedy ktoś nas oceni jest obiektywny , a my wówczas możemy dostrzec coś czego nie widzieliśmy wcześniej . Najważniejszą rzeczą jest w jaki sposób przyjmiemy taką ocenę .Mam oczywiście na myśli ocenę ludzi nam przychylnych.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Pablo diaz » 12 kwie 2015, 17:25

Hansel pisze:Chciałem się was spytać o radę: jak najlepiej jest się bardziej uwolnić od oceniania innych ludzi ?


Kiedy zauwazysz w sobie ,ze ocenianie odraza cie ,wspolczujesz zamiast oceniac ,znaczyc to bedzie ze zrozumiales czym jest milosc do braci i siostr.To bedzie Twoim uwolnieniem.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: 000Lukas000 » 12 kwie 2015, 17:59

Hansel pisze:Chciałem się was spytać o radę: jak najlepiej jest się bardziej uwolnić od oceniania innych ludzi ?


Poznaj samą siebie, poznaj swoją jasną jak i ciemną stronę, swoje wady i zalety i je zaakceptuj.
To jest pierwszy krok, który pozwoli ci korygować charakter.

Ludzie osądzają innych i krytykują tylko dlatego, że głęboko w duszy mają te same cechy, nie akceptują w sobie tych cech i są u siebie na nie ślepi. Jednak one są i z tego powodu krytykują je w innych ludziach, zamiast zaakceptować je i zmienić swoje zachowanie.

Taka wskazówka, jeśli na kogoś się zdenerwujesz, znaczy to że ty również posiadasz tą cechę która u tej osoby wyprowadziła cię z równowagi, tylko nie chcesz jej dostrzec w samej sobie.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Riko » 13 kwie 2015, 00:02

000Lukas000 pisze:Taka wskazówka, jeśli na kogoś się zdenerwujesz, znaczy to że ty również posiadasz tą cechę która u tej osoby wyprowadziła cię z równowagi, tylko nie chcesz jej dostrzec w samej sobie.


Hmm..pozwolę się nie zgodzić np:
- nie cierpię niepunktualności - siebie uważam za osobę bardzo punktualną,dla mnie punktualność to niemalże "sprawa honoru",to wyraz szacunku dla drugiej osoby.Potrafię zrozumieć pojedyncze spóźnienia,przypadki losowe,ale jeśli ktoś notorycznie się spóźnia,odbieram to wówczas jako lekceważenie,brak szacunku.

W sumie to miałem już prawie zakończyć tego posta ,ale naszła mnie taka refleksja,że może nie o niepunkualność - która tak mnie razi - tu chodzi tylko o jej sedno czyli brak szacunku do bliźniego,tak jak to opisałem.A właśnie tego zdecydowanie mi brakuje.Więc 000Lukas000 ,muszę jednak się zgodzić ;)

Z tym ocenianiem innych to ciężka sprawa...a najciężej to z nieznajomymi,w pierwszym odruchu ciągle przyklejam ludziom jakieś "gęby" ;)
Z ludźmi z którymi stykam się codziennie jest ciut inaczej.Gdy coś mi się u nich nie podoba,przypominam sobie jakąś uprzejmość którą mi wyświadczyli a także moje zachowanie wobec nich - tak często dalekie od ideału.
Chyba tylko przez ciągłe piłowanie własnego ego można uwolnić się od oceniania innych,ale to żmudna robota.
Powodzenia nam wszystkim życzę :)
jestem dzieckiem ziemi i nieba gwiaździstego,ale mój ród jest niebiański
Awatar użytkownika
Riko
 
Posty: 84
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:55
Lokalizacja: Dublin

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Mirek » 13 kwie 2015, 06:20

Sposób jest bardzo prosty. Należy wyzbyć się pychy i stawiania siebie ponad innych.

A tak na marginesie, spóźniają się tylko te osoby, które ciagle gdzieś się śpieszą :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: 000Lukas000 » 13 kwie 2015, 12:46

Riko pisze:
000Lukas000 pisze:Taka wskazówka, jeśli na kogoś się zdenerwujesz, znaczy to że ty również posiadasz tą cechę która u tej osoby wyprowadziła cię z równowagi, tylko nie chcesz jej dostrzec w samej sobie.


Hmm..pozwolę się nie zgodzić np:
- nie cierpię niepunktualności - siebie uważam za osobę bardzo punktualną,dla mnie punktualność to niemalże "sprawa honoru",to wyraz szacunku dla drugiej osoby.Potrafię zrozumieć pojedyncze spóźnienia,przypadki losowe,ale jeśli ktoś notorycznie się spóźnia,odbieram to wówczas jako lekceważenie,brak szacunku.

W sumie to miałem już prawie zakończyć tego posta ,ale naszła mnie taka refleksja,że może nie o niepunkualność - która tak mnie razi - tu chodzi tylko o jej sedno czyli brak szacunku do bliźniego,tak jak to opisałem.A właśnie tego zdecydowanie mi brakuje.Więc 000Lukas000 ,muszę jednak się zgodzić ;)



I właśnie tak to działa :lol:

Kolejnym krokiem jest, zaakceptowanie tego że się takim jest, i zrozumienie że jesteś taki jak ci którzy wyprowadzają cię z równowagi.
Staraj się to zmienić ale nie wyrzucaj tego sobie, ponieważ każdy z nas ma takie problemy i nikt z nas nie jest od nich wolny.
A nasze zwycięstwo przeważnie składa się z 1000 przegranych bitew :)
Zacznij teraz też dostrzegać siebie w innych :D :)

PS:

To co w sobie wykryłeś, jest niechcianym programem w podświadomości i siedzi w twoim ciele energetycznym gdzie kieruje często twoim życiem, i każdy z nas ma pełno tych programów. Oczywiście jak każde zaniżenie drgań w naszym ciele energetycznym, może doprowadzić do chorób.
W środowiskach bioenergetycznych nazywają to "elementarne duszki" o ile dobrze pamiętam.

I dobrze to o tobie świadczy, że to zauważyłeś, bo to znak, że twoje Ego się cofa, gdyby ono tobą w przewadze kierowało, uznał byś że nie masz takiej wady, nie wykrył byś tego. Bo ego jest "doskonałe" a Ja po prostu "Jest, jakie jest". ;)
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Następna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości