Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Hansel » 27 kwie 2015, 05:45

Teraz widzę że żle zadałem pytanie powinienem raczej sytać jak uwolnić się od nienawiści do poglądów innych ludzi
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Mirek » 27 kwie 2015, 08:23

Pokochać tych ludzi, a nienawiść w Twoim sercu przestanie istnieć. ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Xsenia » 27 kwie 2015, 10:47

Hansel pisze: jak uwolnić się od nienawiści do poglądów innych ludzi

Wytłumaczyć sobie, że poglądów innych ludzi nie da się zmienić. Skoro nie da się zmienić, twoja nienawiść będzie rosła i rosła. Aż zatruje ciebie. Zdrowiej dla ciebie będzie jak pogodzisz się z myślą, że inni MAJĄ PRAWO do własnych poglądów, nawet sprzecznych z twoimi.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Hansel » 30 kwie 2015, 12:04

000Lukas000 pisze:To co w sobie wykryłeś, jest niechcianym programem w podświadomości i siedzi w twoim ciele energetycznym gdzie kieruje często twoim życiem, i każdy z nas ma pełno tych programów. Oczywiście jak każde zaniżenie drgań w naszym ciele energetycznym, może doprowadzić do chorób.
W środowiskach bioenergetycznych nazywają to "elementarne duszki" o ile dobrze pamiętam.

I dobrze to o tobie świadczy, że to zauważyłeś, bo to znak, że twoje Ego się cofa, gdyby ono tobą w przewadze kierowało, uznał byś że nie masz takiej wady, nie wykrył byś tego. Bo ego jest "doskonałe" a Ja po prostu "Jest, jakie jest". ;)


Bardzo często to, czego nienawidzimy w innych, jest tym, czego wstydzimy się u siebie ? Mnie draźni to jak ktoś nie ma szacunku dla poglądów innych ludzi więc może sam mam ten problem zakodowany gdzieś w podświadomości ? Powiem wam że ja sie z tym problem borykam już od kilku ładnych lat i on mi naprawdę utrudnia codzienne funkcjonowanie...

Tak w ogólę to od kiedy trafiłem na Spirytyzm i dzięki niemu zaocząłem rozumieć wiele rzeczy w otaczającym mnie świecie to czuję się o już wiele lepiej.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Hansel » 15 maja 2015, 11:24

Teraz sobie czytam książkę Dale Carnegie ,,Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi,, - autentycznie pomaga...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Mirek » 15 maja 2015, 11:38

Moim skromnym zdaniem bardzo dobra książka ucząca dobrych relacji międzyluckich.
Trzeba ją przeczytać conajmniej 5 razy, aby zasady w niej zawarte zaczać z powodzeniem stosować.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: bernadeta1963 » 15 maja 2015, 11:50

Jest aż tak trudna w odbiorze , że trzeba ja czytać 5 razy ? Chyba to zależy od tego jak szybko przyswaja się wiedzę . Trochę mnie załamałeś . Jak jest gruba , to ja się za nią nie biorę ;)
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Mirek » 15 maja 2015, 13:58

Gruba nie jest, lecz jest w niej dużo wiedzy. Za każdym następnym czytaniem odkrywasz nowe rzeczy, których nie dostrzegłaś poprzednio. To jedna z niewielu książek, której wiedza przeniknęła do mojej podświadomości w taki sposób, że zacząłem się łapać iż postępuję automatycznie, nawykowo, stosując techniki dobrych stosunków międzyludzkich zawarte w tej książce.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Nikita » 16 maja 2015, 08:25

naprawde Mirek? nie zauwazylam...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Mirek » 16 maja 2015, 13:39

To nie moja wina Nikito, że wielu rzeczy nie zauważasz. To Twój problem, nie mój.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości