Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Nikita » 17 maja 2015, 15:43

dobre sobie...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Hansel » 20 maja 2015, 08:18

000Lukas000 pisze:
Hansel pisze:Chciałem się was spytać o radę: jak najlepiej jest się bardziej uwolnić od oceniania innych ludzi ?


Poznaj samą siebie, poznaj swoją jasną jak i ciemną stronę, swoje wady i zalety i je zaakceptuj.
To jest pierwszy krok, który pozwoli ci korygować charakter.

Ludzie osądzają innych i krytykują tylko dlatego, że głęboko w duszy mają te same cechy, nie akceptują w sobie tych cech i są u siebie na nie ślepi. Jednak one są i z tego powodu krytykują je w innych ludziach, zamiast zaakceptować je i zmienić swoje zachowanie.

Taka wskazówka, jeśli na kogoś się denerwujesz, znaczy to że ty również posiadasz tą cechę która u tej osoby wyprowadziła cię z równowagi, tylko nie chcesz jej dostrzec w samej sobie.
Chyba wreszcie mi się udało bo wreszcie od wielu lat czuję się zupełnie dobrze to znaczy Ego mi się wreszcie zaczeło cofać ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Hansel » 29 maja 2015, 10:22

000Lukas000 pisze:
Hansel pisze:
000Lukas000 pisze:To co w sobie wykryłeś, jest niechcianym programem w podświadomości i siedzi w twoim ciele energetycznym gdzie kieruje często twoim życiem, i każdy z nas ma pełno tych programów.
Skad się takie cholerstwo w człowieku bierze ?


Żyjemy w środowisku które narzuca nam często złe schematy, religia często wymagała od nas bycia doskonałym, mówi o grzechu.
To wszystko nie wzmacnia w nas poczucia samoakceptacji, dodajmy do tego brak wiedzy i zrozumienia które jest na świecie a szanse do stworzenia w sobie takiego programu są bardzo duże. Podobnie jak wiedza i zrozumienie pozwalają nam pozbywać się ich, podobnie niewiedza i ignorancja są warunkami w których mogą powstać.

Reasumując, część tworzymy sami, część tworzą w nas inni ludzie, a część wchłaniamy od społeczeństwa.

Oczywiście można by tu mówić o wielu teoriach zjawisk, jak chociażby teoria strun, teoria pola informacyjno-energetycznego itp.
Ale ja jeszcze zbyt duży laik jestem by moc to wytłumaczyć. :lol:


Tak w sumie to moją agresję budzą zawsze ludzie którzy nie okazują innym zrozumienia o czym to może świadczyć ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Mirek » 29 maja 2015, 10:34

To może świadczyć o tym, że Ty sam również nie okazujesz im zrozumienia.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: fruwla » 29 maja 2015, 10:39

Hansel pisze:

Tak w sumie to moją agresję budzą zawsze ludzie którzy nie okazują innym zrozumienia o czym to może świadczyć ?


To moze swiadczc o tym,ze nie zawsze mozna innych zrozumiec a czasami wrecz nie trzeba ;)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Xsenia » 29 maja 2015, 11:52

fruwla pisze: a czasami wrecz nie trzeba

Hm według mnie jednak warto zrozumieć, lub nawet próbować zrozumieć innych ludzi. To bardzo otwiera oczy i rozwija rozum. Uczy tolerancji dla innych poglądów.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: fruwla » 29 maja 2015, 12:29

Xsenia pisze:
fruwla pisze: a czasami wrecz nie trzeba

Hm według mnie jednak warto zrozumieć, lub nawet próbować zrozumieć innych ludzi. To bardzo otwiera oczy i rozwija rozum. Uczy tolerancji dla innych poglądów.

Zgadzam sie tylko czesciowo. Czesto mi szkoda energii na zrozumienie ludzi, ktorch i tak nie zrozumiem. A jesli chodzi o tolerancje dla innch poglaow, to tez W DUZEJ mierze zalezyod tego JAKIE sa to poglady.
Ale za to w jednym daje daje ci zupelna racje, obserwowanie ludzi i poznanie motywow ich postepowania otwiera bardzo szeroko oczy i rozwija rozum. 8-)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Obserwator » 29 maja 2015, 13:16

Moim zdaniem zrozumienie motywów postępowania ludzi wcale nie jest jednoznaczne z akceptacją. Szczególnie jeśli dotyczy to zachowania uznawanego za kontrowersyjne. Prosty przykład:

Jestem w stanie zrozumieć dlaczego sfrustrowany wykluczeniem społecznym człowiek staje się agresywny i niebezpieczny, ale nie akceptuję takiego zachowania. Rozumiem go, ale na pewno nie będę pochwalał jego zachowania. Jeśli mogę coś dla niego zrobić, to wykorzystać swoje zrozumienie do rozwiązania jego trudnej sytuacji, co w efekcie powinno sprawić, że przestanie zachowywać się w ten sposób.

Ocenianie ludzi, połączone ze zrozumieniem ich motywów postępowania nie jest złe. Źle można tylko wykorzystać taką ocenę, budując w sobie wrogość do innych. Są oczywiście sytuacje w których nie da się nic zrobić (seryjni mordercy itp..), ale patrząc na naszą rzeczywistość mam wrażenie, że ludzie oceniają innych tylko po to, aby znaleźć wygodny powód do odwrócenia się plecami lub walki. Dlatego na przykład z zażenowaniem obserwuję to co dzieje się w polityce i zwykłych ludzi rzucających się sobie do oczu tylko z powodu różnic światopoglądowych.

Odrobina zrozumienia, szczypta tolerancji i w codziennym życiu nawet oceniając się, moglibyśmy całkiem spokojnie żyć. Każdy na swój sposób.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: fruwla » 29 maja 2015, 13:44

Obserwator pisze:
Odrobina zrozumienia, szczypta tolerancji i w codziennym życiu

Tak, tak, zgadzam sie , tylko jak duza powinna byc ta szczypta, albo i jaka mase powinna miec ta odrobina ?
Jesli o to chodzi, to jeszcze z moim konserwatyzmem nie jest tak zle ;) odrobine i szczypte zrozumienia oraz tolerancji przewaznie znajde :) zalezy co-jak-i-dla kogo :|
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Jak uwolnic się od oceniania innych ludzi

Postautor: Hansel » 29 maja 2015, 21:03

Tak generalnie to już mi o wiele lepiej ale czasami kiedy odzywają mi się niektóre wspomnienia to dostaję takich jakby napadów nienawiści do ludzi któży mnie kiedyś skrzywdzili...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości