poznanie

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

poznanie

Postautor: qaz » 04 sty 2010, 09:19

Zdolności posiadam jak się okazuje od dziecka.
Zdarzenie paranormalne w 2006 roku w maju
podczas pielgrzymki papieża Benedykta XvI do Polski.
Zawsze interesowała mnie magia
teraz tym bardziej
Ewa.
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 10:21

Re: poznanie

Postautor: cthulhu87 » 05 sty 2010, 15:14

Możesz napisać coś więcej o tamtej sytuacji? Bo na razie czuje się jak w szkole na języku polskim, gdy zastanawialiśmy się, co poeta mógł mieć na myśli :P
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: poznanie

Postautor: lilo » 05 sty 2010, 21:01

qaz pisze:Zawsze interesowała mnie magia
teraz tym bardziej


Nie ma żadnej magii !!!
Jeżeli wierzysz, że określone zaklęcia, rytuały prowadzą do poznania, to jesteś w błędzie. Oczyszczenie dla Ciebie będzie w pierwszej kolejności polegało na odcięciu się od tych gęstości, od tych fałszywych zniekształceń wpływających na właściwy obraz świata oraz na Twoją duszę - odcięcie sie od wiary w magię.
Nie powiem Ci niczego nowego, a raczej coś o czym pisało wielu użytkowników tego forum, nie dlatego, że uważają się za wszechwiedzących, lecz dlatego, że opierają się na żródłach badaczy spirytyzmu, którzy w czystości i karowności własnej osoby zasłużyli na kontakt z Duchami Wyzszymi. Nie uzyskasz takiego kontaktu poprzez zaklęcia. "Zaklęciem", ktore może połączyć Cię z nimi jest tylko głęboka modlitwa. Tylko tyle i aż tyle. Jeśli chcesz przyciągnąć do siebie duchy złośliwe, dokuczliwe, niskie, możesz sobie recytować inwokacje, stawiać takota itp. Otrzymasz jedyną zapłatę jaką tak niskie duchy mogą Ci dać: manipulację. Wykorzystują jedynie to, ze mają nad tobą przewagę bo nie są ograniczone materią, ale nie posiadają żadnej wiedzy. Czytają z Ciebie jak z otwartej księgi, znają każde intencje. To dlatego ludzie żli przyciągają duchy niskie, a dobrzy - szlachetne.
Skoro nie ma magii, to co jest... Odp. Nauka. Jednak nasza wiedza o świecie jest jeszcze b. mała. Jesteśmy światem nisko rozwinetym, dlatego potrzebujemy wiary. Percepcja naszych ciał, jak i nasze narzędzia nie umożliwiają nam poznania wszechrzeczy. Wierzymy, więc w słowa przekazywane przez wielkich nauczycieli, mistyków, którzy jak diament błyszczeli na przestrzeni tysiącleci a także przez Duchy tych wielkich ludzi (czasami małych dla tego świata) którzy odeszli do ojczyzny nas wszystkich.

Aha, i jeszcze jedno, jesli posiadasz nadzwyczajne zdolności to to napewno nie jest magia.
"Na poczatku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.(...)
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła."
Awatar użytkownika
lilo
 
Posty: 181
Rejestracja: 19 paź 2008, 18:32

Re: poznanie

Postautor: vinitor » 05 sty 2010, 21:58

qaz pisze:Zawsze interesowała mnie magia

Nie, nie, to przejęzyczenie. Ewa niewątpliwie miała na myśli słowo `mafia`. Czyż papież Benedykt nie przybył z Włoch, kraju gdzie słowo to jest bardzo popularne i działa magicznie? Nastąpiło zatem sprzężenie ale z powodu rozstrojenia się półkul doszło do zniekształconego widzenia rzeczywistości. Sytuacja nabrała cech anormalnych i przy dalszych próbach zmiany niekorzystnego stanu wyszło pomieszanie z poplątanym. Nic na siłę. Wystarczy parę normalnych pompek i obraz nabiera klarowności. Cóż zatem zalecam? Porzucić urojenia, bo magia niczym mania wrzuca na karuzelę mylnych symptomów posiadanie czegoś czego nie mamy. Stad skok w bok o krok a przecież przyjemniejsze jest cmok, cmok... Adam jest zauroczony i szafa gra! Dalej w tany wszystkie panny, my. panowie, wam zagramy...
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: poznanie

Postautor: lilo » 06 sty 2010, 08:28

:lol: :lol: :lol: vinitor gratuluję polotu... :)
"Na poczatku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.(...)
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła."
Awatar użytkownika
lilo
 
Posty: 181
Rejestracja: 19 paź 2008, 18:32

Re: poznanie

Postautor: Sebastian » 04 kwie 2010, 21:07

Przyłączam się do prośby. Jakaż to "magia" w Twoim rozumieniu i o jakich zdolnościach oraz wydarzeniu związanym z aktualnym papieżem mówisz?
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: poznanie

Postautor: qaz » 05 kwie 2010, 09:54

ja już dałam sobie z tym spokój.Najlepiej wytłumaczyła mi to moja wróżka
która powiedziała mi że papiez Polak miał moc i charyzmę i działał takze i na innych ludzi.
Ja nie wiedziałam o tym. Myślę że spotkałam złą energie bo zemdlałam wtedy
telewizor działał dobrze.
Był to maj 2006 rok. Nie chcę już dalej w tym grzebac. Wróżką i tak nie zostanę bo
nie mam kasy. Jedno tylko korci mnie pytanie co to zdarzenie miało wspólnego ze spirytyzmem?
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 10:21

Re: poznanie

Postautor: qaz » 23 kwie 2010, 08:28

jakos nie mam na to pytanie odpowiedzi
wróżka na forum ezo wiedzi złe pałętające sie energie
potwierdzają tam moje zdolnosci ezoteryczne(kosmogram i horoskop)
myślę że spotkałam raczej zła energie.
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 10:21

Re: poznanie

Postautor: atalia » 23 kwie 2010, 09:26

Aż mnie pióro swędzi,żeby coś napisać...Wybacz,ale Ty naprawdę wierzysz wróżkom na forach ezoterycznych ?!Wierzysz w stawiane tam kosmogramy i horoskopy ?!

Wybaczcie, ludzie kochani,ale to jest naprawdę nie do wiary. :roll:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: poznanie

Postautor: methyl » 23 kwie 2010, 09:29

qaz pisze:potwierdzają tam moje zdolnosci ezoteryczne(kosmogram i horoskop)

Czy mogę prosić o bardzej szczegółowe rozwinięcie tematu? Jakiego rodzaju zdolności ezoteryczne posiadasz?
P.S. Czy zdajesz sobie sprawę, że kosmogramy, horoskopy i inne wróżkopodobne "ezoterykamenty" pasują do spirytyzmu jak pięść do oka :) ?
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Następna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości