Wiem już dlaczego

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Re: Wiem już dlaczego

Postautor: Krzysztoff » 12 lip 2016, 22:34

Obserwator pisze:To nie całkiem tak działa Xeniu. Jeśli o mnie chodzi nie potrafię zapomnieć tego co było. Pamiętam każdą sytuację i to co się działo.

Nie chodzi o złorzeczenie i życzenie źle. Ja na przykład czuję coś takiego, że już niżej nie mogłem upaść w życiu: usługuję komuś do kogo czuję czysto fizyczne obrzydzenie i pamiętam to co przez niego przeżywałem. To z tego typu uczuciami muszę walczyć. Nie sądzę, żeby wybaczenie miało jakiekolwiek znaczenie. To raczej kara dla mnie za coś co ciągnie się za mną z poprzednich inkarnacji.

Dziękuję że się z nami podzieliłeś swoją historią. Każdy bierze na siebie taką próbę którą jest w stanie udźwignąć więc myślę że występujesz w tym życiu jako siłacz który podnosi ciężary niewyobrażalne dla zwykłych ludzi.

Napisałeś że wybaczenie nie ma znaczenia ale myślę że ma i to zasadnicze, być może na początku lepiej mówić o współczuciu dla innej niedoskonałej istoty która popełnia tyle błędów i w dodatku ściągnie na siebie konsekwencje w kolejnych życiach.
Nie patrzył bym na to jako na karę, raczej jak na próbę, bardzo trudną próbę
dużo siły ci życzę przyjacielu !
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiem już dlaczego

Postautor: Nikita » 13 lip 2016, 08:31

Pociesz sie, ze jak przez to przejdziesz to uzyskasz w nagrode duzo duchowych sil i dojrzalosc duszy. Kazde trudne doswiadczenie nas w Jakis sposob rozwija i oczyszcza dusze.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wiem już dlaczego

Postautor: Obserwator » 11 kwie 2017, 22:36

Nie wiem, czy przeszedłem swoją próbę tak jak powinienem. Starałem się. W tym momencie osoba którą się opiekowałem już nie cierpi. Odeszła. Kolejny udar. Utrata świadomości, a potem zatrzymanie akcji oddechowej.

Zastanawiam się, jak to jest kiedy ludzki mózg przestaje normalnie funkcjonować. Jak sen? Może tak naprawdę jest się już wtedy w połowie po tamtej stronie?
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wiem już dlaczego

Postautor: Nikita » 12 kwie 2017, 07:24

Trudno orzec gdzie jest dusza gdy z cialem cos sie dieje...np w czasie spiaczki, udarow , narkozy itd. Niewyjasniona sprawa...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wiem już dlaczego

Postautor: Mirek » 12 kwie 2017, 12:16

Gdy czasowo przestaje działać mózg, wszystkie elementy życiowe przejmuje świadomość.
https://www.youtube.com/watch?v=evU_86Mt1b4
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Poprzednia

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości