Czy zmarli mogą kontaktować się przez sen?

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Czy zmarli mogą kontaktować się przez sen?

Postautor: andyk » 02 sie 2016, 17:03

Od kilku lat, chyba po śmierci dziadka zauważam czasami dziwne rzeczy. Niektóre ciężko mi opisać, ale najbardziej zastanawia mnie te, że za każdym razem jak ktoś umrze z mojej rodziny, może to być rodzina dalsza lub bliższa to ta osoba mi się śni, średnio jakieś pół roku po śmierci. Śni mi się różnie, ale zawsze chce porozmawiać, z reguły śni mi się tak, że przychodzi do mnie do domu. Ja w tym śnie jestem wystraszony, pytają mnie z reguły "co słychać" ja jestem przestraszony na maksa i mówię tym osobom, że one nie żyją, że umarły. One nie przyjmują tego do wiadomości, ja powtarzam im to cały czas w kółko i po chwili one strasznie się denerwują odchodzą i już więcej mi się nie śnią.
Kiedyś przyśniła mi się zmarła osoba z dalekiej bardzo rodziny widziałem ją może 2-3 razy w życiu (mieszkamy bardzo daleko od siebie) i jedyne co w kółko powtarzała to że potrzebuje pomocy, nic więcej tylko w kółko "potrzebuję pomocy". Dziwne jest to, że ja o tej osobie nigdy nie myślałem po śmierci, nie miałem nią żadnych zażyłości widzieliśmy się 2-3 razy w życiu gdy jak byłem jeszcze dzieckiem, miałem może z 10 lat. Jak mi się przyśniła miałem już ok. 30 lat.
Inną rzeczą, która mnie zastanawia do tej pory było to, że wracałem z koncertu była godzina ok. 2.00 nocy byłem już na swoim osiedlu i zobaczyłem siedzącą na ławce (właściwie potocznie można powiedzieć w "krzakach", bo były tam takie zielone krzaczki żywopłot itp.), staruszkę w chustce na głowie. Siedziała nie ruszała się, ale patrzyła gdzieś przed siebie. Trochę się przestraszyłem, bo to noc i dziwne że ktoś o tej porze siedzi sam miedzy blokami. Później jak już wszedłem do mieszkania zacząłem o tym myśleć i dotarło do mnie że tam nie ma żadnej ławki na której można by siedzieć. Poszedłem rano sprawdzić i rzeczywiście tam w ogóle nie ma ławek. Chyba, że starsza pani o 2.00 wzięła krzesełko i poszła sama siedzieć przed blokami.
andyk
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2016, 16:45

Re: Czy zmarli mogą kontaktować się przez sen?

Postautor: anima » 02 sie 2016, 19:18

Witaj Andyk,

tak, zmarli kontaktuja sie z nami przez sen. Ja tez miewam sny ze zmarlymi bliskimi.
Jezeli chodzi o Twojego zmarlego krewnego, ktory mowil Ci, ze potrzebuje pomocy, mozesz sie pomodlic za jego dusze. On zwrocil sie wlasnie do Ciebie, bo z Toba udalo mu sie we snie skontaktowac.

Podaje Ci linka do tematu, w ktorym opisalam sen ze zmarla przyjaciolka (na str. 2).

viewtopic.php?f=72&t=2812

Polecam Ci rowniez bardzo interesujace posty juniperus..

Pozdrowienia :)
Awatar użytkownika
anima
 
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2015, 16:04

Re: Czy zmarli mogą kontaktować się przez sen?

Postautor: Luperci Faviani » 03 sie 2016, 20:00

Kontakt przez sen jest najprostszą formą mediumizmu.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Czy zmarli mogą kontaktować się przez sen?

Postautor: annahdz » 03 sie 2016, 20:06

Luperci Faviani pisze:Kontakt przez sen jest najprostszą formą mediumizmu.


W jakim sensie najprostszą ? Jaka jest typologia innych form mediumizmu i stopień ich zaawansowania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
annahdz
 
Posty: 100
Rejestracja: 01 lip 2016, 18:21

Re: Czy zmarli mogą kontaktować się przez sen?

Postautor: Pawełek » 03 sie 2016, 21:52

annahdz pisze:W jakim sensie najprostszą ? Jaka jest typologia innych form mediumizmu i stopień ich zaawansowania?

Najprostsza z tego względu, że podczas snu nasza dusza jest bardziej wolna niż normalnie podczas dnia. Dlatego kontakt z drugą stroną jest łatwiejszy. Rodzaje mediumizmu są szczegółowo omówione w Księdze Mediów.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy zmarli mogą kontaktować się przez sen?

Postautor: danut » 03 sie 2016, 22:02

Pawełek pisze:
annahdz pisze:W jakim sensie najprostszą ? Jaka jest typologia innych form mediumizmu i stopień ich zaawansowania?

Najprostsza z tego względu, że podczas snu nasza dusza jest bardziej wolna niż normalnie podczas dnia. Dlatego kontakt z drugą stroną jest łatwiejszy. Rodzaje mediumizmu są szczegółowo omówione w Księdze Mediów.

Prostsza też z tego względu, że zawsze jak już pisałam w innym temacie kontakt ten oddziałuje na nas fizycznie. Czujność dzienna, aktywność i jeszcze dodatkowe oddziaływanie zwiększa ciśnienie krwi, podnosi temperaturę ciała co jest bardzo niebezpieczne dla organizmu, sen działa na niego uspokajająco, wycisza i zwalnia metabolizm, uspakaja. Nie potrzeba też i z tamtej strony wysyłać aż tak silnych impulsów, by one zostały tu odebrane. Ma tu znaczenie tylko wymiana informacji pomiędzy podobnymi , a wiec bardzo bliskimi sobie osobami, żyjącymi, czy nie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czy zmarli mogą kontaktować się przez sen?

Postautor: philosophus » 21 lis 2016, 22:54

Jakie macie dowody, że to zmarli się kontaktują, a nie są to wasze własne wizje senne?
O ile wiem, nauka nie udowodniła życia po śmierci, a tym bardziej, odwiedzania nas przez zmarłych, bo leża oni zwykle na cmentarzach. :lol:
Awatar użytkownika
philosophus
 
Posty: 103
Rejestracja: 15 gru 2015, 15:35

Re: Czy zmarli mogą kontaktować się przez sen?

Postautor: neuron » 21 lis 2016, 23:21

„większość teorii matematycznych jest, podobnie jak w fizyce i biologii, hipotetycznie-dedukcyjna: czysta matematyka dlatego okazuje się być wiele bliższa naukom przyrodniczym, których hipotezy są przypuszczeniami, niż wydawałoby się jeszcze niedawno”
philosophus pisze:O ile wiem, nauka nie udowodniła życia po śmierci, a tym bardziej, odwiedzania nas przez zmarłych, bo leża oni zwykle na cmentarzach.
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Czy zmarli mogą kontaktować się przez sen?

Postautor: neuron » 22 lis 2016, 11:20

philosophus pisze:nauka


filozofus filozofus

ten nick do czegos zobowiązuje a Ty popełniasz tu takie szkolne błedy ......

wez no kolego poczytaj o dowodzeniu naukowym którego tak się tu trzymasz zawziecie ....ludzie rzucili się jak narazie na tylko na to co można dotknąc,związać i rozwiązać , empiria .........
i czego sie dowiesz? ano tego ze nauka dowodzi tylko tego co dowieść może metodami dowodzenia naukowego , tak ?

i teraz zobacz jak ograniczone w swoim zakresie jest dowodzenie naukowe to jedno a potrzeba nam teraz innych metod dowodzenia które pomogą zrozumieć to czego nauką dowieść nie może , a to nie znaczy że to coś nie istnieje , to jak sól w zupie , wszyscy ją czują ale nikt jej nie widzi prawda??


(nauka sama w sobie nie jest w stanie zagwarantować prawdziwości swoich twierdzeń na gruncie logicznym. Jeśli ktoś twierdzi, że tylko poznanie naukowe gwarantuje nam zdobywanie prawdziwej wiedzy o świecie, to w tym momencie nauka powinna dowieść również i tego roszczenia. Jednak w tej sytuacji popadlibyśmy w błędne koło bowiem dany system nie może orzekać o prawdziwości własnych twierdzeń wyłącznie na podstawie własnych twierdzeń. Skąd wiesz, że tylko ty jesteś wiarygodny? Gdyż tylko ja jestem wiarygodny. Istne błędne koło. „Naukowy ateista” nie jest w stanie pozbyć się błędnokołowości w tym stwierdzeniu wskazując również na to, że dowiedziono niby czegoś w ramach eksperymentu, gdyż w tym wypadku dowodzenie przeprowadza się w ramach systemu, który sam o sobie orzeka, że coś empirycznie weryfikuje. Powoływanie się na jakieś rzekomo potwierdzone eksperymenty w nauce nie usunie stąd zatem błędnego koła gdyż nadal system orzeka na mocy własnych twierdzeń w kwestii prawdziwości tych twierdzeń, czyli wciąż jest to błędne koło)

jak trafnie , prawda czy fałsz ?

nauka nie jest całością wiedzy o świecie i zyciu jaką odkrywamy , jest tylko jej częścią .
Ostatnio zmieniony 22 lis 2016, 13:58 przez neuron, łącznie zmieniany 1 raz
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Czy zmarli mogą kontaktować się przez sen?

Postautor: Mirek » 22 lis 2016, 13:25

Neuron, ten nick ma dwojakie znaczenie. Jedno jest takie jak opisaleś, a drugim znaczeniem jest nazywana osoba zarozumiała, która się wymądrza.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości