istoty z innego wymiaru ....

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

istoty z innego wymiaru ....

Postautor: neuron » 15 wrz 2016, 19:59

temat Nataszy niestety jest zamkniety , ale nie , nie bede tu sie rozpisywal ....
interesuje mnie kwestia przekazu informacji , czy udało sie komus uzyskac odpowiedz na jakies konkretne pytanie zwiazane z nauka ?
odpowiedz lub podpowiedz dajaca konkretny wynik ? wiecie , cos jak ile jest 2x2 ..??

taki kontakt z duzo bardziej rozwinieta cywilizacja czy w ogole istota mogly przyniesc odpowiedz na wiele waznych pytan

jak to wyglada ?? jakie macie i czy w ogole macie takie wlasnie doswiadczenia, jakies proby uzyskania odpowiedzi na podobne pytania??

a jesli bedziecie ponownie mieli okazje takie spotkanie przezyc to czy mozecie zadac takie wlasnie pytanie o cos zwiazanego z nauka co moze miec dla nas wymierne korzysci .......
czy znacie jakies sposoby , testy itp ktore mozna wykorzystac w takim kontacie ??

test taki jak np ten

prosze podac czynniki pierwsze liczby 21024+1

to dobry test
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: istoty z innego wymiaru ....

Postautor: cthulhu87 » 16 wrz 2016, 09:41

Ciężko powiedzieć, przy całej niedoskonałości i niestałości zdolności mediumicznych, by otrzymywanie takich "technicznych" danych było osiągalne. Wygląda na to, że o wiele łatwiej przekazywać sformułowania opisowe, może po prostu dlatego, że takie myśli łatwiej znajdują odzwierciedlenie w mózgu osoby odbierającej przekaz. Przypomina to nieco podawanie przekazów w obcym języku dla medium. O ile znajdziemy w historii kilka wybitnych przypadków, gdy otrzymywano te przekazy płynnie, to natknąłem się też na informację, że czasami komunikat w obcym języku otrzymuje medium litera po literze. Według mnie wynika to z abstrakcyjności materiału i niemożności prostego i niewysiłkowego odniesienia do zapisów pamięciowych samego medium.

Mówiąc o abstrakcyjności zapisów matematycznych mam na myśli to, że w zwykłych wypowiedziach jest wiele prostych zależności symbolicznych, gdy jakiejś myśli odpowiada obraz (wyobrażenie), natomiast bardziej złożone działania matematyczne wymagają też rezygnacji z myślenia obrazowego.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: istoty z innego wymiaru ....

Postautor: neuron » 16 wrz 2016, 16:05

cthulhu87 pisze:Mówiąc o abstrakcyjności zapisów matematycznych mam na myśli to, że w zwykłych wypowiedziach jest wiele prostych zależności symbolicznych, gdy jakiejś myśli odpowiada obraz (wyobrażenie), natomiast bardziej złożone działania matematyczne wymagają też rezygnacji z myślenia obrazowego.


a widzisz, nie pomyslalem o tym ...zupelnie nie wiem jak wyglada taka komunikacja z medium , a to chyba najczesciej jest wlasnie jako przekaz symboliczny i obrazowy wlasnie .....
ale to tez ciekawe ...hmm
naczytalem sie ostatnio roznych dziwnych historii i tak sobie kombinuje ....
dzieki
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: istoty z innego wymiaru ....

Postautor: danut » 16 wrz 2016, 16:28

neuron pisze:
cthulhu87 pisze:Mówiąc o abstrakcyjności zapisów matematycznych mam na myśli to, że w zwykłych wypowiedziach jest wiele prostych zależności symbolicznych, gdy jakiejś myśli odpowiada obraz (wyobrażenie), natomiast bardziej złożone działania matematyczne wymagają też rezygnacji z myślenia obrazowego.


a widzisz, nie pomyslalem o tym ...zupelnie nie wiem jak wyglada taka komunikacja z medium , a to chyba najczesciej jest wlasnie jako przekaz symboliczny i obrazowy wlasnie .....
ale to tez ciekawe ...hmm
naczytalem sie ostatnio roznych dziwnych historii i tak sobie kombinuje ....
dzieki

Przekazy symboliczne to raczej są nam emitowane bezpośrednio do umysłu podczas snu. Kontakt na jawie charakteryzuje się komunikacją słowną, z tym że ze względu na ograniczony czas tego kontaktu wykorzystany jest on maksymalnie, zatem każde wypowiedziane przez nich zdanie to nie są żadne opowiadania, żadna opisy, wyjaśnienia, a ścisłe twierdzenia, które muszą być poddane naszej analizie i dopiero późniejszemu ich zrozumieniu, wręcz wymuszają one na nas taką późniejszą umysłową, analityczną pracę. Dopełnieniem do zrozumienia przekazu jest wszystko to co zostało pokazane, każdy szczegół nie jest dobierany przypadkiem i ma przy tym kontakcie znaczenie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27


Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości