odpowiedz

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Re: odpowiedz

Postautor: Krzysztoff » 04 gru 2016, 22:06

neuron pisze:no a sama przestrzeń ?

wydaje się być skonczona a wiadomo jest ze nie moze byc skonczona ,skoro nie potrafimy sobie nawet wyobrazić jej braku

to jak ??

W matematyce mamy więcej niż 3 wymiary a jednak potrafimy narysować tylko 3 bo mamy zmysły postrzegające 3 wymiary
Co ciekawe wiele relacji np. z NDE mówi o tym że po tamtej stronie mamy lepsze zmysły które widzą więcej wymiarów

tak jakbyśmy na raz widzieli sytuację ze wszystkich stron ale chyba nikt nie potrafi opisać "jak to jest", głuchy nie zrozumie czym jest dźwięk
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: odpowiedz

Postautor: neuron » 04 gru 2016, 22:09

Krzysztoff pisze:W matematyce mamy więcej niż 3 wymiary a jednak potrafimy narysować tylko 3 bo mamy zmysły postrzegające 3 wymiary


heh uprzedziles mnie bo wlasnie mialem o tym napisac
i mam taki oto sztos

http://jknow.republika.pl/fizyka/riemann.html

http://jknow.republika.pl/fizyka/fizyka.html#riem
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: odpowiedz

Postautor: danut » 04 gru 2016, 22:13

A czytaliście ten mój post ?

Jeszcze raz o mądrości i fizyce ukrytej w Wedach.

"Jeżeli Wyższe istoty z innych Światów i
Realności spadną w dany Świat,
to zaczynają one postrzegać się tutaj
nie w swej pierwotnej, prawdziwej naturze,
lecz w formach postrzegania danego Świata,
które dostępne są wyłącznie jego mieszkańcom." - Czyli w formie ludzkiej bo tylko tak możemy postrzegać świadome byty swoimi zmysłami.

"Pełnia szczęścia być może
tylko w ciągłej walce ze złem,
które przeszkadza mieszkańcom
ciemnych Ziem, ich mieszkańcom,
zacząć wspinaczkę w rozlicznych
miejscach Złotej Drogi. "

"i tylko przez Świat Ludzi
stała się możliwą wspinaczka
do góry po Złotej Drodze. "

"Dla wznoszenia ważne
jest tylko pojąć swą jedność,
nierozerwalne Pokrewieństwo z innymi istotami,
położywszy pomiędzy sobą i nimi
Miłość do równych i miłosierdzie
dla niższych form Życia.
Miłosierdzie i Wiara we wszech uzdrawiającym
uczuciu Miłości i Dobra
zdolne jest w przyszłości przekształcić
nawet Biesy - tych, wydawałoby się,
odwiecznych wrogów Boskiego Światła,
zwierzęta Świata Ciemności, które
głoszą wśród ludzi Jawnego Świata: "

I na koniec taka refleksja własna, ponieważ pisze się tu o kontakcie z wielowymiarowymi wyższymi istotami a jak widzę to za nie bierze się te z ostatniego cytatu formy niższe. Dlaczego tak uważam? Istoty, które przebywają i postrzegają swój świat w większej skali wymiarów zwyczajnie nie zmieszczą się w naszym 3D i zachodzi to na tych samych zasadach, według których my nie mieścimy się na płaszczyźnie, która nas może przedstawiać tylko w formie naszego zdjęcia, czegoś jakby rzutu tej naszej przestrzeni na płaszczyznę. Istoty wielowymiarowe nie mogą zatem pochodzić z przestrzeni Wszechświata, którą my rejestrujemy, dostrzegamy choćby tylko dzięki teleskopom i tak samo jak my istnieją w przestrzeni trójwymiarowej. Nie mogą to być kosmici. Bardziej prawdopodobny ich rzut na nasza przestrzeń obrazuje np. postać Brahmy - jeden człowiek ma np. 4 głowy i twarze obrócone na wszystkie strony świata, wiele rąk i nóg, tak bo dla niego czas nie istnieje a wszystko skupia się w jeden punkt, który dopiero może się porozdzielać przez - życie w innych przestrzeniach i działanie.
Któryś z tych rzutów może się z nami skontaktować tylko swoją jedną z części i wychodzi na to że jest ona Człowiekiem. Inaczej zwyczajnie taka istota w całości się w naszej przestrzeni nie zmieści jak i my na kartce.
danut
27 paź 2015, 10:27
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: odpowiedz

Postautor: danut » 04 gru 2016, 22:21

neuron - ale odnośnie prędkości światła takiej samej we wszystkich układach napisane w tym linku to jest niekompletnie dowiedzone. Szukaj najnowszej wiedzy.
http://www.fizyka.uni.opole.pl/moja_fiz ... /czas.html
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: odpowiedz

Postautor: neuron » 04 gru 2016, 22:30

danut pisze:Szukaj najnowszej wiedzy


pewnie , dzieki ....poczytam

Prochocki , czytalem i mam gdzies w pdf jego "przestrzen"
Neutrina versus Kwanty czyli współczynnik załamania przestrzeni międzygwiezdnej
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: odpowiedz

Postautor: danut » 04 gru 2016, 22:39

A jak można w życiu odnaleźć potwierdzenie na to, że to te prawa, które odkrywa fizyka kwantowa rządzą nami i naszym światem możecie przeczytać w mojej "Kwantowej rzeczywistości" gdzie opisałam przygody swojego życia, które obrazują je naprawdę wymownie. To nas dotyka choć chcielibyśmy o tym nie wiedzieć.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: odpowiedz

Postautor: Nikita » 05 gru 2016, 09:33

Neuron ja tez lubie sie wglebic w dany temnat jesli mnie zainteresuje. Niestety aby dobrze zroumiec fizyke i Kosmologie trzeba znac dobrze matematyke....ale i tak lubie sobie poczytac ksiazki popularno naukowe...a przygoda ta zaczela sie oczywiscie od Krotkiej historii czasu S. Hawkinga. Zreszta juz jako dziecko czytalam ksiazki o astronomii.

Lubisz Lysiaka? Jest dosc kontrowersyjny...mam sporo jego ksiazek...kiedys czytalam.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: odpowiedz

Postautor: neuron » 05 gru 2016, 09:44

Nikita pisze:Lubisz Lysiaka? Jest dosc kontrowersyjny...mam sporo jego ksiazek...kiedys czytalam


Łysiak kontrowersyjny ? nie :) hehehe facet poprostu jest sobą , jest prawdziwy i za to go cenie , nie we wszystkim sie z nim zgadzam bo to prawicowiec straszny ,chyba nawet skrajny , ale to jego sprawa .......

bardzo go lubie , ma facet floow , przeczytalem chyba wszystkie jego ksiązki , serio ...... i to ze trzy razy :)

mam chyba ze dwie jego książki , miałem więcej ale dałem w prezencie kiedys komuś :)


to masz tu coś co bardzo fajnie sie czyta :)

http://ovh.to/2u4wdXk
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: odpowiedz

Postautor: Nikita » 05 gru 2016, 10:50

Dobrze mi sie czytalo Bezludne wyspy i Wyspy zaczarowane ale Stulecie klamcow bylo dosc przesadzone...za duzo w nim jadu...wlasciwie to na koniec rozdzialow brakowalo rozdzialu pt Klamstwo Lysiaka... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: odpowiedz

Postautor: neuron » 05 gru 2016, 12:36

Nikita pisze:za duzo w nim jadu


tak, Łysiak to radykał , niestety ,ale jestem w stanie zrozumieć jego podejscie do pewnych rzeczy i zjawisk ........

ale taki jest .......
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości