odpowiedz

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Re: odpowiedz

Postautor: neuron » 04 gru 2016, 08:17

cthulhu87 pisze:Jak wymyślę coś jeszcze, dam znać


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

:)

Yog-Sothoth
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: odpowiedz

Postautor: Nikita » 04 gru 2016, 09:05

Matematyka mnie troche przerasta...he he ale intyicyjnie pojmuje, ze matematyka moze dac odpowiedzi na wiele pytan. Ciekawy jest Roger Penrose, ktory wyliczyl matematycznie, ze Czarne Dziury to koniec ale zarazem poczatek wszechswiata....obliczyl, ze te Wielkie Wybuchy sa cykliczne...a co jeszcze ciekawsze o tym mowia Wedy juz od tysiacy lat.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: odpowiedz

Postautor: Nikita » 04 gru 2016, 09:13

Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: odpowiedz

Postautor: neuron » 04 gru 2016, 09:41

Nikita pisze:o tym mowia Wedy juz od tysiacy lat


zobacz , jak mało o sobie wiemy , zaskoczyłaś mnie ...nie poznaje Cie :) albo raczej powinienem powiedziec , właśnie Cie poznaje :)

juz czytam :) dzieki

budda tez o tym mówił ponad 3 tys lat temu juz
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: odpowiedz

Postautor: Nikita » 04 gru 2016, 18:24

Neuron zainspirowales mnie dzis aby poszukac cos z dziedziny kosmologii. Lubie te dziedzine choc nie znam matematyki. Znalazlam fajny wywiad. Profesor K. Meisner mowi, ze zyjemy na ostrzu noza...tzn nasz wszechswiat istnieje na ostrzu noza...prawa fizyczne sa dokladni8e takie aby mogl zaistniec ten swiat...czy to przypadek? To ten wywiad: http://www.tvn24.pl/inny-punkt-widzenia ... ,3936.html
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: odpowiedz

Postautor: neuron » 04 gru 2016, 18:35

Nikita pisze:Neuron zainspirowales mnie dzis aby poszukac cos z dziedziny kosmologii


fajnie :) dzieki , chetnie zobacze
zwróć uwage na to jak bardzo osadzone to jest w filozofii .....


ale moze nie wiesz to podpowiem Ci ze chodzi tu o tak zwaną zasadę antropiczną w kosmologii

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_antropiczna

a tu ciekawe opracowanie na ten temat wlasnie

Wszechświat na miarę człowieka

Prof. dr hab. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz

Zakład Fizyki Kwantowej UAM
Wykład wygłoszony w poniedziałek, 21 stycznia 2002 r.
na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

http://www.staff.amu.edu.pl/~zbigonys/w ... miare.html
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: odpowiedz

Postautor: Nikita » 04 gru 2016, 21:05

dzieki...obejrze..
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: odpowiedz

Postautor: OneNight » 04 gru 2016, 21:17

Jesteście zainteresowani tą dziedziną od strony przeciętnego Kowalskiego(same odkrycia bez wdawania się w szczegóły techniczne), czy też interesuje was fizyka i jak to jest możliwe od strony technicznej?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: odpowiedz

Postautor: danut » 04 gru 2016, 21:23

W świetle tej wiedzy przeciętny Kowalski może odpowiedzieć sobie na pytanie o celowości naszego istnienia oraz jak współistnieje w całym tym systemie jaka jest jego droga. Myślę, że ja to zrobiłam, wyczerpując temat na maxa, rozkładając na czynniki pierwsze swoje życie i dostrzegając w nim inteligentne oddziaływanie na siebie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: odpowiedz

Postautor: neuron » 04 gru 2016, 21:36

OneNight pisze:Jesteście zainteresowani tą dziedziną od strony przeciętnego Kowalskiego(same odkrycia bez wdawania się w szczegóły techniczne), czy też interesuje was fizyka i jak to jest możliwe od strony technicznej?


i tak i tak , ja poprostu lubie sie uczyc .........w fizyce czy matematyce jak sam pewnie wiesz nie da sie tak tylko powierzchownie czegos liznąc , to zawsze wciąga ...... mozna oczywiscie czasem poczytac tylko o samym fakcie itp bez wnikania w szczegóły ale wtedy tak naprawde niewiele to wyjaśnia bez poznania procesu i głębszej analizy , nie wiem czy kazdy tak ma czy nie ale ja jak sie wkrece w jakis temat to do spodu , tak mialem np z Napoleonem , uwierzysz ze przeczytalem chyba wszystkie dostepne w Polsce opracowania na jego temat ? znam takie szczególy z jego zycia o których nie pisze sie w popularnych powierzchownych opracowaniach , Napoleon zreszta był mega fanem nauki ,uwielbiam Łysiaka który o nim rewelacyjnie pisał , rewelacyjnie w sensie stylu .....i tak mam ze wszystkim ...... chyba to mi z muzyki tak zostało , dbałość o szczególy w muzyce tez jest podobna , efekt wydaje sie prosty i taki banalny wrecz ale zalezy wlasnie od głupiej artykulacji np ktora wprowadza tak subtelne zmiany w przekazie z ktorych malo kto zdaje sobie sprawe a to znowu wymaga dotarcia do dna i sedna emocji samej w sobie , wiec moze to dlatego , nie wiem ....... poprostu , lubie sie uczyc ....... i jeszcze nie umarłem a już mam ból ze nie uda mi sie wszystkiego zobaczyc ,poznać, dotknąc ...... jestem zachlanny na zycie ,wiedze , na 100 % ......nie potrafie inaczej

i właśnie oglądam Solaris :)
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości