Oświecenie

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Oświecenie

Postautor: Krzysztoff » 30 gru 2016, 19:54

Bardzo ciekawy przekaz Ducha na temat tego czym jest oświecenie

http://www.portal.spirytyzm.pl/oswiecenie/

Kluczowe stwierdzenie to
"Musimy zrozumieć, że jest różnica między poczuciem dobra a jego czynieniem"

Czym jest dla Was oświecenie ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oświecenie

Postautor: Xsenia » 30 gru 2016, 20:21

Zapaleniem światła? :P

A tak na serio oświecenie dla mnie zdarza sie prawie codziennie, ponieważ dla mnie oświecenie, to zrozumienie nauki, którą się uczymy co dzień.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Oświecenie

Postautor: Anka » 30 gru 2016, 20:45

Czasami na cos patrzymy i wydaje sie nam ze to na co patrzymy jest tym czym sie nam wydaje. A nie zdajemy sobie sprawy ze nasze oczy sa zakryte bielmem To jak patrzymy zakrzywia nam nasz sposób myślenia i odbierania rzeczy.
Oświecenie jest jak łzy radości kiedy oczy zaczynaja widzieć a umysł nie przeszkadza i nie zakłóca obrazu. W spokoju i pokorze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Anka
 
Posty: 226
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:22

Re: Oświecenie

Postautor: Nikita » 30 gru 2016, 22:06

Ja znam oswieconych wiec wiem kim czlowiek sie stanie....czuje to bardziej sercem niz rozumem....i dlatego wiem, ze oswiecenie to ukoronowanie zycia na Ziemi i jedyny cel ....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Oświecenie

Postautor: Pablo diaz » 31 gru 2016, 00:10

Nikita pisze:....czuje to bardziej sercem niz rozumem.... ....


Kasiu nie mam wątpliwości :)

W naszym sercu znajduje się wszystko o nas.Serce to miejsce z którego kreują się uczucia naszej głebokiej miłości i dobra, w nim wszystko istnieje.Gdy szczerze myślimy sercem ,gdy jesteśmy w sercu stajemy się pełni tkliwości,czułości,pełni spkoju.
Jeśli zgodzimy się na myślenie ,na bycie w sercu (a nie w rozumie ,w głowie,która kontroluje,planuje,kalkuluje jak
programista) realnie staniemy się sobą.Większość z nas nie zuważa ,że wewnętrzne konflikty ,które zachodzą
to wymiana zdań (niezgoda pomiędzy dwoma)sercem a rozumem.Kiedy serce widzi wszystko nieskomplikowanym uległym
to rozum się trwoży i ocenia ,wydając komendy,zrób tak...tak lub jeszcze inaczej.
Musimy w ten czas zasiać ciszę ponieważ serce zawsze szepce z czułością bardzo ,bardzo po cichutku,wówczas
możemy słuchać naszego serca ,radować się głębokim spokojem .

Bo z obfitości serca mówią jego usta.Jezus

Oświecenia, a wraz z tym głębokiego spokoju nam Wszystkim życzę :)
https://www.youtube.com/watch?v=Eve2y-P ... Fx_md2pgwA
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Oświecenie

Postautor: odnowa » 31 gru 2016, 13:08

Oświecenie to kres poszukiwań, powrót do własnego centrum. Z niego wyłania się wszystko to czym emanuje moja dusza - dobrem lub złem. Bo oświecenie nie czyni człowieka dobrym lub złym, ale otwiera na uświadomienie tego co tkwi w moim umyśle, w moim sercu.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Oświecenie

Postautor: czarnyMag » 01 sty 2017, 03:56

Dla mnie to po prostu wiedza w przekonanie że wiemy co jest grane. A więc co teraz jest grane na tej planecie? - no bo widzicie są różne przekonania - 1. że jesteśmy tu bo w oparciu o własne ego zadecydowaliśmy że jesteśmy w stanie podnieść wibracje tej planety lub 2. że jesteśmy tu bo stoimy niejako na krawędzi i jest to już ostatni dzwon do swego opamiętania.
A więc :?:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Oświecenie

Postautor: fruwla » 01 sty 2017, 11:41

Pablo diaz pisze:Gdy szczerze myślimy sercem ,gdy jesteśmy w sercu stajemy się pełni tkliwości,czułości,pełni spokoju.

Pablo, ja szczerze mowiac mam zupelnie odwrotnie.
Gdy szczerze mysle sercem nie jestem pelna spokoju, wrecz odwrotnie - jestem przerazona i nie wierze, ze to co widze to rzeczywistosc!!!
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Oświecenie

Postautor: Pablo diaz » 01 sty 2017, 19:08

Serce działa podpowiadając tylko dobre rzeczy,to forma komunikacji totalnie różniąca się od tej do ,której
jesteśmy przyzwyczajeni-myśląc umysłem,ponieważ rozum między innymi chce i potrzebuje zdobywać informacje.

I tak np.jeśli mamy potrzeby materialne ,kończą się nam pieniądze,zaczynamy szukać pracę np. w internecie,tracimy wiele czasu na poszukiwanie i ewntualne rozmowy z pracodawcą...to nam zajmie wiele godzin i dużo energii ...tak działa nasz rozum.
Kiedy prosimy o pracę myśląc sercem i w najprostszy sposób przestaniemy się tym przejmować
zostawimy nalegający umysł,w tym samym momencie prosimy o pomoc swoich opiekunów duchowych(wielu z nas,nie znający duchowości , nie zdaje sobie sprawę,że prosząc żarliwie od serca bardzo cześto nasze prośby zostają wysłuchane) .
Nie trzeba się martwić,wręcz przeciwnie zająć się rzeczami,które lubimy robić,tańczyć,grać na instrumentach,
czytać...I może za godzinę lub w następny dzień jeszcze nie będziemy mieli tej pracy,a rozum, w ten czas ,cały w strachu będzie podpowiadał:nie mam pracy,zaraz skończą się pieniędze,jak zapłacę rachunki,zatankuję paliwo...rozum będzie wpędzał cię w pośpiech w poszukiwanie jakiegokolwiek źródła pracy,poniewż jest pełen obaw.
Ale jeśli masz cierpliwość, dużo spokoju i zaufanie do Boga ,wiedząc,że wszystko jest dla ciebie przygotowane i w najprostszy sposób udasz się w jakiekolwiek miejsce np. do przyjaciela,rodziców, sklepu na basen...
I u rodziców spotkasz np.wujka,który jak się okaże po jakiejś chwili rozmowy ,ma zaufanego przyjaciela ,który chetnie
by nas zatrudnił,wtedy zrobisz oczy pełne zdumienia i radości powiesz łał ,ale mam szczęście,ileż poczujesz radości w sercu.
Zrozumiemy ,że w ten sposób na znaleźienie pracy zużyliśmy bardzo mało energii oraz czasu.
Żyć sercem i w sercu znaczy ,że świadomi jesteśmy łączności z Ojcem ,świadomi życia ziemskiego ,które kompletnie połączone jest z duchowym,że znajdujesz się tu na Ziemi w odpowiednim miejscu pośród odpowiednich ludzi.Myśląc sercem,stajesz się pełen miłości do każdej istoty , a przede wszystkim zdumienia jak wielką opiekuńczością i miłością darzy nas Ojciec.

Może to dlatego Jezus mówił :

Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać?

Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie.

Ponadto potrafić wysłuchać głosu serca bardzo ułatwia odnaleźć konflikty,których doświadczamy,ponieważ ułatwia to po dzielenie wiadomości otrzymywane od umysłu na te od serca-w łatwiejszy sposób obserwujemy samych siebie,prze co
samo się uzdrawiamy , stając się pełnymi radości,spokoju -realnie złączeni z nurtem życia.
Aby płynąć z nurtem życia i robić to,co lubimy ,musimy podjąć decyzję w której zaprzestaniemy programować,planować,żyć w strukturach,poświęcać się całkowicie pracy,poprostu powiedzieć- chcę być szczęśliwy,życ pełnią szcześcia, bez reguł ustalonych przez niedoskonałych ludzi,być wolnym ,być ,beż żadnych zmartwień,podejrzliwości,złości,krytykowania ,stać się jak dzieci -żyć ,odczuwać,łaczyć się z sercem,a mniej z umysłem.Będąc w sercu myślimy nadświadomością, nie wracamy do spraw z wczoraj ,ani nie jesteśmy w tym ,co będzie jutro,jesteśmy obecni tu i teraz .Odmiennie jest kiedy myślimy umysłem popchnięci jesteśmy do swiadomości,gdzie jest dużo reguł ,norm ,planujemy przyszłość,martwimy się o nią,wracamy do przeszłości,prze co nie jesteśmy wolni.Tak wygląda życie psychiczne większości ludzi na Ziemi,ponieważ żyjemy w schematach ,nawykach z kórymi cieżko jest się rozstać, często ze strachu ,a przede wszystkim z ignorancji,z braku wiedzy -kim tak naprawdę jesteśmy.Człowiek powinien być jak dziecko myśleć nadświadomością tam znajduje się wielka przestrzeń w przeciwności do świadomości ,gdzie jest wiele ograniczeń i mało przestrzeni.Żyjąc w przejęciu w świecie pełnych niesprawiedliwych reguł ,często jesteśmy psycho-fizycznie zmęczeni,gdzie np. dzieci ,które myślą sercem-połaczone z nadświadomością są pełne energii,nie unoszą się,nie krytykują nie martwią...są szcześliwe...
Widoczny zwrot w psyche ludzkiego bytu widać począwszy od procesu dojrzewania,gdzie zaczyna się zespół wahań emocjonalnych ,stopniowe zaprzestanie odczuwanie sercem.

Myśle,że kiedy Jezus wspominał o dzieciach,miał na myśli czystość duchową w jaką nasz duch musi się przekształcić :

Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.


Fruwla piszesz cyt: Pablo, ja szczerze mowiac mam zupelnie odwrotnie.
Gdy szczerze mysle sercem nie jestem pelna spokoju, wrecz odwrotnie - jestem przerazona i nie wierze, ze to co widze to rzeczywistosc!!!

Mentorka duchowa Divaldo Franco .duch Joana de Angelis w broszurce ,,Chwile medytacji,, przekazuje cenne wskazówki :

Skup swój umysł na tym,co najzdrowsze.

Nie bądź księgowym moralnych śmieci społeczeństwa,nie pozwól też sobie zbierać odpadków pesymizmu i przyziemnego życia.

W żaden sposób nie oceniaj bliźniego,zwłaszcza jeśli ten jest nieobecny.

Szukaj pozytywnych cech,które istnieją w innych i kształć te,które znajdują się w tobie...
Mów mniej i myśl więcej o miłości.

Pokonaj strach każdego rodzaju ufny w to,że żadne zewnętrzne zło nie może cię skrzywdzić wewnątrz i że czyni cię ono
wyłączniedo odnaleźienia przez ciebie spokoju i do twojego rozwoju duchowego.


Nie chciałbym zranić Ciebie,Twojej cennej uwagi droga Fruwlo ,ale kiedy myślisz o przerażajacych rzeczach ,myślę ,że nie jesteś w Twoim sercu,jak jesteś w przeszłości ,która się wydarzyła-odtwarzasz ją w umyśle tu i teraz czyli w świadomości.Myślenie sercem ,podobnie jak duchem połączone jest z nadświadomością.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Oświecenie

Postautor: Nikita » 01 sty 2017, 22:57

Serce jest blisko duszy i intuicji...dlatego warto sluchac serca ale oczywiscie takze kierowac sie rozumem w zyciu bo i rozum ma swoja role..
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Następna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości