Światło nad ludźmi(zdolności nadprzyrodzone)

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Światło nad ludźmi(zdolności nadprzyrodzone)

Postautor: Robert » 19 sty 2010, 15:38

Witam wszystkich, ciesze się, że trafiłem na te forum jednoczące wszystkich zainteresowanych i praktykujących.
Postanowiłem założyć ten post gdyż jestem zaintrygowany czy ktoś z Was ma/miał tego typu doświadczenia w życiu jak mój Wujek, dzięki któremu natrafiłem na książkę Allana Kardec'a "ksiega duchow".
Nawiązując do tematu chciałbym pokrótce przedstawić historie ze spirytyzmem mojego Wujka. Będąc w młodym wieku 16-18 lat przeżył swój pierwszy seans jako laik(ciekawski nic nie swiadomy nastolatek)... po tym seansie przekonał się że istnieją duchy i życie poza ziemskie, choć z tego co mi opowiadał seans był prymitywny ale doświadczył jak pod jego palcami unosi się talerzyk.
Jeżeli chodzi o temat postu jaki założyłem chodzi o to,że mój Wujek od dziecka widział światło nad głowami ludzi. Było to dla niego normalne wiec nigdy nie robił z tego jakieś hallo, ale po tym jak zaczał (w bardzo młodym wieku-teraz ma ok40) mówić o tym, moja babcia (co potwierdza) uświadomiła go ze to jest "nienormalne" i moj wujek przestał tym mówić... teraz nawet pytany o to, mówi niewiele ale nie zaprzecza ze takie coś miało miejsce. Nie wiem czy te światełko widzi do teraz: postaram sie z nim porozmawiać przy najbliższej okazji jeżeli okoliczności na to pozwolą.
Moje pytanie do Was, czy spotkaliście sie z czymś takim? znacie takich ludzi? co myślicie o tym?
Wujek wykazuje się jeszcze kilkoma zdolnościami ale opiszę jej przy innej okazji. Chciałbym na razie poruszyć w/w temat.
Pozdrawiam wszystkich!

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: Światło nad ludźmi(zdolności nadprzyrodzone)

Postautor: lilo » 19 sty 2010, 18:43

Światła nad głowami ludzi przywodzą na myśl ewangeliczny opis zesłania Ducha Św. Zdaję jednak sobie sprawe, ze niekoniecznie o to chodzi w przypadku Twojego wujka. Mam wrażenie, że gdzies natknęłam sie na podobny opis, muszę poszperać. Natomiast zastanawia mnie czy Twój wujek nie widzi w ten sposób duchów opiekunów, Aniołów Stróży (chociaz wiemy, że ci są opiekunami wyższej kategorii) niemniej spotkałam sie nieraz z opisem ducha jako małego światełka. To tyle, czyli nic konkretnego... Ale chętnie posłucham o innych zdolnościach Twojego wójka. Witaj na forum Pozdrawiam
"Na poczatku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.(...)
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła."
Awatar użytkownika
lilo
 
Posty: 181
Rejestracja: 19 paź 2008, 18:32

Re: Światło nad ludźmi(zdolności nadprzyrodzone)

Postautor: Paweł » 20 sty 2010, 03:54

Te światła nad ludźmi to zapewne chodzi o aurę często wymienianą na stronach ezoterycznych.
Paweł
 
Posty: 204
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Światło nad ludźmi(zdolności nadprzyrodzone)

Postautor: qaz » 20 sty 2010, 06:15

Może to być faktycznie widzenie tzw. aury.
Polecam strony o tematyce ezoterycznej lub książki.
Zajrzyj również do sklepu ezoterycznego.
Taka osoba choć się za bardzo na tym nie znam może miec silne
biopole. Jest mozliwe żeby to zbadać. Tu wchodzi w gre radiestezja i
bioenergoterapia. Poczytaj sobie strony bioterapeutów i radiestetów.
Tyle mogę ci podpowiedzieć.
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 10:21

Re: Światło nad ludźmi(zdolności nadprzyrodzone)

Postautor: konrad » 20 sty 2010, 15:34

Korzystając z okazji, myślę, że warto poświęcić tu kilka słów na jedno dość ważne wyjaśnienie...

Medium to osoba, która kontaktuje się z zaświatami. Poprzez nią Duchy mogą przekazywać nam swoje myśli, wywoływać pewne efekty fizyczne, które mają jednak znamiona inteligentne. Nie należy jednak twierdzić, że każda osoba, która czegoś doświadcza to medium w pełnym tego słowa znaczeniu.

Widzenie aury, słyszenie stukania nie oznacza jeszcze, że ktoś komunikuje się z Duchami. Często pod słowem medium ludzie rozumieją osobę mającą wyjątkowe zdolności różnego rodzaju: przepowiadaczy przyszłości, bionergoterapeutów, ludzi widzących aurę, światełka itp. Nie każdy z nich jest jednak medium, bo nie każdy kontaktuje się przy tym z Duchami. Można wyobrazić sobie terapeutę, który w leczeniu wykorzystuje jedynie jakąś niezidentyfikowaną energię - wówczas jest po prostu terapeutą. Gdy jednak pomagają mu w leczeniu Duchy, wyjaśniają mu, co ma robić - wówczas medium już jest.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światło nad ludźmi(zdolności nadprzyrodzone)

Postautor: Robert » 23 sty 2010, 12:43

witam ponownie :) mamy weekend wiec możliwe ze spotkam wujka:P inne zdolności jakie wykazał moj wujo to zdolności radiestetyczne... w szczególności żyły wodne(za pomocą sznurka i pierścionka) oraz co ciekawe tą samą techniką przepowiedział wszystkim w rodzinnie ile będą mieli dzieci i jakiej płci... ja jestem jeszcze młody wiec nie mam bobasów ale np. swojej siostrze przepowiedział ze będzie miała 3 dzieci i do 39lat cioci miałem dwóch kuzynów a w wieku 40lat moja ciocia urodziła śliczną zdrową córeczkę :) co do moich rodziców to też to się sprawdziło. Pytałem się o światełka nad ludźmi bo to w szczególności mnie interesowalo.

Również jak większość miałem skojarzenia z aureolą, z tym ze moj wujek widział/widzi duszę innych ludzi.

... dziekuje za zainteresowanie tematem:)

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: Światło nad ludźmi(zdolności nadprzyrodzone)

Postautor: Darel » 04 kwie 2014, 16:56

Robert pisze:Również jak większość miałem skojarzenia z aureolą, z tym ze moj wujek widział/widzi duszę innych ludzi.


Ja również skłaniam się ku stwierdzeniu, że osoba ta potrafi widzieć ludzką aurę.
Wbrew pozorom nie jest to aż tak nadzwyczajne, można to wyćwiczyć. Stefan Ossowiecki na podstawie obserwacji ludzkiej aury potrafił między innymi określić ile czasu na ziemi pozostało konkretnej osobie. Aura będąca powłoką wokół naszego ciała zmienia barwę wraz ze zmianami zachodzącymi w naszym ciele.

Możliwe również że efekty te to pewna forma orbów, ale mamy za mało informacji żeby to stwierdzić.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Darel
 
Posty: 175
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:12


Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości