Pieć lat wstecz...

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Re: Pieć lat wstecz...

Postautor: ronald73 » 04 lis 2018, 20:46

kakofonia myśli pisze: W tym okresie pracowałam nad rozwijaniem mediumizmu,


Ty pracowałaś nad rozwijaniem mediumizmu czy Druga Strona pracowała nad rozwijaniem mediumizmu u Ciebie?
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Pieć lat wstecz...

Postautor: kakofonia myśli » 04 lis 2018, 21:01

Bardzo Ci dziękuję Pablo za mądre i niosące otuchę słowa. Wszystko to prawda i tylko zdając sobie sprawę z własnych ułomności i z własnej niedoskonałości możemy nad nimi pracować.
Pablo diaz pisze:Mediumizm nie jest wulgarnym zobowiązaniem taniego ekshibicjonizmu lub osobistej promocji,a wręcz
przeciwnie,dzięki wymianie ze szlachetnymi Duchami media mogną być uwolnione z bagna wad zamiast stać się
nikczemnym polem żądz i ludzkich namiętności.


To święta prawda. Wydaje mi się, jednak, że u mnie było odwrotnie. Nie zachłysnęłam się mediumizmem, nie epatowałam nim, a raczej podawałam w wątpliwość. Wszystkie kontakty dogłębnie racjonalizowalam - do tego stopnia, że w większości z ostatnich przekazów nagminnie przewijające się słowa brzmiały:"przestań wątpić", "przestań poddawać wszystko w wątpliwość", "uwierz".
Patrząc na to z perspektywy czasu byłam naprawdę ciężkim przypadkiem. Moja próżność polegała na tym, iż wydawało mi się, że skoro raz pewne drzwi zostały otwarte to nigdy się nie zamkną. Owszem, drzwi nie tylko zostały otwarte, zostały wręcz wyważone, ale mój brak wiary, samozaparcia, moje piętrzące się wątpliwości wybudowały w ich miejscu grubą ścianę. Ścianę, która całkowicie odcięła mnie od tego, co powinno być najważniejsze - od duchowości.
A teraz, nie wiadomo skąd, nie wiadomo czemu, ktoś z drugiej strony dał mi do zrozumienia, że ścianę można zburzyć, że nie zostałam opuszczona, że mimo braku manifestacji ciągle byłam pod opieką.
I zamierzam wziąć dłutko i cierpliwie drążyć ten mur, bo nic na świecie nie jest warte tyle, co spływająca na nas, bezinteresowna i całkowicie wszechogarniająca miłość demonstrowana przez Przyjaciół z drugiej strony rzeczywistości :D
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Pieć lat wstecz...

Postautor: kakofonia myśli » 04 lis 2018, 21:02

ronald73 pisze:Ty pracowałaś nad rozwijaniem mediumizmu czy Druga Strona pracowała nad rozwijaniem mediumizmu u Ciebie?


Rzekłabym, że paracowaliśmy wspólnie. :D
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Pieć lat wstecz...

Postautor: danut » 04 lis 2018, 21:30

No tak, jeśli się odkryje łączność z właściwym źródłem to się pracuje wspólnie, z wzajemnym poszanowaniem i zrozumiem. Jeśli kieruje się tylko zobowiązaniem a na uwadze ma własną promocję, to tę łączność nawiązało się z własnym polem żądz i oddało się pod jego władanie( kieruje uwagę na ustawienia, tam ukryta jest wiedza)- to tak trochę na temat "wybranych" by zdali sobie sprawę przez co naprawdę i dlaczego. :D Kluczem jest rozpoznanie i nie mylenie tych spraw ze sobą.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Pieć lat wstecz...

Postautor: kakofonia myśli » 04 lis 2018, 21:45

danut pisze:No tak, jeśli się odkryje łączność z właściwym źródłem to się pracuje wspólnie, z wzajemnym poszanowaniem i zrozumiem.

Dokładnie tak. I wazne, aby uwolnić się od nałogów, bo przez nie możemy przyciągnąć do siebie byty, które niekoniecznie są nastawione na wspieranie nas w rozwoju. Wiem coś na ten temat :lol:
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Pieć lat wstecz...

Postautor: danut » 04 lis 2018, 21:55

Wiesz ja miałam rozplątać mocno uwikłany w sitowiu rower, to patrz, ten ma aż dwa koła, czyli nie tylko to moje rodzinne pole :D ale już wiem na czym to zadanie polega. Dziś mi tak w głowie to co przeczytałam, wiesz gdzie - pogodzić się to odplątać szkodliwą nić ( tę trawę) i powiedzieć jej - słuchaj ty sobie rośnij, ale nie kładź się na mnie, tam jest twoje życie a tu moje. :D Musiałam to zrobić własnymi rękami nie wolno mi było użyć sierpa.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Pieć lat wstecz...

Postautor: kakofonia myśli » 04 lis 2018, 22:15

I udało się, czy dalej rozplatujesz warkocze sitowia?
Taka mnie refleksja nasza Danut, nie masz czasem wrażenia, że "coś" przeszkadza Ci w samorealizacji? Że jakkolwiek byś się starała nie do końca masz wpływ na otaczający Cię skrawek rzeczywistości?
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Pieć lat wstecz...

Postautor: danut » 04 lis 2018, 22:18

Daje sobie rady, nie czuje się zagubiona ani nie wątpię. Czasami dostrzegam przeszkody, ale nie są one już takie nie do przejścia dla mnie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Pieć lat wstecz...

Postautor: kakofonia myśli » 04 lis 2018, 22:25

Tak, widzę, że dajesz sobie radę :)
Bardziej chodziło mi o to, czy nie masz wrażenia, że coś Ci te starania w dawania sobie rady utrudnia?
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Pieć lat wstecz...

Postautor: danut » 04 lis 2018, 22:31

No jasne, że są utrudniane, ale zwykle dostrzegam pułapki i dlatego w nie nie wpadam. :D To taka nauka wzięta z życia - nie wchodź dwa razy do tego samego bagna. Schematy istnieją - poznanie ich pozwala na rozpracowanie, uczy co omijać i jak się w nieodpowiednie nie wikłać. "Nie do końca masz wpływ na skrawek otaczającej cię rzeczywistości" - wpływ to zawsze mamy, ale nie taki że można sobie ją ułożyć pod siebie, wtedy to nie jest żadne budowanie, a psucie, wprowadzenie jakiejś samowoli, coś jak zawsze tu piszę. Nie na tym polega sens istnienia, nie o to chodzi w życiu by realizować wymarzone, brnąć w iluzję, ale by poznać to co jest prawdziwe i w tę prawdę być wpisanym.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości