zjawiska wskazujące na istnienie życia po śmierci

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Re: zjawiska wskazujące na istnienie życia po śmierci

Postautor: vinitor » 29 lip 2010, 17:56

kdein pisze:Tragiczna śmierć może spotkać każdego, dlatego już dziś poznaj jej datę!


1. Czy każdego spotyka tragiczna śmierć i skąd ofiara ma wiedzieć, że to ją właśnie spotka?
2. Co to ma za znaczenie dla przyszłego kandydata na tamten świat? Czy stanie się nagle lepszy, będzie mu dopisywać szczęście a może świat stanie się nagle słodziutki jak cukiereczek?
3 Taka wiadomość jest super dla przyszłych spadkobierców, więc oferta wymarzona dla nich.
4 Rozejrzę się za takimi ale najpierw zaszyję sobie kieszenie, żeby odpływ gotówki nie pozbawił ich nadziei na dobry łup.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: zjawiska wskazujące na istnienie życia po śmierci

Postautor: Nikita » 01 sie 2010, 20:13

Do takich zjawisk wskazujacych na istnienie zycia po smierci sa tez pewne miejsca, w ktorych czlowiek czuje sie nieswojo. Osobiscie poznalam pare takich miejsc. Nocowalam kiedys w klasztorze w Sandomierzu i cos mnie obudzilo i cala noc balam sie tak strasznie, ze cala noc nie spalam. Poza tym dziwne odglosy, krzyki, muzyka i lekkie pukanie w okno. Duchy daly wtedy pokaz....

Chetnie dowiedzialabym sie tez wiecej na temat takich nawiedzonych miejsc. Czy sa jakies materialy np na temat Oswiecimia?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: zjawiska wskazujące na istnienie życia po śmierci

Postautor: Luperci Faviani » 03 sie 2010, 14:11

Ja, nie zetknąłem się z literaturą o Auschwitz, poruszającą temat "nawiedzenia" terenu dawnego obozu, a relacje ezoteryków są różne.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: zjawiska wskazujące na istnienie życia po śmierci

Postautor: vinitor » 03 sie 2010, 15:11

Gdy się wierzy w życie pozagrobowe same zjawiska są bez znaczenia, chyba że w jakiś sposób dotykają w takie życie nie wierzącego. Są inne problemy, które należałoby lepiej poznać. Poruszam je często w swoich postach ale natrafiają na mur milczenia, więc sama wiara w świat równoległy jest wychudzona jak więzień z obozu. Opieranie się na zapiskach Kardec'a i jego kontynuatorów jest wyrazem obaw lub lenistwa. Świat idzie do przodu, rodzą się nowe pokolenia a spirytyści grzęzną w stojącej w miejscu doktrynie twórcy spirytyzmu. Przecież wiadomo nie od dziś, że należy iść z nurtem czasu, należy przeć do przodu i wiedzieć coraz więcej. Gdy się ma telefon komórkowy, to nie jest on tylko do przekazywania plotek. Gdy się odkrywa nowe zjawiska zaliczane do spirytystycznych, to samo przez się domaga się sprawdzenia i potwierdzenia, aby mieć stuprocentową pewność, iż napisane słowa wyrażają fakty dające się odtworzyć w dowolnym miejscu na Ziemi. Obydwa światy są lecz część tych zamieszkujących na naszym globie jest zdania, że góra przyjdzie do Mahometa i nie ma się co wysilać. Inni znowu z stoickim spokojem czekają aż ktoś zrobi to za nich, potem wszystko opisze i kłopot z głowy. Jeżeli człowiek nie będzie nad sobą pracował, to nie może spodziewać się wyników poprawy osobowości; jeżeli nie będzie dążył do aktywnego poznawania tajemnic tego drugiego świata, to bez wątpienia stanie z wiedzą w miejscu i jedyne co może zrobić to pofantazjować i zmyślać, a w najlepszym
razie domyślać się i dalej bawić się w teoretyka.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: zjawiska wskazujące na istnienie życia po śmierci

Postautor: Nikita » 08 wrz 2010, 16:24

Ja bynajmniej nie ograniczam sie do prac Kardeca. Czytam tez wielu innych autorow i slucham tez oswieconych.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: zjawiska wskazujące na istnienie życia po śmierci

Postautor: Luperci Faviani » 11 wrz 2010, 17:15

Oczywiście, nie wolno ograniczać się tylko do Kardeca. Dla mnie KD i KM stanowią punkt odniesienia, który pomaga mi usystematyzować wiedzę ezoteryczną. Dzięki temu udaje mi się (chyba) nie pogubić, gdy trafiam na jakąś dziwną teorię ezoteryczną. Można powiedzieć, że dzięki Kardecowi twardo stąpam po tej ezoterycznej ziemi...
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: zjawiska wskazujące na istnienie życia po śmierci

Postautor: Paul 023 » 02 kwie 2011, 20:42

atalia pisze:Na razie nie wiem ,co sądzić o EVP.Przekonam się do tego,gdy uda mi się dokonać wiarygodnego nagrania-na razie mam zarejestrowanych kilka plików na dobrym dyktafonie cyfrowym.Muszę znaleźć czas,by opracować je przy pomocy programu Audacity.
Jakby co, na pewno dam znać.


Powiem nie na temat, ale przypomniało mi się, że miałem ten
program audacity, ale nie mogłem go uruchomić :(
Kiedy go włączyłem to komputer się wyłącza tzn.uruchamia się automatycznie ponownie sam.

Bardzo dobrze się znam na kompie, ale z tym programem nie mogłem i nie mogę
poradzić sobie, aby go wreszcie uruchomić.

Po tym jak nie działał skasowałem audacity.
Czy u Państwa kogoś też podobnie się dzieje, że się restartuje komp
przy włączaniu Audacity ?
Paul 023
 
Posty: 56
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: xxxx

Re: zjawiska wskazujące na istnienie życia po śmierci

Postautor: atalia » 02 kwie 2011, 20:56

Nie powiem,zarzucilam te pracę,jakoś nic nie udało mi sie nagrać,może brak mi cierpliwości? :(
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: zjawiska wskazujące na istnienie życia po śmierci

Postautor: mateusso022 » 10 gru 2011, 21:27

Mi się udało nagrac nawet nietrzeba programu audiocity,chaotycznie przesuwałem gałke radia na falach am trzymając w ręku komórke ktura nagrywała dzwięki po minucie zarejestrowałem słowa prawdopodonie nie dawno zmarłej babci nikt nie wierzy mi twierdzą że to głos z radia.Niewiem co o tym myśleć rodzina słyszy głosy doś nie wyraznie,a ja słyszę wyranie sensowne zdanie"Pięc pięć piędziesiąt pięć witaj długo się niewidzieliśmy" .
Moje gg:40071604
Jesteś czymś więcej niż ciałem fizycznym
Awatar użytkownika
mateusso022
 
Posty: 77
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:19
Lokalizacja: Cieszyn

Re: zjawiska wskazujące na istnienie życia po śmierci

Postautor: mateusso022 » 10 gru 2011, 21:28

To dziwnie nie zawsze gdy właczam te nagranie słysze te zdanie tylko te 55......
Moje gg:40071604
Jesteś czymś więcej niż ciałem fizycznym
Awatar użytkownika
mateusso022
 
Posty: 77
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:19
Lokalizacja: Cieszyn

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości