Hejka

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: Hejka

Postautor: 000Lukas000 » 24 wrz 2014, 08:41

Nazwijmy więc ją "księgą dusz" :lol: :lol:
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Hejka

Postautor: konrad » 24 wrz 2014, 09:10

000Lukas000 pisze:Nazwijmy więc ją "księgą dusz" :lol: :lol:


Tyle że duch i dusza to prawie to samo, ale nie to samo :P
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hejka

Postautor: Mirek » 24 wrz 2014, 15:29

Prawie robi różnicę. ŻYWIEC
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hejka

Postautor: Hansel » 29 sie 2015, 18:23

konrad pisze:Moja starsza córka (lat 9) zawsze z lekkim przerażeniem patrzy na Księgę Duchów, bo dzieci się po prostu duchów boją. Jeśli widzą słowo "duch" to kojarzy im się z czymś strasznym, a nie z filozofią czy nauką.
Ciekawe dlaczego tak jest ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Hejka

Postautor: cthulhu87 » 29 sie 2015, 18:51

Hansel pisze:
konrad pisze:Moja starsza córka (lat 9) zawsze z lekkim przerażeniem patrzy na Księgę Duchów, bo dzieci się po prostu duchów boją. Jeśli widzą słowo "duch" to kojarzy im się z czymś strasznym, a nie z filozofią czy nauką.
Ciekawe dlaczego tak jest ?


Bo duchy w kulturze popularnej są od straszenia, a nie od wywodów filozoficznych: począwszy od filmów animowanych dla dzieci, a na horrorach i literaturze grozy skończywszy. To kształtuje powszechne wyobrażenia na ich temat.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Hejka

Postautor: Hansel » 29 sie 2015, 19:17

A nigdy nie oglądałeś tej kreskówki ? - https://www.youtube.com/watch?v=GS0JBHOF7cg
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Hejka

Postautor: Wiatr1000 » 03 wrz 2015, 21:14

cthulhu87 pisze:
Hansel pisze:
konrad pisze:Moja starsza córka (lat 9) zawsze z lekkim przerażeniem patrzy na Księgę Duchów, bo dzieci się po prostu duchów boją. Jeśli widzą słowo "duch" to kojarzy im się z czymś strasznym, a nie z filozofią czy nauką.
Ciekawe dlaczego tak jest ?


Bo duchy w kulturze popularnej są od straszenia, a nie od wywodów filozoficznych: począwszy od filmów animowanych dla dzieci, a na horrorach i literaturze grozy skończywszy. To kształtuje powszechne wyobrażenia na ich temat.


Dokładnie a jeszcze rodzice zamiast poważnie rozmawiać i wyjaśniać to dokładają oliwy do ognia w wyobrażeniach o tych zjawiskach i duszach. Zresztą sami nie wierzą a i sami się boją tego.
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Poprzednia

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości