Krótko na mój temat

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: Krótko na mój temat

Postautor: 1Prawda1 » 30 lip 2015, 23:05

Piszesz jakbyś wiedział więcej ode mnie, mimo że filozofia Platona mówi, iż po anamnezie człowieka olśniewa prawdziwa wiedza (nie popisuje się tutaj tylko nie da się inaczej tego przedstawić). Według Platona z tego co czytałem człowieka który pierwszy wymyślił definicję dobra i poznał moralność pozaziemską jeszcze przed Jezusem Chrystusem i bodajże to on stwierdził pierwszy, że Ziemia ma kształt kulisty - według niego i mnie rozum to dusza. Po drugie stwierdzenie, że to czego doświadczyłem jest iluzją jest niemiłe i fałszywe, po trzecie doskonale wiem czego doświadczyłem a Ciebie nawet przy tym nie było! A Ty już wiesz, że ja nie wiem czego doświadczyłem. Mirek przejrzyj choć raz na oczy i nie pisz o mnie, że ja nie wiem czego doświadczyłem bo to jest śmieszne, serio. To tak jakbym powiedział, że Ty tak naprawdę nie wiesz co to znaczy słowo hmm. ''gwiazda''. Ty nic nie wiesz ja wiem, że Ty błądzisz! cóż za brednie Ty wygadujesz o tej gwieździe!... Ja się Twoich poglądów nie czepiam, chyba że coś mi zarzucisz pierwszy bo uwielbiasz to robić, zamiast przyjąć na barki prawdę, że niestety (jak dla Ciebie niestety) - doświadczyłem świata ponad materialnego i trwałej pięknej zmiany dzięki przypomnieniu sobie prawdy o mnie.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Krótko na mój temat

Postautor: Mirek » 30 lip 2015, 23:21

Ja już byłem w tym życiu po drugiej stronie. Platona napisał wiele mądrości lecz w tym stwierdzeniu, że dusza to rozum, był w błędzie.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Krótko na mój temat

Postautor: Pawełek » 30 lip 2015, 23:24

Mirek pisze:Ja już byłem w tym życiu po drugiej stronie.

Aż mnie dziwi czemu jesteś taki wobec nas skoro byłeś po drugiej stronie :|.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Krótko na mój temat

Postautor: 1Prawda1 » 31 lip 2015, 02:48

A propos mnie jeszcze, bo tak czytam siebie tu i tam na forum i muszę zaznaczyć jedną rzecz. Człowiek taki jak ja stawia się na równi z innymi ludźmi - nic nie sprawia by był on w jakiś sposób ''lepszy od innych''. Jest inny bo to jest raczej pewne, ale w kwestii miłości do ludzi jest równy, czyli w gruncie rzeczy jest równy ludziom. Kto jest w stanie być pokorny do miłości prawdziwej, którą dla mnie żywi ten jest mi równy i jest mną w zasadzie w całej okazałości, bo największym moim ''ja'' jest moja miłość.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Krótko na mój temat

Postautor: Mirek » 31 lip 2015, 09:42

Pawełek pisze:
Mirek pisze:Ja już byłem w tym życiu po drugiej stronie.

Aż mnie dziwi czemu jesteś taki wobec nas skoro byłeś po drugiej stronie :|.

Jaki jestem wobec Was?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Krótko na mój temat

Postautor: OneNight » 31 lip 2015, 10:03

To że był po drugiej stronie, nie oznacza że się tam rozwinął.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Krótko na mój temat

Postautor: Pawełek » 31 lip 2015, 12:22

Oschły. Naprawdę nie widzisz tego że wszyscy użytkownicy potrafią się ze sobą dogadać, a gdy Ty dołączysz do dyskusji to powstają kłótnie? Mówisz cały czas o miłości, a nie stosujesz jej kompletnie wobec nas. Nie zwracasz uwagi na uczucia innych. Myślisz że wiesz więcej o życiu każdego z nas niż my sami. To prawda, posiadasz wiedzę, ale nie zawsze potrafisz ją w dobry sposób przekazać. Wytykasz błędy każdemu, oprócz sobie.

Tak wiem. Napiszesz że się mylę i nie mam pojęcia o czym mówię. Zauważyłbyś ile osób zwraca Ci tu uwagę i powinieneś chociaż przez chwile nad tym pomyśleć, bo akurat na tym forum jest dużo osób ponadprzeciętnych - łącznie z Tobą.

Nie obchodzi Cie to, jak inni się przez Ciebie czują. To nie jest miłość.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Krótko na mój temat

Postautor: 1Prawda1 » 31 lip 2015, 14:47

Jestem tego samego zdania co Paweł. Lepiej chyba posłuchać rad ludzi którzy piszą, że nie za bardzo czują Twoją miłość niż dalej stać przy swoim?
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Krótko na mój temat

Postautor: Mirek » 31 lip 2015, 16:57

Miłość nie polega na dawaniu wódki alkoholikowi, który cierpi z bólu, gdy jest trzeźwy.
Poza tym jest kilka osób na tym foróm, które wszystko negują co napiszę. To właśnie one wywołują kłótnię nie dostrzegając swojej winy.
Być może w tych ludziach odzywa się sumienie i nie umią być może poradzić sobie z wyrzutami? Są również na tym forum osoby, które doskonale mnie rozumią. Co Ci drudzy mają, czego nie mają ci pierwsi?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Krótko na mój temat

Postautor: Pawełek » 31 lip 2015, 17:27

A czemu nie dostrzegasz winy w sobie tylko zawsze w kimś?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości