Witam

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: Witam

Postautor: atalia » 09 lis 2014, 12:39

O roli najnowszych osiągnięć fizyki wspominałam tu już wiele razy jakis czas temu.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Witam

Postautor: Obserwator » 12 lis 2014, 09:25

Masz rację Arronaxie - niczego nie powinno się przyjmować na ślepą wiarę jak lubi religia.

Problem z nauką polega jednak na tym że w którymś momencie ludzie się nią zajmujący ulegają pokusie aby traktować ją jako skończony i zamknięty system, a to co nie mieści się w jej ramach odrzucają jako "anomalię" lub traktują jako coś nieistotnego, czego nie warto badać.

Na szczęście nie wszyscy naukowcy tak postępują, choć wtedy ryzykują swoją pozycję "poważnego" naukowca :) To dzięki temu istnieje postęp.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Witam

Postautor: Arronax » 12 lis 2014, 12:42

Dzięki temu właśnie jak napisałeś się wszystko opóźnia. W gre wchodzą oczywiście - pozycja,władza, pieniądze - przekleństwa ludzkiej rasy ... Przeraża mnie czasem na jaką skale są robione manipulacje i potem nie dziwie się dlaczego tyle osób jest tak krytycznie nastawionych do poszukiwania prawdy.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Witam

Postautor: Hansel » 26 gru 2014, 15:46

Przepraszam wysłałem ten post post przez pomyłkę.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości