Wyrzucona poza ciało

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: Wyrzucona poza ciało

Postautor: cthulhu87 » 23 cze 2015, 10:40

Jezdro pisze:Nie wierzę w boga który stworzył wszystko. Wszystko powstało samo z siebie, w wyniku procesu jaki zachodzi do dziś.


Spirytyści troszkę inaczej się na to zapatrują. Kardec, stwierdziwszy działanie inteligencji w świecie (zarówno w tym widzialnym, jak i niewidzialnym), a także obserwując porządek panujący w przyrodzie, doszedł do wniosku, że "nie ma skutku bez przyczyny", a "każdy inteligentny skutek musi mieć inteligentną przyczynę" - stąd nawrót do idei Boga, który jednak nie jest traktowany tak dogmatycznie jak w różnych systemach religijnych.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wyrzucona poza ciało

Postautor: Jezdro » 23 cze 2015, 11:29

cthulhu87 pisze:
Jezdro pisze:Nie wierzę w boga który stworzył wszystko. Wszystko powstało samo z siebie, w wyniku procesu jaki zachodzi do dziś.


Spirytyści troszkę inaczej się na to zapatrują. Kardec, stwierdziwszy działanie inteligencji w świecie (zarówno w tym widzialnym, jak i niewidzialnym), a także obserwując porządek panujący w przyrodzie, doszedł do wniosku, że "nie ma skutku bez przyczyny", a "każdy inteligentny skutek musi mieć inteligentną przyczynę" - stąd nawrót do idei Boga, który jednak nie jest traktowany tak dogmatycznie jak w różnych systemach religijnych.


Ja nie zgadzam się ze stwierdzeniami Kordeka.
Jezdro
 
Posty: 61
Rejestracja: 22 cze 2015, 13:11

Re: Wyrzucona poza ciało

Postautor: cthulhu87 » 23 cze 2015, 11:33

Nikt tu Cię nie będzie zmuszać, żeby się zgadzać - prozelityzm jest spirytyzmowi obcy
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wyrzucona poza ciało

Postautor: Wiatr1000 » 03 wrz 2015, 20:05

Jestem ciekaw czy by cię zaintrygowały przeżycia i to co mówi george kavassilas. Według niego wszechświat bardziej stworzony jest z kreatora podobnego do nas tylko my nazywamy go Bogiem :) My jako kreatorzy innych światów badamy ten akurat świat i jego tajemnice.
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Poprzednia

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości