Witam nieśmiało:-)

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: fruwla » 23 paź 2015, 16:32

Xsenia pisze: :) Skoro jest duchem najczystszym, najdoskonalszym i najbardziej rozwiniętym, to dlaczego ma jeszcze jakieś potrzeby? Żeby odczuwać jakąś potrzebę, to trzeba odczuwać jakieś braki.


Tez jestem o tym przekonana,ze Bog jest Duchem najdoskonalszym i najczystszym,z NIEUSTAJACA potrzeba pobierania najczystszej energii zwanej miloscia.
Nie jest to moze trafne, nazwac Boga tak jak pisala Xenia "wampirem energetycznym" ja przyrownalabym Boga do
transformatora.
....a tak wlasciwie po co Bogu ludzie ? Jak myslisz Xeniu?
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: światowid » 23 paź 2015, 18:43

może z próżności, która jest jego potrzebą a jednocześnie brakiem?
szkoda wielka że wiara i wiedza naszych przodków została zdeptana.
Awatar użytkownika
światowid
 
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Xsenia » 23 paź 2015, 20:09

Krzysztoff pisze:Czy dobrze rozumiem, że twierdzisz że postać Jezusa została całkowicie wymyślona ? Że taka osoba nigdy nie istniała ?

Wybacz Krzysiu, ale nie chce mi sie już powtarzać ciągle to samo. Przeczytaj moje posty w tym temacie (i w tej konkretnej dyskusji). Szkoda, że nie wszyscy czytają wszystko po kolei, tylko wybrane posty. :(

fruwla pisze:z NIEUSTAJACA potrzeba pobierania najczystszej energii zwanej miloscia.

A jak ci się wydaje, do czego potrzebna mu ta energia miłości? :)

fruwla pisze:a tak wlasciwie po co Bogu ludzie ? Jak myslisz Xeniu?

Nie mam zielonego pojęcia. Być może to eksperyment by przekonać się co z tego wyjdzie. W sumie te pytanie należy do pytań bez odpowiedzi (jeszcze, bo kiedyś może się dowiemy) takich jak: jak powstał kosmos? w jakim celu powstał kosmos? co jest poza kosmosem? czy są inne wszechświaty? itp. :) Fakt faktem, że musiało zajść niemożliwie wiele "przypadków" byśmy powstali na tej właśnie Ziemi :) A ja nie wierzę w taką dużą ilość przypadków.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Mirek » 25 paź 2015, 12:35

Xseniu na wiele z tych pytań znamy już odpowiedzi.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Wiatr1000 » 27 paź 2015, 11:16

Dla mnie te wszystkie cuda itd. są zmyślone i dopisane do prawdziwej postaci. Wykorzystano postać do własnych celów, odciągnięcia ludzi od prawdy. Jeśli chce się czytać te księgi trzeba je czytać odwrotnie :P To co jest pewne i super och ach trzeba brać jako kłamstwo :P Zapewne 50% NT jest kłamstwem, a 95% z ST. :P
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Elfi » 27 paź 2015, 12:15

soldado pisze:
Casandra pisze:
Bóg odczuwa emocje poprzez nas.
To jeden z powodów, dla których nas stworzył.



Soldado to bardzo ciekawe, rozwiniesz tą myśl?


Bóg szukał duchowych doznań, poprzez świat materialny, dlatego umieścił swoją maleńką cząstkę w każdym z nas, a nas umieścił w świecie materialnym.
Aby tego dokonać, powołał Siłę,
która dotyczy wyłącznie duchowości i odgrywa bardzo ważną rolę - powołuje do istnienia
wszystko to, co Bóg sobie wyobraził.
Na tym polu obowiązuje Uniwersalne Prawo Wszechświata.

Skoro Bóg jest wszechmocny, to dlaczego musiał się do czegoś takiego posuwać? Nie wystarczyło "pstryknąć palcami"?
Awatar użytkownika
Elfi
 
Posty: 53
Rejestracja: 08 paź 2015, 11:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Nikita » 27 paź 2015, 13:00

Bog to jest Porzadek a wiec Prawa ....Bog stworzyl pewne prawa, ktorym nawet ON podlega....Wiec skoro panuje prawo ewolucji i postepu to nie mozna sobie pstryknac palcami....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Xsenia » 27 paź 2015, 15:12

Nikita pisze:Bog stworzyl pewne prawa, ktorym nawet ON podlega

:lol: Od kiedy to tworzący prawa ma obowiązek im podlegać? :lol: Nikita nie nauczyłaś się jeszcze, że jak ktoś ma możliwość tworzenia praw, to układa je pod siebie :D Nie wierzę, że Bóg gdyby mu cokolwiek nie pasowało, to by tego nie zmienił, tylko zacisnął zęby i wytrzymywał [o ile cokolwiek może mu nie pasować i ma zęby ;) ]
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Nikita » 27 paź 2015, 15:26

Bog nie jest czlowiekiem....wiec stworzyl cos co jest doskonale...Nie oceniaj Boga wedlug siebie bo Bog to jednak rozni sie bardzo od nas ludzi i naszej moralnosci.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Xsenia » 27 paź 2015, 15:57

Nikita pisze:Bog nie jest czlowiekiem....wiec stworzyl cos co jest doskonale...

Hm czyli ludzie są doskonali, bo Bóg ich stworzył? Czyli wszelkie kataklizmy są doskonałe, bo Bóg je stworzył? :?

Nikita pisze:Nie oceniaj Boga wedlug siebie bo Bog to jednak rozni sie bardzo od nas ludzi i naszej moralnosci.

Nie oceniam :) Ale wszelkie prawa można albo zmienić, albo nagiąć, tylko trzeba wiedzieć jak. Ale zgadzam się, że moralność Boga różni się od naszej. Nasza jest bardziej rygorystyczna. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości