Witam nieśmiało:-)

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Achill » 28 wrz 2015, 12:42

fruwla pisze::) hej Casandra, masz racje piszac, ze poznanie spirytyzmu otwiera drzwi w glowie.
Prosto i dosadnie !

też się pod tym podpiszę
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Nikita » 28 wrz 2015, 14:05

Witaj Casandro...widze, ze w zyciu duzo przeszlas...tu tez sa ososby "po przejsciach" wiec witaj w domu.... :D
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Casandra » 28 wrz 2015, 14:32

Pawełek pisze:Nie zwracaj uwagi na przeszłość, pamiętaj że najważniejsze są czyny - nie słowa. Bądź dobrym człowiekiem, a będzie wszystko dobrze.

Witaj na forum ;)


Pawełku jeszcze nie tak dawno cień przeszłości siedział mi na ramieniu niczym wielki, czarny, obrzydliwie przerażający kruk, który swoim ostrym dziobem orał każdą ranę, którą tak pieczołowicie starałam się zabliźnić. Nie dało się go przegonić ani prośbą, ani groźbą a przez jego obecność robiłam się coraz gorszym człowiekiem - zgorzkniałym, ironicznym, pogrążonym całkowicie w materialnej sferze życia. I co najgorsze, sama nie wiedzieć kiedy odkryłam, że nienawidzę innych ludzi nie mniej niż siebie samej. Każdy wydawał mi się taki...hm...zły, wkurzający, irytujący, zakłamany. Przestałam dostrzegać dobro w ludziach, w sobie. Nigdy wcześniej taka nie byłam, mimo przeciwności losu zawsze szłam do przodu z uśmiechem i głową podniesioną do góry, pełna nadziei. Tryskałam humorem, zarażałam uśmiechem, chętnie pomagałam innym ludziom. Byłam taką iskierką. I nie wiem co się ze mną stało, zmieniłam się o 180 stopni. To aż przerażające. Łatwo mi było wszystko zgonić na depresję - jednak, czy to do końca to?Odkąd w moje życie wkroczył spirytyzm czuję taki...spokój. Rozmawiam w duchu ze swoim Opiekunem, z Duszami, przebaczyłam kilku zmarłym, bliskim mi osobom i sama poprosiłam o przebaczenie. Czuję przypływ sił i nadziei. I wiesz co odkryłam czytając Twój post? Że już dawno nie myślałam o przeszłości i nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy, aż do teraz:-) Jaka radość:-)
Stworzyłeś Panie tyle krętych dróg, pozwól mi proszę dostrzegać też Twe drogowskazy.
Awatar użytkownika
Casandra
 
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:48
Lokalizacja: Województwo Lubelskie

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Casandra » 28 wrz 2015, 14:35

Natasza pisze:Witaj Casandro. Czy masz sprecyzowane marzenia czy wiesz czego szukasz i co chcialabys konkretnie znaleźć?



Nataszko...nie wiem. Nie mam zielonego pojęcia co odpowiedzieć, ponieważ nie umiem sprecyzować tego, co czuję:-(
Stworzyłeś Panie tyle krętych dróg, pozwól mi proszę dostrzegać też Twe drogowskazy.
Awatar użytkownika
Casandra
 
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:48
Lokalizacja: Województwo Lubelskie

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Casandra » 28 wrz 2015, 15:00

1Prawda1 pisze:Witaj nieśmialico. Piszesz o chęci poznania, ja nie jestem spirytystą, ale podam Ci moją odpowiedź: tęsknisz za domem, a pamięć o nim szlifuje się w sposób tajemniczy, zatem jeśli czujesz jakąś dozę tajemnicy w Twoim życiu to mogą to być przebłyski poprzedniego świata. Napisz coś więcej, jeśli nie masz żadnych innych informacji na temat poznania to znaczy, że to dopiero początek Twojej wędrówki ku prawdzie.


Jaki dokładnie dom masz na myśli? Z poprzedniego życia? Jedyne co czuję, to jakieś poczucie winy, chęć uzyskania przebaczenia, może też zdjęcia jakiegoś ciężaru leżącego na sercu. A i co dziwne, od dziecka nie lubię niczego co niemieckie:-) bardzo nie lubię. W szkole z tego języka miałam piątki, bo jego nauka przychodziła mi łatwo, ale chodziłam na te lekcje z wielką niechęcią. Jak słyszę niemieckie piosenki, to wyłączam radio, bo mi aż włosy na karku się jeżą. I nie cierpię niczego, co jest związane z jakąkolwiek wojną, w szczególności II Światową. I to też mam od dziecka. Co to może oznaczać? Jestem też dużym samoukiem w wielu dziedzinach. W szczególności prawie we wszystkim, co wymaga tworzenia, wyobraźni. Od pisania opowiadań, przez malowanie obrazów, po tworzenie czegoś z niczego. Jakbym już kiedyś to robiła:-)
Stworzyłeś Panie tyle krętych dróg, pozwól mi proszę dostrzegać też Twe drogowskazy.
Awatar użytkownika
Casandra
 
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:48
Lokalizacja: Województwo Lubelskie

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: 1Prawda1 » 28 wrz 2015, 15:01

Każdy wydawał mi się taki...hm...zły, wkurzający, irytujący, zakłamany.


A dziś?

Z tego co piszesz to jesteś dobrą duszyczką i jak na ten moment to mnie zainteresowałaś tak bardziej

Jedyne co czuję, to jakieś poczucie winy, chęć uzyskania przebaczenia


Też to miałem, to bardzo dobry znak.

Jeśli chodzi o dom to mowa tu o świecie idei (o niebie)
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2015, 15:06 przez 1Prawda1, łącznie zmieniany 2 razy
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Casandra » 28 wrz 2015, 15:03

Achill pisze:Witaj...
... te właściwe drogi są proste. Wystarczy wiedzieć czego szukać i same się nam ukażą. (w nawiązaniu do stopki)


A jeśli ktoś nie wie czego szuka i jaka jest jego misja w życiu? Moje drogi wydają się (jeszcze) bardzo kręte. I wciąż błądzę niczym dziecko we mgle. Jak odnaleźć właściwą drogę?
Stworzyłeś Panie tyle krętych dróg, pozwól mi proszę dostrzegać też Twe drogowskazy.
Awatar użytkownika
Casandra
 
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:48
Lokalizacja: Województwo Lubelskie

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Casandra » 28 wrz 2015, 15:07

1Prawda1 pisze:
Każdy wydawał mi się taki...hm...zły, wkurzający, irytujący, zakłamany.


A dziś?



Dziś nie. Czuję różnicę, czuję chęć współczucia "tym" ludziom, modlenia się za moich wrogów. Chcę być lepszym człowiekiem, bardzo.
Stworzyłeś Panie tyle krętych dróg, pozwól mi proszę dostrzegać też Twe drogowskazy.
Awatar użytkownika
Casandra
 
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:48
Lokalizacja: Województwo Lubelskie

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: 1Prawda1 » 28 wrz 2015, 15:09

Pisz jak najwięcej Casandro, będę miał na Ciebie oko bo mnie to zaciekawiło co piszesz. ;)
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Witam nieśmiało:-)

Postautor: Xsenia » 28 wrz 2015, 15:11

Casandra pisze:od dziecka nie lubię niczego co niemieckie:-) bardzo nie lubię. W szkole z tego języka miałam piątki, bo jego nauka przychodziła mi łatwo, ale chodziłam na te lekcje z wielką niechęcią. Jak słyszę niemieckie piosenki, to wyłączam radio, bo mi aż włosy na karku się jeżą. I nie cierpię niczego, co jest związane z jakąkolwiek wojną, w szczególności II Światową.

Mam dokładnie to samo. Z tą różnicą, że ja się niemieckiego nie uczyłam.

Casandra pisze:W szczególności prawie we wszystkim, co wymaga tworzenia, wyobraźni. Od pisania opowiadań, przez malowanie obrazów, po tworzenie czegoś z niczego.

Ciągnie mnie do wszelakich robótek, od szydełkowania do naprawiania tapicerki w narożniku. Uwielbiam tworzyć coś nowego, czy naprawiać coś starego. Ale zawsze miałam jakieś przeszkody, z brakiem talentu włącznie. :(
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości