2religie

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: 2religie

Postautor: Nikita » 08 lut 2016, 13:15

Czesc Patrycja..

Z tego co piszesz wnioskuje, ze dla Ciebie wazna jest przynaleznosc do jakiejsc wspolnoty. Obecne czasy sa takie dosc przelomowe bo wielu rodzicow zastanawia sie czy chrzcic dzieciaka czy nie chrzcic. Niektorzy robia to a niektorzy nie robia. Jezeli dla Ciebie jest to wazne to zrob to....dzieciak pozna obie kultury i obie religie. Bog jest JEDEN JEDYNY a religii jest wiele . Pod postacia roznych wyznan modlimy sie do tego samego Boga wiec nie wazna jaka religie sie wyznaje. Moj maz np. wystapil z kosciola katolickiego. Ja jeszcze oficjalnie jestem katoliczka ale tylko czasmai chodze sobie do kosciola aby sie pomodlic. Nie uczeszczam regularnie na msze. Nie przekreslam tej religii tylko dlatego, ze kosciol odszedl od nauk Jezusa. A corke ochrzcilismy aby poznala te wartosci chrzescijanskie...ona sobie i tak droge wybierze bo dzis juz nikt nikogo do niczego nie zmusza. Tatkze rob z mezem tak jak uwazacie za sluszne....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: 2religie

Postautor: atalia » 08 lut 2016, 13:49

Ależ Marcinie, chodziło mi u głupców, którzy uważają, że kazdy muzułmanin to terrorysta. :oops:
Przecież poparłam Cię pod Twoim pierwszym postem, być moze nie zauwazyłes... :?
Gdzieżbym śmiała uwazać Cię za głupca, przenigdy w głowie mi to nie postało. :cry:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: 2religie

Postautor: Xsenia » 08 lut 2016, 13:53

Pamiętaj jednak, że w Chrześcijaństwie istnieje prawo, że chrzest jest nieusuwalny w myśl zasady „Semel catholicus, semper catholicus” („Raz katolik, zawsze katolik”). A z tego co wiem porzucenie Islamu jest jeszcze gorsze w wykonaniu, bo to jest splamienie honoru rodziny, co jak wiadomo karane jest śmiercią.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 2religie

Postautor: cthulhu87 » 08 lut 2016, 14:04

atalia pisze:Ależ Marcinie, chodziło mi u głupców, którzy uważają, że kazdy muzułmanin to terrorysta. :oops:
Przecież poparłam Cię pod Twoim pierwszym postem, być moze nie zauwazyłes... :?
Gdzieżbym śmiała uwazać Cię za głupca, przenigdy w głowie mi to nie postało. :cry:


ja się zgrywam przecież ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: 2religie

Postautor: Nikita » 08 lut 2016, 18:00

Davidius wiem, ze katolicki kosciol stworzyl dogmaty, ktore nijak sie Maja do nauk Jezusa i dlatego ja jestem bardzo luzno z nim zwiazana. Dlatego szukalam duchowosci poza kk. I znalazlam. Ale wiem, ze takze w kosciele katolickim byli i sa mistycy i ludzie bardzo uduchowieni. Chrzest ma znaczenie dla chrzescijan ale dla mnie nie ma to znaczenia. Jezeli ktos przywiazuje do tego duza wage to powinien sie ochrzcic swiadomie w wieku dojrzalym. Mi tez sie bardziej podobaja Unitarianie i wszelkie inne odlamy protestannckie. Poznalam do tej pory blizej Adwentystow i Zielonoswiatkowcow i troche Swiadkow Jechowy i znam jedna Unitarianke z Wegier. Dzis jest tyle tych wyznan, ze czlowiek juz sie w tym wszystkim gubi. Ale niech kazdy bedzie na swojej sciezce i niech kazdy stara sie rozwijac i poznawac Boga...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: 2religie

Postautor: Krzysztoff » 08 lut 2016, 21:03

Patrycja£££ pisze:...mielismy ślub cywilny i muzułmański. W przyszłym roku chcemy wsiąść ślub kościelny.
Niestety nasze śluby,w przyszłości chrzest dziecka czy jego jakiś tam rytuał- to wszystko to kłamstwo,grzech? To sie nawzajem wyklucza. Biorąc jego ślub automatycznie zgodziłam sie ze nasze potomstwo bedzie wychowane TYLKO w islamie. Jesli bede chrzcila dziecko to mam skłamać Boga,księdza ze bedzie tylko katolicyzm?klamanie Boga czy dziecko w grzechu?

Niezła zagwostka, ja bym poszukał jakiegoś światłego księdza, a tacy istnieją, który doradzi i zorganizuje taki chrzest w którym nie będzie trzeba przysięgać że wychowacie tylko w wierze katolickiej.
Myślę że warto rozmawiać i przy okazji może znajdziesz jakąś fajną wspólnotę katolicką ?

Patrycja£££ pisze:A co z dziećmi?mamy na początku udawać ze to jedna i ta sama religia i poczekać aż same sie zorientują? Od początku mowić ze to sa dwie rożne religie?
Nie spodziewałam sie ze bedzie to aż tak trudne.


Wiesz, pytanie czy dogadaliście się z mężem na 100% jak do tego podchodzicie i czy nie skończy się tak że każde będzie ciągnąć w swoją stronę ?
Pytanie czy Wy wartościujecie systemy religijne , moja jest lepsza, twoja gorsza, czy np. akceptujesz to że twoje dziecko wybierze islam ? Jeżeli nie to może najwyższy czas się dogadać :)

Proponuję dzieciom mówić prawdę że to są 2 odrębne religie ale można też wskazać gdzie te religie mają wspólne wartości i wspólne wierzenia,
wskazać że dogmaty(które nas dzielą) nie są tak ważne jak wartości które są wspólne dla wielu religii.
Zachęcał bym dzieci do samodzielnego myślenia i nie uleganiu ślepej wierze, która może prowadzić do fanatyzmu.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2religie

Postautor: Patrycja£££ » 09 lut 2016, 01:26

Odwiedziłam polskiego księdza,wyboru nie miałam,jest tylko jeden w mieście w którym sie znajduje.Ksiądz od razu na wstępie powiedział ze "bede pierwsza osoba w kolejce do piekła".
Zaczęłam wiec nawet myślec o islamie,ze moze to wcale nie taka zła religia,przecież oni zawsze podkreślają ze mamy "tego samego Boga". Zagłębiłam sie w temacie na tyle na ile mogłam,pozyczylam kilka książek, szperalam w internecie,dużo rozmawiałam z wyznawcami islamu rożnych narodowości. I doszłam do wniosku, ze w moich oczach nie jest to 'zdrowa' religia a 'naszym bogom' jest bardzo daleko do siebie.zdalam sobie także sprawę ze tak naprawdę ani mój mąż ani jego rodzina niewiele wiedza o swojej religii.
Wydaje mi sie,ze taka religijna rywalizacja zawsze gdzieś tam bedzie miedzy nami:)
Nasze rodziny oczywiście nie akceptują w 100% naszych decyzji,związku,stylu życia.ale pogodziliśmy sie z tym,żadne z nas nie miało dobrych relacji ze swoimi rodzicami wiec w tej kwestii nic sie nie zmieniło. Ja wychowałam sie praktycznie bez rodziców,on został wyrzucony z domu w wieku 16 lat bo nie był dobrym muzułmaninem tzn. Wagarował i miał jakies wybryki z alkoholem. Rzeczywiscie od początku nie było nam latwo,ale uważam ze swietnie sobie radzimy i wierze ze nam sie uda.
Kluczowa sprawa był dla mnie wlasnie chrzest,który spędzał mi sen z powiek i bardzo wam wszystkim dziękuje,bo do głowy by mi nie przyszło ze nie jest to reguła w chrześcijaństwie. Na pewno zagłębie sie w temacie, szczególnie jesli chodzi o kościół polsko katolicki. Jeszcze raz bardzo wam wszystkim dziękuje za pomoc i wszystkie informacje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Patrycja£££
 
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2016, 23:58

Re: 2religie

Postautor: Xsenia » 09 lut 2016, 08:49

Trzymam kciuki za was :) Powodzenia.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 2religie

Postautor: Nikita » 09 lut 2016, 10:24

Ale dlaczego ten ksiadz stwierdzil, ze bedzeisz w kolejce do piekla? Przeciez juz Jan Pawel II uznal wszyskie religie za rownorzedne? Na pewno sa inni ksieza bardziej swiadomi. No ale to nie musi byc katolicy,m....chrzescijanstwo to nie tylko kk ...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: 2religie

Postautor: wisnia2168 » 09 lut 2016, 12:00

Patrycja£££ pisze:Zajrzałam na to forum ponieważ szukam kogoś kto pomoże mi znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.niestety z jakiegoś powodu nie mogę zacząć tego wątku w odpowiednim dziale:/
Jestem żoną muzułmanina i od jakiegos czasu zaczęłam myślec o dziecku.
Jesteśmy dość specyficzna para i do tej pory nie mieliśmy żadnych poważnych spięć na tle religijnym ponieważ oboje jesteśmy "wierzacy niepraktykujący". Co nie oznacza ze nie chcemy by nasze dzieci wyznawały nasze religie. Chcemy im dać wybór,uczyć obu religii/kultur i pozwolić im podjąć decyzje gdy bedą na to gotowe. Dla nas to jedyne sprawiedliwe rozwiazanie.Będziemy chodzili w piątki do meczetu a w niedziele do kościoła.nie bedzie przebierania dzieci w husty i suknie.zawarlam także "pakt" z mężem ze za każdym razem gdy spożyje alkohol-będziemy mieli polski posiłek przyrządzony z wieprzowiny(która sam je,ale dzieci to nie powinny..?)Kogoś moze to bawić,powiedzieć ze jestem dziecinna. Kocham tego mężczyznę i chce z nim spędzić resztę życia,mielismy ślub cywilny i muzułmański. W przyszłym roku chcemy wsiąść ślub kościelny.
Niestety nasze śluby,w przyszłości chrzest dziecka czy jego jakiś tam rytuał- to wszystko to kłamstwo,grzech? To sie nawzajem wyklucza. Biorąc jego ślub automatycznie zgodziłam sie ze nasze potomstwo bedzie wychowane TYLKO w islamie. Jesli bede chrzcila dziecko to mam skłamać Boga,księdza ze bedzie tylko katolicyzm?klamanie Boga czy dziecko w grzechu? Moj partner mówi,ze powie sie co trzeba.(?)i niby innej opcji nie mamy.
A co z dziećmi?mamy na początku udawać ze to jedna i ta sama religia i poczekać aż same sie zorientują? Od początku mowić ze to sa dwie rożne religie?
Nie spodziewałam sie ze bedzie to aż tak trudne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Skoro masz takie wątpliwości, to oznacza, że Boga nigdy nie poznałaś. Gdybyś poznała to byś nie miała wątpliwości ;)
Z mojej perspektywy proponuję ci najpierw zbudować jakikolwiek kontakt z Bogiem (w końcu o niego tu chodzi :d). Zacznij czytać Pismo Święte (możesz po 1 losowym fragmencie z Nowego Testamentu na dzień), modlić się o poznanie i pokierowanie w życiu a twoje problemy się rozwiążą!

"Gdy będziecie mnie wzywać i zanosić do mnie modły, wysłucham was. A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem" (Jer. 29,12-13)

Trzymam za ciebie kciuki Patrycjo!
Awatar użytkownika
wisnia2168
 
Posty: 15
Rejestracja: 09 lut 2016, 11:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości