Szukam medium

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: Szukam medium

Postautor: czarnyMag » 29 cze 2016, 11:03

cthulhu87 pisze:
OneNight pisze:Nie jest istotne ile mszy zamówiliście - dla niego liczy się jak go wspominacie. Jeśli ktoś zamawia msze i przychodzi, żeby odbębnić, to równie dobrze mógłby nie przyjść. Zamiast skupiać się na obrzędach i wszystkim wokół - pomyślcie o nim ciepło i podziękujcie za te wszystkie wspólne lata, bo nie na msze przychodzicie, ale dla niego. Nie płaczcie po nim, bo to również jemu sprawia ból - wasza rozłąka jest chwilowa, a on na was czeka - nie zapominajcie o tym.


Myślę, że tego rodzaju mszy najbliższa rodzina akurat nie odbębnia. Spójrzmy na to pragmatycznie - jest to okazja, aby zgromadzić się w jednym celu i w jednym miejscu i skierować razem pozytywne myśli w stronę zmarłego. Akurat takie czy inne przekonania religijne nie mają tu znaczenia, bo równie dobrze mogliby spotkać się w tym celu w domu, niemniej ujmując rzecz praktycznie myślę, że inicjatywa jest ok.


Jeśli w imię zmarłego się zbiorą ludzie - a ci ludzie będą się na tej mszy koncentrować mentalnie (myślowo) na człowieku który był im bliski modląc się o jego lepsze jutro - to jest to dobre! Gorzej jak "ci ludzie" będą chcieli to po prostu odbębnić - wtedy to nic nie daje! Wystarczy zatem zamówić mszę za zmarłego i na tą msze bez zawiadamiania kogokolwiek samemu pójść!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Szukam medium

Postautor: soldado » 29 cze 2016, 13:22

Gosia038 pisze:Czy ktoś może wytłumaczyć mi mój sen?
Dzis nad ranem śnił mi się mój Tato, który zmarł ponad miesiąc temu. Mianowicie sniło mi się, że spałam na materacu w przedpokoju naszego dawnego mieszkania, nagle z pokoju wyszła moja mama z kartką w duża kratę, niektóre kratki pomalowane były na niebiesko i powiedziała: widzisz tutaj jest i tutaj i tutaj. Za Nia wyszedł ktoś, z poziomu podłogi zobaczyłam dzinsy i dół swetra, poznałam, ze to mój tatuś i pomyślałam jak to mozliwe skoro On nie zyje. Zawołałam TATO, wtedy on jakby zapadł się w podłogę do mojego poziomu i widac było tylko Jego głowe i kawałek torsu, reszta była jakby w podłodze. Chwyciłam jego dłon i poczułam Jego uścisk, pytalam czy mu dobrze, czy jest szczesliwy, nie odpowiedział nic ani jednego słowa, usmiechał się tylko a twarz miał młoda bez zmarszczek, zdrową cerę, wyglądał bardzo dobrze. Wtedy ja rozpałakałam się i powiedziałam, ze bardzo mi jest źle bez niego i bardzo tęsknię,wtedy on zakrył twarz dłoNmi jakby w gescie rozpaczy, zmartwienia i zapadł sie w podłogę.
Pomoże mi ktos zinterpretowac moj sen?


Twojemu Tacie bardzo zależy, żebyś wiedziała, że już przeszedł dalej, że jest w innym wymiarze egzystencji.
Kartka - wiadomość
kratki białe i niebieskie - symbolizują w tym wypadku dwa wymiary, oraz bezpośrednio zostało to wskazane ,,widzisz tutaj jest i tutaj i tutaj. ''
,,zapadł się w podłogę do mojego poziomu i widac było tylko Jego głowe i kawałek torsu, reszta była jakby w podłodze.'' - ten fragment również na to wskazuje.
Wielokrotnie duchy są widziane bez nóg... wiele mediów wskazuje na inny wymiar, że jest nieco ,,wyżej'' od naszego.
Nie gdzieś w chmurach, ale właśnie nakłada on się na nasz wymiar właśnie w ten sposób, że jest nieco wyżej, stąd widzenie takie a nie inne duchów i tak widziałaś to w tym śnie.
,, pytalam czy mu dobrze, czy jest szczesliwy, nie odpowiedział nic ani jednego słowa, uśmiechał się ''- uśmiech jest odpowiedzią, jeżeli było by mu źle, nie uśmiechał by się.
,,twarz miał młoda bez zmarszczek, zdrową cerę, wyglądał bardzo dobrze'' - w ten sposób pokazuje, że najlepiej czuje się tak wyglądając, może wrócić do swojego wyglądu, z najlepszego jego zdaniem czasu swojego życia na Ziemi.
,,wtedy on zakrył twarz dłoNmi jakby w gescie rozpaczy, zmartwienia i zapadł sie w podłogę.'' - chodzi o to, żebyś już nie rozpaczała, bo tam gdzie jest jest mu już bardzo dobrze.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3199
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Szukam medium

Postautor: OneNight » 29 cze 2016, 18:17

Sądzisz, że skontaktowałby się z nią i przekazał wiadomość, której znaczenia odbiorca nie rozumie? Gosia może nawet nie wiedzieć o tych wymiarach i ich budowie. Wiesz co to brzytwa Ockhama?

Ponadto - skąd pogląd, że duchy pojawiają się pod taką połowiczną postacią? Nie zauważyłem niczego takiego.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Szukam medium

Postautor: Gosia038 » 29 cze 2016, 18:47

To prawda, nie znam się na spirytyźmie i wymiarach o których piszecie. Swoją drogą bardzo ciekawe to wszystko. Jaką lekturę polecacie, żeby chociaż troszkę zgłębić temat?
Gosia038
 
Posty: 14
Rejestracja: 02 cze 2016, 10:42

Re: Szukam medium

Postautor: Gosia038 » 29 cze 2016, 20:26

soldado pisze:
Gosia038 pisze:Czy ktoś może wytłumaczyć mi mój sen?
Dzis nad ranem śnił mi się mój Tato, który zmarł ponad miesiąc temu. Mianowicie sniło mi się, że spałam na materacu w przedpokoju naszego dawnego mieszkania, nagle z pokoju wyszła moja mama z kartką w duża kratę, niektóre kratki pomalowane były na niebiesko i powiedziała: widzisz tutaj jest i tutaj i tutaj. Za Nia wyszedł ktoś, z poziomu podłogi zobaczyłam dzinsy i dół swetra, poznałam, ze to mój tatuś i pomyślałam jak to mozliwe skoro On nie zyje. Zawołałam TATO, wtedy on jakby zapadł się w podłogę do mojego poziomu i widac było tylko Jego głowe i kawałek torsu, reszta była jakby w podłodze. Chwyciłam jego dłon i poczułam Jego uścisk, pytalam czy mu dobrze, czy jest szczesliwy, nie odpowiedział nic ani jednego słowa, usmiechał się tylko a twarz miał młoda bez zmarszczek, zdrową cerę, wyglądał bardzo dobrze. Wtedy ja rozpałakałam się i powiedziałam, ze bardzo mi jest źle bez niego i bardzo tęsknię,wtedy on zakrył twarz dłoNmi jakby w gescie rozpaczy, zmartwienia i zapadł sie w podłogę.
Pomoże mi ktos zinterpretowac moj sen?


Twojemu Tacie bardzo zależy, żebyś wiedziała, że już przeszedł dalej, że jest w innym wymiarze egzystencji.
Kartka - wiadomość
kratki białe i niebieskie - symbolizują w tym wypadku dwa wymiary, oraz bezpośrednio zostało to wskazane ,,widzisz tutaj jest i tutaj i tutaj. ''
,,zapadł się w podłogę do mojego poziomu i widac było tylko Jego głowe i kawałek torsu, reszta była jakby w podłodze.'' - ten fragment również na to wskazuje.
Wielokrotnie duchy są widziane bez nóg... wiele mediów wskazuje na inny wymiar, że jest nieco ,,wyżej'' od naszego.
Nie gdzieś w chmurach, ale właśnie nakłada on się na nasz wymiar właśnie w ten sposób, że jest nieco wyżej, stąd widzenie takie a nie inne duchów i tak widziałaś to w tym śnie.
,, pytalam czy mu dobrze, czy jest szczesliwy, nie odpowiedział nic ani jednego słowa, uśmiechał się ''- uśmiech jest odpowiedzią, jeżeli było by mu źle, nie uśmiechał by się.
,,twarz miał młoda bez zmarszczek, zdrową cerę, wyglądał bardzo dobrze'' - w ten sposób pokazuje, że najlepiej czuje się tak wyglądając, może wrócić do swojego wyglądu, z najlepszego jego zdaniem czasu swojego życia na Ziemi.
,,wtedy on zakrył twarz dłoNmi jakby w gescie rozpaczy, zmartwienia i zapadł sie w podłogę.'' - chodzi o to, żebyś już nie rozpaczała, bo tam gdzie jest jest mu już bardzo dobrze.


Dziękuję Ci bardzo, troszke mi ulżyło. Czy On jest przy mnie, czy to odejście do innego wymiaru egzustencji powoduje, ze znajduje się calkiem gdzieś indziej duchowo? Czy widzi, słyszy co robimy?
Gosia038
 
Posty: 14
Rejestracja: 02 cze 2016, 10:42

Re: Szukam medium

Postautor: OneNight » 29 cze 2016, 20:31

Jeśli chodzi o spirytyzm, to taką 'biblią' spirytystów jest Księga Duchów oraz Księga Mediów autorstwa Allana Kardeca.

Natomiast nie wszyscy na forum reprezentują sobą spirytyzm, więc miej tego świadomość, gdy czytasz odpowiedzi.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Szukam medium

Postautor: Gosia038 » 29 cze 2016, 20:33

Dziekuję i zdaje sobie z tego sprawę...
Gosia038
 
Posty: 14
Rejestracja: 02 cze 2016, 10:42

Re: Szukam medium

Postautor: soldado » 29 cze 2016, 21:07

Dziękuję Ci bardzo, troszke mi ulżyło. Czy On jest przy mnie, czy to odejście do innego wymiaru egzustencji powoduje, ze znajduje się calkiem gdzieś indziej duchowo? Czy widzi, słyszy co robimy?


Nieraz jest przy Tobie, bo ściągasz Go myślami.
Jest w wymiarze, który rządzi się innymi prawami, niż miejsce, w którym jesteśmy.
Czas przeszły, teraźniejszy i przyszły tam to jedno.
Tutaj gdzie jesteśmy widzimy jak upływa czasu w sposób liniowy.
Nadto jest w formie Duchowej - Energetycznej i przejawia - ma inne zdolności niż my mamy tutaj.
Wymiarów jest wiele, wzajemnie się one przenikają.
To tak jakbyś włączyła telewizor i oglądałabyś w nim jeden program np. tvn i twierdziłabyś, że jest tylko jeden program, bo na daną chwilę tylko ten jeden program widzisz.... ale przecież w tym samym telewizorze jest o wiele więcej kanałów, wystarczy, że nastawisz odpowiednio swój odbiornik, żeby je odebrać.
Tak mniej więcej jest z wymiarami. ;)
Nieraz widzi i słyszy co robicie, a nawet odbiera różnego rodzaju uczucia, odczucia i myśli.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3199
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Szukam medium

Postautor: agnieszkag » 29 cze 2016, 21:09

A co ma wsplnego brzytwa Ockhama z wypowiedzia Soldado? Moze cos mi umknelo. ..
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Szukam medium

Postautor: OneNight » 29 cze 2016, 21:19

Wszystkim symbolom sennym nadał jakieś skomplikowane znaczenie, które wymaga posiadania pewnej wiedzy, której autorka nie posiada. To tak, jakbym ja będąc duchem kontaktował się za pomocą alfabetu ASCII, zapisanego za pomocą szesnastkowego zapisu liczb. Dla mnie prościzna - dla niewtajemniczonych jest to czarna magia. Czy duch kontaktowałby się z kimś w ten sposób? Raczej szukałby słów i obrazów, które odbiorca by rozumiał.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości