Witam serdecznie

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Witam serdecznie

Postautor: ewkao » 08 lip 2017, 21:45

Mam na imie Ewa .W maju zmarl nagle moj Ukochany.Potrzebuje kontaktu z Nim.Czy moze ktos z Was slyszal o wiarygodnym medium?czy to za wczesnie na probe kontaktu?Wybaczcie,moze te pytania sa dla Was idiotyczne,nigdy nie zaglebialam sie w swiat duchowy.tak bardzo nie rozumiem tego wszystkiego...
ewkao
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2017, 21:21

Re: Witam serdecznie

Postautor: Ryszard » 08 lip 2017, 22:53

ewkao pisze:Mam na imie Ewa .W maju zmarl nagle moj Ukochany.Potrzebuje kontaktu z Nim.Czy moze ktos z Was slyszal o wiarygodnym medium?czy to za wczesnie na probe kontaktu?Wybaczcie,moze te pytania sa dla Was idiotyczne,nigdy nie zaglebialam sie w swiat duchowy.tak bardzo nie rozumiem tego wszystkiego...


Witam Ewo, serdecznie współczuję, mam to samo co i TY. Także wszedłem tutaj sądząc , że ktoś mi pomoże.

Straciłem wiarę, w Boga i ludzi.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2017, 09:37 przez Ryszard, łącznie zmieniany 1 raz
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Witam serdecznie

Postautor: odnowa » 09 lip 2017, 09:40

Spirytyści pewnie "opieprzą mnie" za poniższy post, ale co tam.
Drogi Ryszardzie i Ewkao, może sami spróbowalibyście nawiązać kontakt ze zmarłą bliską osobą?
Weźcie kartkę papieru lub więcej, przygotujcie ołówek lub długopis i pomódlcie się własnymi słowami o nawiązanie kontaktu ze zmarłą osobą, np. "Boże, proszę udziel mi kontaktu z X, pragnę wiedzieć co się z X dzieje i czy ma mi coś do przekazania". Następnie wystarczy wziąć coś do pisania do ręki i czekać na kontakt. Zapisujcie wszystko co wam przyjdzie na myśl. Możliwe że część myśli nie będzie pochodziła od was, tylko od zmarłego bliskiego.
Spróbować zawsze warto.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Witam serdecznie

Postautor: cthulhu87 » 09 lip 2017, 18:57

odnowa pisze:Spirytyści pewnie "opieprzą mnie" za poniższy post, ale co tam.
Drogi Ryszardzie i Ewkao, może sami spróbowalibyście nawiązać kontakt ze zmarłą bliską osobą?
Weźcie kartkę papieru lub więcej, przygotujcie ołówek lub długopis i pomódlcie się własnymi słowami o nawiązanie kontaktu ze zmarłą osobą, np. "Boże, proszę udziel mi kontaktu z X, pragnę wiedzieć co się z X dzieje i czy ma mi coś do przekazania". Następnie wystarczy wziąć coś do pisania do ręki i czekać na kontakt. Zapisujcie wszystko co wam przyjdzie na myśl. Możliwe że część myśli nie będzie pochodziła od was, tylko od zmarłego bliskiego.
Spróbować zawsze warto.


Ja nie odradzam prób kontaktów, polecałbym tylko trzy rzeczy:

1) Odczekać jakiś czas - niedługi okres po śmierci osoby bliskiej źle wpływa na jakość ewentualnego kontaktu. Chodzi o napięcie psychiczne u żyjącego i różne uwarunkowania emocjonalne, które mogą wpłynąć na spadek krytycyzmu wobec otrzymywanych treści, jak też o sytuację samego zmarłego, o czym już wcześniej pisałem ("zaburzenia pośmiertne").
2) Kontakty mediumiczne trzeba odbywać w grupie - jeśli nie spirytystów, to osób bliskich, zaufanych, ale zaznajomionych z tematyką, przynajmniej dzięki literaturze. Praktyka mediumiczna w samotności może stanowić zagrożenie.
3) Unikać "mediów" oferujących kontakt za pieniądze. Jest małe prawdopodobieństwo, że takowy "na życzenie" nawiążemy, a duże, że trafimy na oszusta wykorzystującego nasze cierpienie.

Ryszardzie i Ewo - czytam wasze posty, staram się merytorycznie odpowiadać, ale nie mogę obiecać cudów. Przygotowania do kontaktu mediumicznego trzeba zacząć od siebie - próbować szukać spokoju wewnętrznego i okazji do samodoskonalenia etycznego (to pozwala uniknąć negatywnych wpływów świata duchowego w praktyce mediumicznej). Jeśli jest w nas wewnętrzne niepogodzenie, niechęć i rezygnacja, szukanie praktyki mediumicznej nie ma żadnego sensu.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Witam serdecznie

Postautor: OneNight » 09 lip 2017, 21:50

Droga Ewo - Twoje pytanie wcale nie jest idiotyczne. Twój ukochany jest w lepszym świecie -jedyne co mu sprawia ból, to patrzenie na Twoje cierpienie z powodu tęsknoty. Jestem pewien, że jest przy Tobie i gdyby tylko mógł, otarłby Twoje łzy i pocieszył słowami "wszystko będzie dobrze".

Jeśli chodzi o medium, to mamy tu takie. Jeśli uzna, że może Ci pomóc, to się z Tobą skontaktuje przez prywatne wiadomości - to wspaniała i ciepła osoba - jeśli jeszcze się z Tobą nie skontaktowała, to nie dlatego że jej się nie chce, tylko że nie jest w stanie Ci pomóc - kontakty nie są na zawołanie, a mediumizm to trudna sztuka, przynajmniej dla mnie. Dlatego proszę was, nie miejcie pretensji do nikogo, że nie raczył robić wam za wasze medium.

Co do kontaktowania na własną ręke - ja bym się nieswojo czuł w towarzystwie grupy. Niby czemu miałoby być to niebezpieczne w pojedynke? Moja technika kontaktowania za pomocą pisma różni się od techniki użytkownika "odnowa".

Usiądź wygodnie, przygotuj dłoń do pisania i zakryj oczy. Zacznij prosić o kontakt, skup się na osobie, z którą się chcesz skontaktować. Bazgrol po zeszycie jak Cię poniesie. Mi osobiście tą techniką udało się napisać w miarę wyraźne imię, choć nie wyszło mi to za pierwszym razem. Metod jest dużo, możesz poguglować "how to do automatic writing". Kiedyś nawet zacząłem robić tłumaczenie z języka angielskiego tych technik, ale nie było zainteresowania, więc nie dokończyłem.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Witam serdecznie

Postautor: Ryszard » 09 lip 2017, 23:00

odnowa pisze:Spirytyści pewnie "opieprzą mnie" za poniższy post, ale co tam.
Drogi Ryszardzie i Ewkao, może sami spróbowalibyście nawiązać kontakt ze zmarłą bliską osobą?
Weźcie kartkę papieru lub więcej, przygotujcie ołówek lub długopis i pomódlcie się własnymi słowami o nawiązanie kontaktu ze zmarłą osobą, np. "Boże, proszę udziel mi kontaktu z X, pragnę wiedzieć co się z X dzieje i czy ma mi coś do przekazania". Następnie wystarczy wziąć coś do pisania do ręki i czekać na kontakt. Zapisujcie wszystko co wam przyjdzie na myśl. Możliwe że część myśli nie będzie pochodziła od was, tylko od zmarłego bliskiego.
Spróbować zawsze warto.


Łukaszu.
Czy tylko wierzącym jest dane ?
Straciłem wiarę, to już trzy miesiące i nic, któż kocha bardziej niż Matka syna?
Jeżeli jest dusza i jeżeli jest jakieś "tam".
Nie wierzę , jak tutaj piszą , ze duchy to idioci, moja mama zna 4 języki + polski.
Nie wierzę, że jedyny przekaz to machanie rękoma i mówienie, ze wsio OK!
Liczyłem na pomoc :( ech :( a nie na zabawę w wywoływanie duchów :(
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Witam serdecznie

Postautor: cthulhu87 » 10 lip 2017, 07:50

Ryszard pisze:Nie wierzę , jak tutaj piszą , ze duchy to idioci, moja mama zna 4 języki + polski.
Nie wierzę, że jedyny przekaz to machanie rękoma i mówienie, ze wsio OK!
Liczyłem na pomoc :( ech :( a nie na zabawę w wywoływanie duchów :(


Nikt tutaj nie twierdzi, że duchy to idioci. Chodzi jedynie o to, że pierwsze dni, tygodnie po śmierci to czas pewnego pomieszania, wynikającego z procesu porzucania przez ducha materialnych więzów, w których żył przez wiele lat. Jeszcze za życia w wielu przypadkach, gdy ludzie są w agonii, kontakt z nimi jest utrudniony albo całkowicie niemożliwy z uwagi na ich stan świadomości. A teraz wyobraźmy sobie tak nagłą i ogromną zmianę, jaką jest śmierć biologiczna i ustanie działania wszystkich tych dróg, przez które duch zwykle manifestował się w świecie fizycznym.

Natomiast fakt, że zmarły znał różne języki, że miał szeroką wiedzę w różnych tematach może w przyszłości pomóc zweryfikować przekaz, jeśli takowy otrzymasz (chodzi o krytyczne zbadanie cech charakterystycznych komunikatu).
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Witam serdecznie

Postautor: OneNight » 10 lip 2017, 08:59

To "machanie rękoma" o dziwo potrafi ukształtować całkiem wyraźne litery, a nawet zdania. Ja sam nie wierzę w żadne bóstwa, więc to nie zależy od poglądów. Najpierw mówisz, że chcesz aby Cię ktoś upewnił, że Twoja mama jest po drugiej stronie i że druga strona istnieje - teraz mówisz, że nie chcesz się bawić w kontakty z drugą stroną. Przecież nikt tu nie zmaterializuje zmarłego. Wywoływanie duchów to nie zabawa.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Witam serdecznie

Postautor: ewkao » 18 lip 2017, 18:27

Witam ponownie,

Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.
ewkao
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2017, 21:21


Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości