Witam was

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Witam was

Postautor: 137 » 25 sty 2018, 08:56

Drogi tak się potoczyły że postanowiłem zbadać to forum. Spirytyzm jest dla mnie czymś zupełnie nowym. Pewnie że gdzieś słyszałem te pojęcia ale dłużej się nad tym nie zastanawiałem.

Ja osobiście interesuje się po części filozofią a po części od jakiegoś czasu okultyzm mnie interesuje. Chyba ma to coś wspólnego ze spirytyzmem, prawda?

A tak w ogóle. Mam na imię Kacper i pochodzę z Krakowa. 30 lat.

Jestem 137. Działam na systemie 7. Mój kod to 991.
137
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 gru 2017, 10:14

Re: Witam was

Postautor: cthulhu87 » 25 sty 2018, 09:20

Witaj na forum :)

137 pisze:Drogi tak sie pOtoczyly ze postanowilem zbadac to forum. Spirytyzm jest dla mnie czyms zupelnie nowy. Pewnie ze gdzies slyszalemn to pojecia ale dluzej sie nad tym nie zastanawialem.

Ja osobiscie interesuje po czesci filozofia a po czesci od jakiegos czasu okultyzm mnie interesuje. Chyba ma to cos wspolnego ze spirytyzmem, prawda?


Spirytyzm rozumiemy tu przede wszystkim jako filozofię skodyfikowaną przez Allana Kardeca, zgodnie z którą istnieje Bóg, nieśmiertelna dusza, proces rozwoju ducha rozciągnięty na kolejne inkarnacje; świat duchowy, w którym doświadczamy konsekwencji naszych dobrych i złych czynów itd.; w drugim znaczeniu, szerszym i mniej precyzyjnym, spirytyzm jest teorią wyjaśniającą niektóre zjawiska parapsychiczne, jak psychokineza, nawiedzone domy, wizje związane z ukazywaniem się zmarłych czy telepatią; konkurencyjną wobec teorii animistycznej, doszukującej się przyczyny tych zjawisk w samym człowieku (medium).

Związek między spirytyzmem a okultyzmem istnieje w tym sensie, że i spirytyści, i okultyści mogą doświadczać podobnych zjawisk czy fenomenów paranormalnych, ale inaczej je interpretują i dochodzą do nich odmienną drogą. Spirytyzm nie jest tożsamy z okultyzmem - w doktrynie spirytystycznej nie ma nic tajemnego, nie ma rytuału, magii ani wtajemniczeń, spirytyzm jest otwarty dla wszystkich, którzy pragną zdobywać wiedzę i wprowadzać w życie jego zasady moralne (bliskie chrześcijaństwu).
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Witam was

Postautor: Xsenia » 12 lut 2018, 19:46

Witej serdecznie :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Witam was

Postautor: soldado » 14 lut 2018, 22:42

Hej :)

Jesteś lekarzem?
Pytam, bo chcesz zbadać forum :D

Ok ;)
Witaj i czuj się tutaj dobrze.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Witam was

Postautor: Nikita » 04 mar 2018, 09:36

Witaj... a co oznacza ten kod?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Witam was

Postautor: gaba75 » 04 mar 2018, 11:33

witaj,

dobre pytanie zadała Nikita, dołączam się z prośbą o wyjaśnienie kodu.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Witam was

Postautor: danut » 04 mar 2018, 15:52

cthulhu87 pisze:................ Spirytyzm nie jest tożsamy z okultyzmem - w doktrynie spirytystycznej nie ma nic tajemnego, nie ma rytuału, magii ani wtajemniczeń, spirytyzm jest otwarty dla wszystkich, którzy pragną zdobywać wiedzę i wprowadzać w życie jego zasady moralne (bliskie chrześcijaństwu).

I warto by tego się trzymać.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27


Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości