Reinkarnacja

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Reinkarnacja

Postautor: Szary człowiek72 » 24 mar 2018, 07:47

Witam!
Mam na imię Mariusz,dzisiaj kiedy wstałem uświadomiłem sobie że musi istnieć coś takiego jak Reinkarnacja,jakimś dziwnym dla mnie nie wyłumaczalnym pojęciem mojej świadomości,uświadomilem sobie że istnieje coś taskiego jak poprzednie wcielenie. Dotarło do mnie że w poprzednim życiu byłem białym królikiem,a kiedy już dobiegnie kres mojego życia na tej ziemi ,stanę się srebrzystym Orłem,dlaczego akurat orłem,analizując poprzednie wcielenie że jako byłem królikiem,nagle mam stać się innym wcieleniem jako srebrzysty orzeł. Jest to dla mnie dziwne,bo przciesz królik jest z reguły płochliwym stworzeniem,a Orzeł to przeciesz Szlachetny i odważny ptak. Nierozumiem tego mam nadzieję że na tym forum spirytystycznym znajdę odpowiedzi na nurtujące pytania.
Szary człowiek72
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2018, 07:33

Re: Reinkarnacja

Postautor: Pawełek » 24 mar 2018, 09:47

Dzień dobry Mateuszu ;)

Muszę Cię niestety zmartwić, ale w spirytyzmie nie do końca działa w taki sposób "reinkarnacja" :). Progres jest tylko jednostronny, więc w następnym wcieleniu również będziesz człowiekiem, możliwe, że dawno, bardzo dawno temu mogłeś być królikiem czy orłem ;)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Reinkarnacja

Postautor: ronald73 » 24 mar 2018, 09:51

Tak, reinkarnacja jest.
Tylko człowiek nigdy nie był zwierzęciem i nigdy nie będzie. W reinkarnacji Królestwo Zwierząt jest oddzielony od ludzi.
My ludżmi dążymy żeby jak najszybciej powrócić do Boga. W człowieku jest ta iskra Boska która pędzi nas powrotem do Niego. Ta Iskra Boska nie jest obecna w zwierząt. Królestwo Zwierząt ma tysiące innych cel dokąd mają dążyć, ale pózniej również trawią tam gdzie Bóg na dla nich przygotował/przygotowała miejsce.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Reinkarnacja

Postautor: Nikita » 25 mar 2018, 08:58

Nieprawda Ronald...reinkarnacja istnieje i podaza w przod....a zaczyna sie od krolestwa mineralow, poprzez swiat roslinny , krolestwo zwierzat i ludzi...i byc moze idzie ewolucja jeszcze dalej...zwierzeta nie sa jakims osobnym bytem...sa naszymi bracmi, ktore leza nizej na drabinie ewoluci ale po wielu latach wcielen osiagna takze stan ludzki i beda nadal ewoluowac w fomie ludzkiej...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Reinkarnacja

Postautor: Pawełek » 25 mar 2018, 09:10

Chciałbym tutaj tylko sprostować, że Nikita ma rację o ile mówimy tutaj o spirytyzmie. Nie jestem pewny Ronaldzie czy Ty również mówiłeś w kontekście spirytyzmu.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Reinkarnacja

Postautor: Xsenia » 25 mar 2018, 09:43

Dokładnie, według spirytyzmu reinkarnacja nie cofa się. I jeśli osiągnęło się dany poziom rozwoju (człowieczeństwo), to nie można się cofnąć do niższego poziomu (świat zwierząt).
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Reinkarnacja

Postautor: ronald73 » 25 mar 2018, 14:09

A co jeżeli wy sie mylicie w tej sprawie a nie ja?

A może ja mylę spritytyzm i spirytualizm? Czy to grzech na tym forum?
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Reinkarnacja

Postautor: Pawełek » 25 mar 2018, 15:12

ronald73 pisze:A co jeżeli wy sie mylicie w tej sprawie a nie ja?

Jest to możliwe.

ronald73 pisze:A może ja mylę spritytyzm i spirytualizm? Czy to grzech na tym forum?

Grzech to nie jest, ale jeśli nie do końca potrafisz odróżnić spirytyzm od spirytualizmu to myślę, że warto byś trochę zagłębił się bardziej w te terminy i tą różnicę odnalazł, z tego względu, że możesz wprowadzać innych użytkowników w błąd.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Reinkarnacja

Postautor: ronald73 » 25 mar 2018, 19:26

Mi się wydaję że jest/było wielu spirytualistów na ten forum z powodu brak forum dla spirytualistów? Czy może ja się mylę?

Edit: Pisarz i medium Jozef Rulof również jest opisany jako spirytyst.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Reinkarnacja

Postautor: Pawełek » 25 mar 2018, 20:01

ronald73 pisze:Mi się wydaję że jest/było wielu spirytualistów na ten forum z powodu brak forum dla spirytualistów? Czy może ja się mylę?

Jest taka opcja Ronaldo możliwa :) Jednak w nazwie forum jest "spirytystyczne", a nie "spirytualistyczne", więc jeśli piszemy coś co odbiega od spirytyzmu to dobrze by było to zaznaczyć, ponieważ domyślnie rozmawiamy na tym forum pod kątem spirytyzmu ;)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości