Witam

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: Witam

Postautor: ES3 » 10 cze 2018, 12:18

Danut, tylko właśnie zastanawiam się czy coś wiadomo o tym, jak taka dusza powstaje, zanim zacznie się doskonalić itp. Przyklad: człowiek się rodzi, ma swoją osobowość, charakter itp (tak wszystko po ziemsku), nie ma dwóch jednakowych ludzi, rodzą się następne, umierają... To czy dusze też ciągle się "rodzą", nie wiem jak inaczej w słowa to ubrać, Bóg tworzy "nowe" dusze? Czy jest ich już na tyle dużo, że nie ma potrzeby...
Jeszcze inaczej... Jak powstaje dusza? O to mi chodzi...
ES3
 
Posty: 136
Rejestracja: 27 maja 2018, 13:07

Re: Witam

Postautor: danut » 10 cze 2018, 13:18

Dusza nie umiera, to i się nie rodzi od nowa, dusza powoduje narodzenie się tego i następnego człowieka, gdy ulegnie zniszczeniu materiał, w którym się dana dusza przejawia - sięga po następny.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Witam

Postautor: ES3 » 10 cze 2018, 16:53

Danut, to rozumie, tylko jak właśnie ta dusza powstaje?
ES3
 
Posty: 136
Rejestracja: 27 maja 2018, 13:07

Re: Witam

Postautor: danut » 10 cze 2018, 17:16

ES3 pisze:Danut, to rozumie, tylko jak właśnie ta dusza powstaje?

Bardzo daleko sięgasz :D Na podstawie najnowszych badać struktury rzeczywistości, na podstawie myśli wielu sławnych filozofów, mistyków i myślicieli jest wskazanie na takie rozwiązanie tej kwestii - Bóg realizuje siebie, sprawdza się w działaniu i emituje z siebie dusze obdarzając je wolną wolą, dlatego uznaje się, że dusza jest jednym ze strumieni Światła Boga -nad wyraz inteligentnego światła, tak jakby Ono było przepuszczane przez wielkie sito i dlatego się rozpraszało i rozprzestrzeniało. Dlatego naukowcy poszukiwali niedawno "boskiej cząstki" i zaobserwowali Bozon Higgsa tak właśnie nazywany. Z Boga jesteśmy, z Niego powstaliśmy. Nic nie dzieje się bez Niego, On jest tym kim jest a możesz Go zobaczyć w ludziach i w każdym innym stworzeniu, ponieważ możesz oglądać tylko Jego dzieła.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Witam

Postautor: ES3 » 10 cze 2018, 17:57

Właśnie to mnie ciekawilo... Dziękuję Danut :) za odp i cierpliwość :)
ES3
 
Posty: 136
Rejestracja: 27 maja 2018, 13:07

Re: Witam

Postautor: ES3 » 14 cze 2018, 18:59

Soldado... Czy mógłbyś zerknąć co "słychać" u mojego męża? Tak nieśmiało proszę...
ES3
 
Posty: 136
Rejestracja: 27 maja 2018, 13:07

Re: Witam

Postautor: ES3 » 16 cze 2018, 16:13

I jeszcze ciekawi mnie jedna sprawa... Jak dla mnie zagadka,wiem że o tym już od nikogo prawdy się nie dowiem, czy mógłbyś Soldado, albo ktoś kto ma kontakt ze zmarłymi (przepraszam,ale nie wszystkich "znam'), napisać jak zmarł mój teść? (Osobiście go nie znałam, teść zmarł jakieś 8 lat przed naszym ślubem, czyli obecnie jakieś 20 lat minęło od jego śmierci)...
ES3
 
Posty: 136
Rejestracja: 27 maja 2018, 13:07

Re: Witam

Postautor: soldado » 24 cze 2018, 21:54

ES3 pisze:Soldado... Czy mógłbyś zerknąć co "słychać" u mojego męża? Tak nieśmiało proszę...


To wszystko co robisz to za mało....
Nie jedna, ale kilka mszy w Jego intencji mu pomoże.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Witam

Postautor: soldado » 24 cze 2018, 21:55

ES3 pisze:I jeszcze ciekawi mnie jedna sprawa... Jak dla mnie zagadka,wiem że o tym już od nikogo prawdy się nie dowiem, czy mógłbyś Soldado, albo ktoś kto ma kontakt ze zmarłymi (przepraszam,ale nie wszystkich "znam'), napisać jak zmarł mój teść? (Osobiście go nie znałam, teść zmarł jakieś 8 lat przed naszym ślubem, czyli obecnie jakieś 20 lat minęło od jego śmierci)...


Co do teścia to nie ma z nim kontaktu.
Chyba przeszedł dalej, tak jakby był bardzo wierzącym człowiekiem?
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Witam

Postautor: soldado » 24 cze 2018, 22:35

ES3 pisze:Soldado... Czy mógłbyś zerknąć co "słychać" u mojego męża? Tak nieśmiało proszę...


I jeszcze mam napisać, że Twoje modlitwy powodują, że się pomału ,,budzi''.
Odbierasz Go w snach.
To nie są zwykłe sny, ale dokładnie tak jak w Twoich snach jest z Nim.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości