"Wedrowka dusz" Michael Newton

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

"Wedrowka dusz" Michael Newton

Postautor: Elka » 03 cze 2021, 08:02

Witam wszystkich,

Jestem na etapie czytania wyzej wymienionej ksiazki.
Zastanawia mnie jedna rzecz... podczas hionozy regresyjnej pacjenci " cofaja" sie do chwili w ktorej ich dusza powraca do "swiata astralnego" i tam napotyka przewodnika, lub inne dusze.. opisuje to.. czy to oznacza ,ze "to dzieje sie w danej chwili" czy w takim razie jesli ta dusza" powracajac" np. do chwili ostatniej smierci i tej wedrowki napotyka inne dusze opisuje to... to w jaki sposob te inne dusze, przewodnicy.... sa w tej wziji...jesli to przypomnienie... to da sie tak jakby " cofnaj je rowniez w czasie?" czy w rzeczywistym czasie pomagaja one odnalezc wspomnienia osoby poddanej hipnozie... bo jesli to sie "juz wydarzylo" to w jaki sposob mogl nawiazac w czasie terazniejszym kontakt poprzez pacjenta np. z przewodnikiem lub innymi duszami poprzez pacjenta... nie wiem czy to pytanie brzmi sensownie,ale mam nadzieje,ze ktos zrozumie mi o co chodzi...

Kiedy ja "wspominam" cos z dziecinstwa oczywiscie " widze " powiedzmy mame tate itp. A kiedy pacjent zostaje wprowadzony w hipnoze " to rozniez" jak wspomnienie ale osoba hipnotyzujaca potrawi porozmawiac w TEJ danej chwili z inna dusza ....ktora pacjent napotyka...
Awatar użytkownika
Elka
 
Posty: 188
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:46

Re: "Wedrowka dusz" Michael Newton

Postautor: soldado » 04 cze 2021, 09:16

Elka pisze:Witam wszystkich,

Jestem na etapie czytania wyzej wymienionej ksiazki.
Zastanawia mnie jedna rzecz... podczas hionozy regresyjnej pacjenci " cofaja" sie do chwili w ktorej ich dusza powraca do "swiata astralnego" i tam napotyka przewodnika, lub inne dusze.. opisuje to.. czy to oznacza ,ze "to dzieje sie w danej chwili" czy w takim razie jesli ta dusza" powracajac" np. do chwili ostatniej smierci i tej wedrowki napotyka inne dusze opisuje to... to w jaki sposob te inne dusze, przewodnicy.... sa w tej wziji...jesli to przypomnienie... to da sie tak jakby " cofnaj je rowniez w czasie?" czy w rzeczywistym czasie pomagaja one odnalezc wspomnienia osoby poddanej hipnozie... bo jesli to sie "juz wydarzylo" to w jaki sposob mogl nawiazac w czasie terazniejszym kontakt poprzez pacjenta np. z przewodnikiem lub innymi duszami poprzez pacjenta... nie wiem czy to pytanie brzmi sensownie,ale mam nadzieje,ze ktos zrozumie mi o co chodzi...

Kiedy ja "wspominam" cos z dziecinstwa oczywiscie " widze " powiedzmy mame tate itp. A kiedy pacjent zostaje wprowadzony w hipnoze " to rozniez" jak wspomnienie ale osoba hipnotyzujaca potrawi porozmawiac w TEJ danej chwili z inna dusza ....ktora pacjent napotyka...


W świecie Dusz przeszłość, przyszłość i teraźniejszość dzieje się jednocześnie.
Ponadto mamy praktycznie nie ograniczone możliwości, jako Dusza.
W chwili obecnej jesteśmy bardzo ograniczeni do odczuwania tylko tej rzeczywistości w tym danym czasie.
Gdy ,,znika'' Ogranicznik - Nasze ciało, gdy je zrzucamy, wraca nam możliwość np. bycia w kilku miejscach jednocześnie.
Nasza Dusza jest Energią, która tak jak światło, które przechodzi przez pryzmat, może rozczepiać się na wiele wiązek.
Dlatego to co opisujesz trudno jest nam w tej chwili zrozumieć, gdy nie mamy tego typu możliwości.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: "Wedrowka dusz" Michael Newton

Postautor: danut » 04 cze 2021, 23:07

Podobne praktyki są stosowane w ustawieniach hellingerowskich - to wszystko jest kontakt z wypartymi wspomnieniami, synchronizacja zdarzeń nawet z przypadkowymi osobami, które też ich doświadczyły, to co naszą duszę dręczy ujawnia się. Przez hipnozę też zaglądamy w podświadomość. Psychologia!!! Ciężko jest z tym twierdzeniem, że akurat byłeś tym czy tamtym kimś, bo to są wizje obrazujące, przedstawienia sytuacyjne i nie dotyczą tożsamości. Zresztą tak jak piszesz soldado dla naszej Duszy nie istnieje ziemski czas, starożytność - czasy obecne. W każdym z tych czasów pojawiają się te same schematy tzw. wiązki zdarzeń, to w jaki sposób je segregujemy ściągamy do siebie, realizujemy na nitce czasu jest ruchome i zależne od naszej woli. Sęk w tym, jaka jest nasza Dusza, czym ona się kieruje i w jaki sposób realizuje siebie w tych rozszczepieniach jej światła. Wzruszy Cię podobne, w innych będziesz widział siebie, postępujesz właśnie tak samo jak on kiedyś i zapisujesz te same grzechy na swoim koncie. Wcześniejsze pojmowania są nazbyt uproszczone, rozszerzcie je o wiedzę.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: "Wedrowka dusz" Michael Newton

Postautor: soldado » 05 cze 2021, 00:34

Michael Newton znalazł - odkrył ,,bramę'', która prowadzi nas do świata Duchowego, prowadzi nas do tego co jest między wcieleniami.
Bardzo jak dla mnie fascynujący temat.
Ze świata duchowego tutaj przybywamy i do świata duchowego wracamy.
Wcześniej badał tylko te, albo poprzednie wcielenia, a poprzez ,,przypadek'', który dla mnie nie istnieje, zdołał wypracować metodę przeniknięcia do świata duchowego, do tego, co jest pośrodku, co jest miedzy wcieleniami.
To właśnie dlatego ta książka jest tak arcy ważna dla każdego, kto szuka prawdy, szuka sensu życia.
Dzięki tej książce, zdajemy sobie sprawę z wielu nurtujących nas spraw...
Zaczynamy rozumieć kim naprawdę jesteśmy, czym jest otaczający nas świat, zaczynamy rozumieć, że nie jesteśmy tutaj bez celu, przypadkowo, ale że każdy z nas ma do wykonania zadanie, dla którego tutaj jest.
Każde jest bardzo ważne, nawet, jak na tą chwilę myślimy, że te zadania są błahe.
Zdajemy sobie sprawę, że z wieloma otaczającymi nas bliskimi już byliśmy w innych wcieleniach w różnych konfiguracjach itd...
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: "Wedrowka dusz" Michael Newton

Postautor: Elka » 05 cze 2021, 06:08

Dziękuję za odpowiedzi... Dadzą mi dziś dużo do myślenia..

Bardzo ciekawe są opisy tych ludzi ,którzy pewnych rzeczy nie potrafią nazwać słowami ( czasem w moich snach kiedy przemieszczam się nie wiem jak to nazwać nie da się to co widzę opisać słowami które znamy bo nie ma takich słów)

Ogromnie wzrusza mnie reakcja niektórych na widok dusz,które znaly i które czekają na nie
Zauważyłam również według relacji tych ludzi , że " po tej drugiej stronie" panuje Ład... Wiedza gdzie mogą a gdzie nie się przemieszczać...
To niesamowite ,że za " naszego życia" można doświadczyć takich przeżyć...
Awatar użytkownika
Elka
 
Posty: 188
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:46

Re: "Wedrowka dusz" Michael Newton

Postautor: jario » 05 cze 2021, 08:40

To prawda ze niektorych sytuacji ze swiata dusz ciezko nakreslic i opisac osobie ktora sie z tym nie zetknela, bo nie mamy do czynienia z taka forma w naszym zyciu fizycznym.
W jaki sposob komus opisac sytuacje ze swiata dusz kiedy np. masz pewna swiadomosc ze jestes w hipnozie czyli tu i teraz w swiecie fizycznym ,jednoczesnie bierzesz udzial w jakiejs sytuacji z przeszlego zycia bedac w danej sytuacji i przezywajac ogromne z ta sytuacja emocje,masz swiadomosc tamtej sytuacji ,swiadomosc przeszlosci ,tego co sie dzieje w tamtym czasie i tego co sie za chwile wydarzy i do czego to doprowadzi ,wiedzac ze osoba przed toba z tamtego zycia jest tez w obecnym fizycznym zyciu, do tego czujesz swoje emocje i emocje i mysli tej drugiej osoby jakby bedac tez nia w sensie odczuwania w tym wydarzeniu i to wszystko dzieje sie jednoczesnie!!! Jest to niesamowite uczucie i bedac tam zupelnie dla nas naturalne ale nie doswiadczamy go w zyciu fizycznym.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: "Wedrowka dusz" Michael Newton

Postautor: tadyszka » 08 cze 2021, 20:00

Hipnoza regresyjna jest forma terapii takze duszy, nie zapominajmy o tym- ze to nie jest forma rozrywki i uzyskania ciekawostek ale jako forma leczenia i budowania wiekszego rozwoju i samoswiadomosci. Dlatego przy kazdej hipnozie ona jest w inny sposob prowadzona przez naszych przewodnikow, dostajemy informacje ktore pomagaja nam dalej w zyciu. Infomacje ktore sa jak brakujace puzzle w ukladance. Sa dusze ktore otrzymaja wszytskie elementy hipnozy wg Newtona, inne skupia sie tylko na pojedynczych i ominie ich np. czytanie kronik akaszy.

I u wiekszosci pacjentow hipoza zmienia zycie. Jest zycie przed hipnoza regresyjna, i po niej. Drzwi swiadomosci duszy zostaly otworzone i juz sie nie zamkna, jakakolwiek pojdziesz droga. Otrzymujesz duzo informacji i narzedzi do prowadzenia swojego zycia , ale i odpowiedzialnosc sie zwieksza.

Czas nie istnieje, dlatego nie ma tam granicy miedzy przeszloscia terazniejszoscia czy przyszloscia. To duch wybiera dany fragment i decyduje na odpowiednia intepretacje

Gdzies ostatnio przeczytalam ze wlasnie Ludzkosc otrzymala hipnoze regresyjna jako narzedzie do dalszego rozwoju spoleczenstwa, do zrozumienia swojej drogi w tym swiecie i do zrozumienia swiata jakim naprawde jest i do pokonania strachu przed smiercia. Jak ludzkosc bedzie dalej szla w samorozwoju otrzyma nowe narzedzia by coraz bardziej i pelniej rozumiec otaczajacy swiat.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: "Wedrowka dusz" Michael Newton

Postautor: Elka » 09 cze 2021, 06:04

tadyszka pisze:Hipnoza regresyjna jest forma terapii takze duszy, nie zapominajmy o tym- ze to nie jest forma rozrywki i uzyskania ciekawostek ale jako forma leczenia i budowania wiekszego rozwoju i samoswiadomosci. Dlatego przy kazdej hipnozie ona jest w inny sposob prowadzona przez naszych przewodnikow, dostajemy informacje ktore pomagaja nam dalej w zyciu. Infomacje ktore sa jak brakujace puzzle w ukladance. Sa dusze ktore otrzymaja wszytskie elementy hipnozy wg Newtona, inne skupia sie tylko na pojedynczych i ominie ich np. czytanie kronik akaszy.

I u wiekszosci pacjentow hipoza zmienia zycie. Jest zycie przed hipnoza regresyjna, i po niej. Drzwi swiadomosci duszy zostaly otworzone i juz sie nie zamkna, jakakolwiek pojdziesz droga. Otrzymujesz duzo informacji i narzedzi do prowadzenia swojego zycia , ale i odpowiedzialnosc sie zwieksza.

Czas nie istnieje, dlatego nie ma tam granicy miedzy przeszloscia terazniejszoscia czy przyszloscia. To duch wybiera dany fragment i decyduje na odpowiednia intepretacje

Gdzies ostatnio przeczytalam ze wlasnie Ludzkosc otrzymala hipnoze regresyjna jako narzedzie do dalszego rozwoju spoleczenstwa, do zrozumienia swojej drogi w tym swiecie i do zrozumienia swiata jakim naprawde jest i do pokonania strachu przed smiercia. Jak ludzkosc bedzie dalej szla w samorozwoju otrzyma nowe narzedzia by coraz bardziej i pelniej rozumiec otaczajacy swiat.



Znalazlam tutj osobe ,ktora przede wszystkim zajmuje sie ezoteryka ( tarot itd. co mnie nie interesuje) ale w "swojej ofercie" ma rozniez "regresje duchowa" poczytalam na ten temat czym sie rozni od hipnozy itd. i jestem sklonna umowic sie na spotkanie na te regresje duchowa - nie mam "porownania" z innymi osobami przeprowadzajacymi tego typu spotkania,ale ta osoba powiedziala mi ze dla niej lepiej byc w innym pomieszczeniu ( nawet jak spotkam sie u niej w domu) to byloby na zasadzie polaczenia przez aplikacje.... powiedziala,ze tak "lepiej odczuwa i widzi"... dla mnie to troszke dziwne ,ale nie znam sie....chyba zaryzykuje i zobacze jak to wyglada ... oczywiscie odplatne....to chyba tez normalne?
Kiedy ja zajmowalam sie kilkanascie lat Tarotem nigdy nie bralam za to pieniedzy.... no ale kazdy "dziala" inaczej w koncu poswieca swoj czas... czytalam ze taka regresja moze trwac do kilku godzin... czy macie jakies doswiadczenia z regresja duchowa?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Elka
 
Posty: 188
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:46

Re: "Wedrowka dusz" Michael Newton

Postautor: tadyszka » 10 cze 2021, 21:12

nie mam, jednak twoja ituicja podpowiada ci co powinnas zrobic- czuc tu watpliwosci. Nic na sile, jezeli uczen jest gotowy to nauczyciel zawsze sie znajdzie
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg


Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości