Lista obecności

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: Lista obecności

Postautor: tadyszka » 07 wrz 2022, 13:10

Czy ktos probowal sie kontaktowac z administratorami?
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Lista obecności

Postautor: Xsenia » 08 wrz 2022, 19:52

Wiele razy.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lista obecności

Postautor: OneNight » 11 paź 2022, 20:26

Siewiczpl pisze:
Xsenia pisze:Administratorów forum nie ma.


To musi ktoś z nich oddać pałeczkę by mieć szansę na rozwój tego forum bez tego nic się nie wydarzy.


Dawno mnie tu nie było, ponieważ porzuciłem spirytyzm lata temu na rzecz szamanizmu.
Logowałem się sporadycznie, by sprawdzić z ciekawości skrzynkę odbiorczą. Otóż, sporadycznie zdarzało się że napisał do mnie jakiś dziwak. Oto jedna z wiadomości:

Panie OneNight ! Jest Pan Jedynym na tym Forum który z 5-ciu takich jak Pan się odezwał do mnie ! RESZTA nie odpowiedziała i mnie zablokowała - Pisałem to samo co do Pana piszę ! Wejście mi tu dam moder którego doceniam ale moder był jednotematyczny - jest tak a tak a odstępstwa nie ma ! Panie OneNight :) Pan Jeden może pisać za całe forum - nONI ZASZCZEPIĄ W RP WSZYSTKICH DWUNOGÓW ! Ja Panie OneNight WYMIĘKAM ! TO JEST STAJNIA ! RP TO STAJNIA ! Pana ruch - Ja wymi8ękam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Koleś ubzdurał sobie, że czczę jakieś demony i że zna się z Rockefellerami, że się astralnie z nim widział i w ogóle to że wybraniec z niego, a jak szczepionki wszystkich wybiją, to przylecą kosmici.

Wcześniej pisał do mnie jakiś satanista, który twierdził, że eksperymentował magicznie na użytkownikach forum, sprawdzając czy może ich skrzywdzić i badał reakcję. Gadał że jest z jakiegoś czarowniczego rodu i że zakłócał celowo moje astralne podróże, zapraszając mnie do siebie. Nie pozostałem mu dłużny i przyjąłem zaproszenie, lecz zanim cokolwiek zdążyłem zrobić, zaczął jęczeć że mu krzywdę jakąś zrobiłem, że go bolało jakby mu ktoś obręcz na skroni zacisnął.

Forum to odwiedzały też różne dziwaczne osoby, które uważały się za wybrańców, mesjaszy czy innych cudotwórców. To forum umarło, bo administratorzy latami nic nie robili, patrząc jak to forum zamienia się w zbiorowisko foliarzy oraz ludzi, którzy co najwyżej interesują się zjawiskami paranormalnymi i przyszli pogadać sobie o snach i to w najlepszym przypadku. Bo często to ma się wrażenie, że ktoś potrzebuje leczenia psychiatrycznego, jeśli zaczepia ludzi na priv z takimi rzeczami. To miejsce już od dawna ze spirytyzmu to ma tylko nazwę i szczerze wątpię w jego reaktywację. Tu nie ma czego reaktywować.

Jeśli ktokolwiek z was chce reaktywować forum, to najlepiej będzie to forum zaorać i stworzyć nowe zamiast prosić się administratorów o dostępy.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Lista obecności

Postautor: Xsenia » 17 paź 2022, 18:45

Niby racja ale jednak nie do końca. Czarnego Maga pamiętam :) i ich ciągłe kłótnie z Danut.
tak jak pisałam już wcześniej, prawdziwi spirytyści porzucili forum, bo to ludzie lubiący pokój, a tu ciągle były wojny i wojenki. I tak biję się w pierś, bo moja cegiełka też w tym była. Ale mam nadzieję, że teraz się uspokoi i ludzie wrócą.
Zaorać to forum to by się przydało. Ale tworzyć na nowo? Chyba raczej nie. Forum.spirytyzm.pl to dobra domena. Trzeba by tylko posprzątać. A żeby zrobić to głębiej to admini muszą podzielić sie władzą.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lista obecności

Postautor: tadyszka » 19 paź 2022, 07:31

Przede wszytskim trzeba sie uczyc na przyszlosc, wolnosc wolnoscia ale jezeli ktos nieakceptuje spirytyzmu i go nie szanuje to nie ma sensu pozwalac komus takiemu by rozwalal cale forum.

To tak jak z dzieckiem, mozemy pozwolic sie komus bawic ale jak rzuca kamieniami ci w twarz trzeba mu zabrac taka mozliwosc.

Tak jak Budda powiedzial pierwsza strzala jest nieunikniona, druga jest opcjonalna...
Tutaj uwazam ze trzeba byc konsekwetnym i dosc nawet radykalnym.

Ten pogubiony świat, nizsze duchy dzialaja w taki sposob i wiele juz grup, wspolnot w taki sposob zepsuto. Korzstaja z naszych wad i dlatego np dla danut takim celem bylo i tyle energii wkladala w to by zepsuc te forum. Najcenniejsze co mamy to czas, a jej celem bylo tu siac zamet i psuc.. no i sie udalo, bo nie bylo jasnej i klarownej metody dla niej.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Lista obecności

Postautor: karolina86 » 19 paź 2022, 15:19

A ja mam wrażenie, że co jakis czas pojawia się taka kontrowersyjna osoba na tym forum:-) nie trzeba być spirytysta aby korzystać z forum... jednak czesto pojawiają się nowe osoby, które szukają pomocy I potwierdzenia że to co czuja nie jest ich jakimś wymysłem. I jeżeli ktoś tak długo i intensywnie korzysta z forum I nawet doradza to raczej powinien w jakis sposób sie utożsamiać, ze spirytyzmem i nie podcinac skrzydeł ludziom, którzy po prostu szukają pomocy.
Tak czy inaczej takie doświadczenie na pewno jest dobra lekcja na przyszłość:-)
karolina86
 
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lista obecności

Postautor: tadyszka » 19 paź 2022, 18:55

ja nie mowie o byciu spirytysta..

ale o szacunku i braku slownej agresji.

to jak przychodzisz w gosci na kawe, nie atakujesz gospodarza i go nie bijesz. A jak cos takiego sie dzieje gospodarz powinien wyprosic taka osobe.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Lista obecności

Postautor: Xsenia » 20 paź 2022, 10:59

tadyszka pisze:A jak cos takiego sie dzieje gospodarz powinien wyprosic taka osobe.

No niby tak. Ale to się kłóciło z domeną spirytystów "akceptujemy każdego i każdy ma prawo do własnych poglądów".
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lista obecności

Postautor: OneNight » 25 paź 2022, 19:34

Jest wolna domena spirytyzm z innym rozszerzeniem. Z .com. też by się nadała.

I zgadzam się tadyszką. Akceptacja nie polega na ignorancji i udawaniu, że zła nie ma. Masz miękkie serce, to miej twardą d***. A tu osoby które chciały cokolwiek zbudować, patrzyły jak ich bezczynność rujnuje wszystkie ich wysiłki, żeby potem uciec bez słowa, zostawiając wszystko. I jeszcze to uznaniowe decydowanie kto jest spirytystą a kto niespirytystą. Byłem już w kilku społecznościach, w których takie podziały się tworzyło. To takie polactwo, bo w zagranicznych społecznościach nie spotkałem się z czymś takim z prostego powodu - jeśli tworzy się podziały na rangi, to buduje się wokół siebie poczucie elitarności, a cała reszta osób będzie się bała mówić o sobie "spirytysta", bo będzie myśleć że nie zasłużyła. Tylko dlatego, że garstka ludzi w jakiejś społeczności stworzyła taki podział i decyduje kto się może tak nazywać.

Wracając do użytkowników. Danut wielokrotnie zresztą negowała spirytyzm i zjawiska z tym związane. Bo oczywiście ona ma monopol na paranormalne doświadczenia i wszyscy powinniśmy kupić jej książkę i wszystko sprowadzało się o to, że ONA coś przeżyła i napisała książkę z jakąś swoją koleżanką z tytułem doktora. CzarnyMag też uważał się za niewiadomo kogo. Był jeszcze Kris który ogłosił się tu wybrańcem. A to tylko kropla w morzu, bo są użytkownicy, którzy się nigdy nie odwzwali na forum, a pisali na priv jakieś pierdoły o illuminatach czy jakichś kosmitach. No więc sorry, ale ja po pewnym czasie nawet jeśli wciąż uważałem się za spirytystę, to zaczynałem czuć z tego forum zgniliznę, że to forum umiera i już nikt tu nie interesuje się spirytyzmem.

Kolejna sprawa, że do spirytyzmu ludzi przyciąga głownie jakaś strata, chęć kontaktu z drugą stroną. Gdzie na forum zawsze tworzyło się poczucie, że medium trzeba się urodzić. Że telefon dzwoni z drugiej strony. Co jest ahistoryczne biorąc pod uwagi praktyki oraz wierzenia przedchrześcijańskiej Europy. Są sposoby by można się było przekonać o tym na własnej skórze, jak utiseta, podróże astralne.

Więc ludzie uciekają, bo jedyne co spirytyzm może im zaoferować to obietnicę, że jak będą dobrzy, to w przyszłym wcieleniu będą mieli lepiej i jedyne co mogą robić, to czytać książki Kardeca. W tej filozofii brakuje czegoś, co ktoś może na własnej skórze zobaczyć i myślę że współcześni spirytyści nawet nie próbują badać mediumizmu tylko uznali, że ktoś mądry wcześniej napisał parę książek i jest to prawda ostateczna. By przetrwać, trzeba ewoluować. A spirytyzm stoi w miejscu. Jedyne osoby które nazywano medium na tym forum, nawet nie były spirytystami.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Lista obecności

Postautor: soldado » 26 paź 2022, 00:43

Temat założony w lipcu... ,,lista obecności''.
Jak widać nie ma na niej Administratorów tego forum.
Płyniemy niczym Tytanik na górę lodową.
Gdy w nią walniemy, zobaczymy jak kolejne forum idzie na dno i przestaje istnieć.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości