Faustyna Kowalska

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Faustyna Kowalska

Postautor: cthulhu87 » 26 lip 2017, 16:33

Olus pisze:Jak ktoś bezmyślnie jeździ po mnie i po mojej wierze
tyko dlatego,że nie ma argumentów to piszę mu
prawdę z mostu-jest merytorycznym zerem,


Jeśli to wiara, która czyni Cię lepszym człowiekiem, tj. skłania, by nie odpowiadać złem na niesprawiedliwość, by być pokornym, cierpliwym... jeśli uczy znoszenia ludzi, którzy się z Tobą nie zgadzają, nie pozwala Ci ich obrażać etc... na pewno wówczas jest to wiara, która posiada zalety warte rozważenia. ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Faustyna Kowalska

Postautor: cthulhu87 » 26 lip 2017, 16:43

Olus pisze:Moja wiara każe mi też ostro piętnować obrzydliwości o nazywać rzeczy po imieniu.
Gdybyś zjechał po prostu mnie za jakieś tam cechy posypałbym jeszcze głowę popiołem,
ale gdy dopuszczasz się manipulacji,szyderstw w celu ośmieszenia Słowa Bożego dostajesz prawdą między oczy czasami brutalną-tyle,


Przypominasz mi w tym momencie św. Tomasza z Akwinu, który twierdził, że śmiercią trzeba karać nie tylko morderców, ale i heretyków. Ci są nawet gorsi od morderców, bo o ile ci pierwsi zagrażają życiu materialnemu, to heretycy narażają na szwank życie wieczne.
Zastanów się teraz nad swoimi emocjami. Dlaczego wyprowadziłem Cię z równowagi. Co do mnie czujesz w tej chwili. Co mógłbyś mi powiedzieć, albo co zrobić z powodu mojej niezgody na Twoje przekonania. Nie musisz odpowiadać. Możesz się zastanowić w ciszy, tak będzie lepiej dla nas obu ;) Pozdrawiam naprawdę ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Faustyna Kowalska

Postautor: cthulhu87 » 26 lip 2017, 16:52

Olus pisze:Możesz się nie zgadzać,ale manipulowanie i bezmyślne szydzenie jest obrzydliwe i będę to powtarzał aż przestaniesz udawać,że nie wiesz w czym problem.
Gdybyś mnie wyprowadził z równowagi ostrzejsze słowa by tu leciały to był jeszcze różowe landrynki,że tak powiem.Graj/dyskutuj czysto,a będzie się żyło dobrze.


Nie możesz jednak zapominać, że nie jesteś tu gospodarzem i "ostrzejsze słowa" nie będą tolerowane na forum spirytystycznym. Zachęcam więc do kulturalnego wypowiadania się na tematy biblijne i niebiblijne. ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Faustyna Kowalska

Postautor: OneNight » 26 lip 2017, 18:52

Stała prędkości światła to prędkość, jaką światło przebywa w próżni. Światło może spowolnić poprzez ośrodek (np. wodę albo gazy), w którym się znajduje, ale nie do takiego stopnia, żebyśmy to jakoś odczuli - różnice są minimalne. Do tej pory jednak nie zaobserwowano zmniejszenia prędkości światła w samej próżni. Natomiast rozszerzanie się wszechświata nie ma nic wspólnego ze światłem.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Faustyna Kowalska

Postautor: OneNight » 26 lip 2017, 19:42

Pozamiatane? No chyba nie, bo to co pisze w tym artykule to bełkot :lol:
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Faustyna Kowalska

Postautor: OneNight » 26 lip 2017, 19:51

Olus pisze:Bredzisz to Ty i to jak poparzony.
Jak będziesz dalej trollował
to wrzucę Cie do ignora.

A wrzucaj sobie, będę mógł obalać Twoje pseudonaukowe teorie za Twoimi plecami :)
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Faustyna Kowalska

Postautor: OneNight » 26 lip 2017, 19:57

Odezwał się ten, kto próbuję podważyć teorie naukowe :lol:
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Faustyna Kowalska

Postautor: OneNight » 26 lip 2017, 20:22

No dokładnie - biblista vs współczesna nauka :D
Boki zrywać, jak ktoś nieznający podstaw nauki próbuje się nią podeprzeć, aby udowodnić teorie, która z nauką jest sprzeczna.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Faustyna Kowalska

Postautor: czarnyMag » 27 lip 2017, 12:50

OneNight pisze:No dokładnie - biblista vs współczesna nauka :D
Boki zrywać, jak ktoś nieznający podstaw nauki próbuje się nią podeprzeć, aby udowodnić teorie, która z nauką jest sprzeczna.


A ha ha nieznający podstaw czegoś co się kupuje jak wiadro ziemniaków tylko że za więcej kasy :lol:
To że "ułomni" wierzą w naukę to jeszcze nic nie udowodniło! "Ułomni" wierzą również w prawo i takie tam pierdoły a - już ustosunkowani wiedzą jak wygląda obecnie rzeczywistość. Tylko, że ustosunkowani nie dzielą się swoją wiedzą "nauką" z pozostałymi których jest interes by utrzymać w ciemnocie dając im oczywiście z góry uzgodnioną "naukę"
I ja to popieram! :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Faustyna Kowalska

Postautor: OneNight » 27 lip 2017, 13:53

A Ty myślisz, że co? Naukowcy srają pieniędzmi? Za coś się muszą przeżyć, więc ktoś im musi płacić. Ja Ci nie mam za złe, że za swoją pracę kase bierzesz.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości