Medytacja a praktykowanie koncentracji na oddechu.

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Medytacja a praktykowanie koncentracji na oddechu.

Postautor: lerefant » 19 paź 2022, 16:25

Praktykuję to drugie - koncentrację na oddechu. Gdy coś się pojawi, pozwalam żeby to zaistniało, po czym wracam do koncentracji na oddechu. Praktykowanie w ten sposób uwalnia od potrzeby doświadczania jakichś wglądów, wizji - to tylko urojenia. Oddech zaś - to jedna z podstaw naszej egzystencji. "Tchnienie Boga".
Próbowałem różnych "medytacji", ale umysł jest sprytny i starał się "medytować" za mnie :)
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Re: Medytacja a praktykowanie koncentracji na oddechu.

Postautor: karolina86 » 19 paź 2022, 18:07

Pisząc wizję, wglady- urojenia masz na myśli "mysli"?
U mnie z medytacja tez bywało różnie, kiedyś wszystko super się układało,a w pewnym momencie moje ciało odmawiało lezenia w bezruchu, wiec zrobilam sobie chyba z pół roczna przerwę. Także nie skreślaj medytacji na zawsze, z natłokiem mysli mam podobnie kiedy medytuje wieczorem. Za to kiedy medytuje przed południem pod warunkiem, że nikt mi nie przeszkadza jest zupełnie inaczej. Medytacja na początek nie powinna też być za długa, ale wiadomo każdemu odpowiada coś innego. Myślę, że e warto szukać i próbować. Ja uwielbiam medytacje związane z czakrami, szczególnie z czakra serca:-)
karolina86
 
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Medytacja a praktykowanie koncentracji na oddechu.

Postautor: tadyszka » 19 paź 2022, 20:11

Mysle ze medytacja uczy akceptacji zmiennosci zycia .
Jakbym miala opisac wedlug szablonow, nie wiem co praktykuje, nie wazne co, wazne ze jestes z soba, i siebie sluchasz.
A czy znow umysl nie probuje ciebie kierowac pronujac to okreslic?:)
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Medytacja a praktykowanie koncentracji na oddechu.

Postautor: 123bgf123 » 18 sty 2023, 16:37

medytacja to u mnie deszcz spływający mi po twarzy i podnoszenie ciała z powierzchni zawsze przerywane przeze mnie otwarciem oczu bo tam u mnie wtedy jest strach ! strach iż zaczyna się ruch pod powierzchnią ciała w medytacji - i tu pytanie do praktyków : da się to jakoś obejść - tą karuzelę która rusza z twoim ciałem w ruchu huśtawki ? ja mam wtedy odruch wymiotny gdy ciało się przesuwa a ja umysłowo jestem pewny iż to tylko ruch w głowie
123bgf123
 
Posty: 94
Rejestracja: 09 sty 2023, 13:36


Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości