Świadkowie Jehowy Podejrzane chwyty

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Świadkowie Jehowy Podejżane chwyty

Postautor: orystes » 25 lut 2012, 22:09

Nikita pisze:Nie wierze aby Biblia zostala w swojej prawdziwej tresci do naszych czasow.....

Jeśli mnie pamięć nie myli to najstarsza ewangelia została spisana ok 70 lat po śmierci Jezusa. Wcześniej przekaz był tylko ustny. Mam nadzieję że więcej światła na tamten okres rzucą tzw. zwoje z kumran gdyż tamta wspólnota religijna istniała w czasach kiedy nauczał Jezus.
orystes
 
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Świadkowie Jehowy Podejżane chwyty

Postautor: 000Lukas000 » 26 lut 2012, 09:41

orystes pisze:
Nikita pisze:Nie wierze aby Biblia zostala w swojej prawdziwej tresci do naszych czasow.....

Jeśli mnie pamięć nie myli to najstarsza ewangelia została spisana ok 70 lat po śmierci Jezusa. Wcześniej przekaz był tylko ustny. Mam nadzieję że więcej światła na tamten okres rzucą tzw. zwoje z kumran gdyż tamta wspólnota religijna istniała w czasach kiedy nauczał Jezus.


Ewangelie zostały spisane w II wieku po narodzeniu Chrystusa, ani jednej nie napisał apostoł, a w tych czasach najpewniej była moda na to by swoje rację przedstawić pisząc ewangelię i podpisując ją imieniem jednego z apostołów, tyle że teksty gnostyckie przegrały tą batalię z tą drugą stroną sporu.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Świadkowie Jehowy Podejżane chwyty

Postautor: Nikita » 04 mar 2012, 12:14

Do mnie przemawiaja gnostycy i essenczycy...bardziej od katolickiego kosciola...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Świadkowie Jehowy Podejżane chwyty

Postautor: tadyszka » 04 mar 2012, 16:53

oczywiście już przy pierwszym soborze podjęto decyzje jak ona ma wyglądać, jakie księgi będą w jej w skaldzie.
oczywiście później mieli prawie 1500 lat na manipulowanie jej tekstem, przez to ze społeczeństwo było niepiśmienne i nikt tak naprawdę nie znal tej Świętej księgi oprócz kościoła
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Świadkowie Jehowy Podejżane chwyty

Postautor: mateusso022 » 05 mar 2012, 10:44

Podobno gdzieś opisują że sw swojej bibli o spiryyzmie czy może mi ktoś o tym napisać a słyszem że w tym okresie przed ich utworzeniem religi tworzył się ruch spirytyczny
Moje gg:40071604
Jesteś czymś więcej niż ciałem fizycznym
Awatar użytkownika
mateusso022
 
Posty: 77
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:19
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Świadkowie Jehowy Podejżane chwyty

Postautor: mateusso022 » 05 mar 2012, 10:44

Sorki za pisownie:)
Moje gg:40071604
Jesteś czymś więcej niż ciałem fizycznym
Awatar użytkownika
mateusso022
 
Posty: 77
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:19
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Świadkowie Jehowy Podejrzane chwyty

Postautor: KrzysztofM » 24 lis 2014, 19:13

Odkopię temat. Tutaj Pan który był członkiem ŚJ opisuje jak to wygląda od wewnątrz:

https://www.youtube.com/watch?v=G2pHLU3Z0rg
KrzysztofM
 
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2014, 14:11
Lokalizacja: Kielce

Re: Świadkowie Jehowy Podejrzane chwyty

Postautor: Mirek » 24 lis 2014, 19:59

Obrazek
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Świadkowie Jehowy Podejrzane chwyty

Postautor: Hansel » 22 mar 2015, 17:45

Ja jak ostatnio jak miałem do czynienia ze Świadkami Jehowy to spytałem się że skoro jak twierdzą wyjątkowość Bibli polega na tym że jest ona jedyną ze świętych ksiąg która stwierdza że człowiek nie posiada duszy to z kim w takim razie ich zdaniem rozmawiał Jezus na Górze Tabor jak wywołał Duchy Mojzesza i Eliasza ? Mgliście tłumaczyli że dostał wizję...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości