Wywiad z demonologiem

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Wywiad z demonologiem

Postautor: 000Lukas000 » 06 wrz 2012, 15:38

Wiecie że dziś o 18 na Interii jest wywiad z Księdzem egzorcystą, znawcą okultyzmu i ezoteryki? Jednym z tych co to uważają Harrego Pottera za zło.

http://czateria.interia.pl/goscie-czaterii,czat,2262
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Wywiad z demonologiem

Postautor: Voldo » 06 wrz 2012, 15:41

Tia, właśnie czytałem sobie artykuł z tym związany...
http://fakty.interia.pl/raport/egzorcyz ... 39675,8145

Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wywiad z demonologiem

Postautor: 000Lukas000 » 06 wrz 2012, 15:49

A to mnie rozwaliło :lol:

Znam dziewczynę, która została opętana i prawie przez dwa tygodnie nie była w stanie ani jeść, ani pić - nie dlatego, że nie chciała, ale gdy przyjmowała jakikolwiek pokarm lub płyn wyginało ją po prostu do tyłu, tak, jakby nie miała kręgosłupa...

Świetny artykuł, powinien się pojawić w dziale Humor:)

A może my jesteśmy opętani tylko o tym nie wiemy? Kto ma ochotę na udział w mszy świętej?
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Wywiad z demonologiem

Postautor: Zbyszek » 06 wrz 2012, 16:18

000Lukas000 pisze:A może my jesteśmy opętani tylko o tym nie wiemy? Kto ma ochotę na udział w mszy świętej?

Ja ostatnio bylem i nie zmieniłem się, dalej jestem opętany :twisted:
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Wywiad z demonologiem

Postautor: 000Lukas000 » 06 wrz 2012, 16:36

Zbyszek pisze:
000Lukas000 pisze:A może my jesteśmy opętani tylko o tym nie wiemy? Kto ma ochotę na udział w mszy świętej?

Ja ostatnio bylem i nie zmieniłem się, dalej jestem opętany :twisted:


Ale hostii do ust nie wziąłeś :)
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Wywiad z demonologiem

Postautor: 000Lukas000 » 06 wrz 2012, 18:25

:(

Dopuścili do rozmowy pytania Ateistów, ale moich nie. :(
Ja zadawałem na prawdę proste pytania, no może nie zawsze.

Co w pomocy opętanemu ma większe znaczenie, czy rytuały religijne czy rozwój moralny.

Jakie jest działanie wody i czy może ona być użyta zarówno pozytywnie jak i negatywnie?

Jako że mówił że jasnowidzenie nie ma tradycji w chrześcijaństwie zapytałem się jak się to odnosi do wizji Piotra Apostoła czy medialności świętych jak np. Faustyna

Dlaczego uważa że zjawiska związane z opętaniem sa paranormalne, czy nie mogą to być naturalne zjawiska których nie rozumiemy? Czy nie są one po prostu częścią Praw Natury stworzonych przez Boga?

Jak odnieść to że jest zakaz kontaktów ze zmarłymi do sytuacji przywołania przez Jezusa Mojżesza i Eliasza?

Niestety żadne z tych pytani nie zostało przepuszczone, a były ciekawe? :cry:
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Wywiad z demonologiem

Postautor: Voldo » 06 wrz 2012, 21:32

Po prostu - są one "niewygodne"... :roll:
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wywiad z demonologiem

Postautor: Zbyszek » 06 wrz 2012, 23:28

000Lukas000 pisze:Ale hostii do ust nie wziąłeś :)

Ale zastanawiałem się nad tym. A wiesz ze w kościele jedynymi rzeczami które maja pozytywna energie jest hostia i woda święcona. Tylko żeby ona dotarła do nas musi przejść przez osobę o dobrej myśli. W innym wypadku jej blask ginie, podobnie jak w ustach osoby która ja otrzymuje, jeżeli ta osoba jest osoba, o niskich skłonnościach.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Wywiad z demonologiem

Postautor: 000Lukas000 » 07 wrz 2012, 06:56

woda święcona ma właściwości magazynujące energię, więc ok ale hostia? Za chwile się dowiem że amulety też mają energię.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Wywiad z demonologiem

Postautor: Zbyszek » 07 wrz 2012, 18:11

000Lukas000 pisze:woda święcona ma właściwości magazynujące energię, więc ok ale hostia? Za chwile się dowiem że amulety też mają energię.

Przeczytałem o tym w jednej z książek.
Zapewne wiesz w jaki sposób, Medium Psicometrica /psychometryczna/może zobaczyć wydarzenia które już się odbyły. Po prostu, każdy z nas, gdzie przeszedł, pozostawia po sobie ślady energii.
Dlatego hostia, przynajmniej tak myślę, może posiadać, podobny ładunek.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt


Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości