Laicyzacja jest dobra ?

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: WiecznyWedrowiec » 11 mar 2020, 11:43

Hej,

to ciekawy temat ogólnie. I bardzo szeroki - dosłownie temat rzeka, można by książkę napisać. Dlatego mówiąc moje zdanie skrótowo - religia może głosić swoje stanowiska i może apelować o co sobie chce, natomiast nie powinna stanowić podstawy narracji i argumentacji w sprawach państwowych, urzędowych itp. Inna sprawa, którą chyba mało kto widzi - problem polega na tym, że religia ma wpływ na instytucje i politykę, bo... ludzie sami na to pozwalają Niestety. Demokracja, oprócz zalet, ma także wady... co oczywiście nie przesądza od razu, że jest gorsza niż totalitaryzm.
WiecznyWedrowiec
 
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2020, 09:39

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: alexis200 » 25 lis 2020, 18:33

WITAM

Osobiście jestem za Państwem Świeckim - gdzie wszystkie związki religijne są traktowane na równi wobec Państwa, a nie jak w Polsce obecnie w 2020 r gdzie kościoł Rzymsko-Katolicki ma uprzywilejowaną pozycje, tak nie może być i jeszcze narzuca innym osobom jak mają wierzyć, itp . Poza tym jestem za tym żeby był zniesiony Fundusz Koscielny - dlaczego ja nie-katolik ( i inni nie-katolicy w Polsce, ) mam łożyć z moich podatków na kosciół Katolicki, Kosciół i inne religie powinny być rozdzielone od Państwa [Polityki] .

Także Państwo Świeckie - TAK, Wyznaniowe - np Katolickie / lub Islamskie - NIE .

Świeckie to nie oznacza od razu Ateizmu - przecież na ZACHODZIE w państwach świeckich - są rożni ludzie o różnych poglądach, chodzą do różnych wyznań, ale nie próbują innym ludziom obywatelom - narzucać swoich wartości - dogmatów jak jest to w Polsce, w końcu mamy XXI wieku a nie ''średniowiecze ''
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości