Czy wiara w Boga jest ludziom wrodzona ?

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Czy wiara w Boga jest ludziom wrodzona ?

Postautor: Hansel » 18 kwie 2015, 11:02

Nikita a pamiętasz co to był za eksperyment ? Chętnie bym o tym przeczytał, ja słyszałem że Słonie obchodzą przez kilka dni coś w rodzaju żałoby po zmarłym członku stada a czasami nawet usiłują go pochować...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Czy wiara w Boga jest ludziom wrodzona ?

Postautor: Nikita » 18 kwie 2015, 14:35

No wlasnie nie wiem. To mi mowil moj kolega, ktory byl doktorem na biochemii...skad on wiedzial o tym eksperymencie to nie wiem ale na pewno nie sciemnial. To bylo juz dawno temu ...

Ziowerzeta maja taka sama dusze jak my. Sa tylko mniej rozwiniete intelektualnie i umyslowow....ale my tez kiedys bylismy malpami i sloniami... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Czy wiara w Boga jest ludziom wrodzona ?

Postautor: Mirek » 18 kwie 2015, 14:49

To mają taką samą duszę, czy nie mają? Bo jak jedna jest mniej rozwinięta od drugiej, to nie są takie same.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy wiara w Boga jest ludziom wrodzona ?

Postautor: cthulhu87 » 18 kwie 2015, 14:57

Mirek pisze:To mają taką samą duszę, czy nie mają? Bo jak jedna jest mniej rozwinięta od drugiej, to nie są takie same.


Takie same ze względu na istotę, odmienne ze względu na rozwój.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Czy wiara w Boga jest ludziom wrodzona ?

Postautor: Mirek » 18 kwie 2015, 15:02

Istotę? Czy chodzi Ci o sam fakt posiadania duszy?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy wiara w Boga jest ludziom wrodzona ?

Postautor: czarnyMag » 18 kwie 2015, 22:22

Arronax pisze:Ja mam nadzieje, może się to przełoży na pewność :) .

Mi się wydaje, że po prostu czujemy, kto jest naszym prawdziwym ojcem, i odkrywamy to na nowo.


A może to tylko nasze pobożne życzenie :) Duchy można w końcu zobaczyć, można z nimi obcować a Boga nikt nie widział nigdy. Nikt nigdy z Nim nie obcował - zakłada się w ciemno że ktoś to wszystko musiał stworzyć - ale dowodów nie ma żadnych :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Czy wiara w Boga jest ludziom wrodzona ?

Postautor: soldado » 18 kwie 2015, 22:57

czarnyMag pisze:
Arronax pisze:Ja mam nadzieje, może się to przełoży na pewność :) .

Mi się wydaje, że po prostu czujemy, kto jest naszym prawdziwym ojcem, i odkrywamy to na nowo.


A może to tylko nasze pobożne życzenie :) Duchy można w końcu zobaczyć, można z nimi obcować a Boga nikt nie widział nigdy. Nikt nigdy z Nim nie obcował - zakłada się w ciemno że ktoś to wszystko musiał stworzyć - ale dowodów nie ma żadnych :twisted:


Z tym ,,nikt nigdy nie widział'' wstrzymałbym się.
To, że ty nie widziałeś, nie oznacza wcale, że nikt nigdy Go nie widział.
Największym dowodem jesteś ty sam.
Bardzo wielu naukowców obecnie składa się ku temu, że nie jest możliwe, by sam z siebie wyewoluował taki organizm, jakim jest człowiek.
Twierdzą oni, że to nie może być dziełem przypadku.
Jesteśmy za bardzo złożonym i skomplikowanym organizmem.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Czy wiara w Boga jest ludziom wrodzona ?

Postautor: czarnyMag » 18 kwie 2015, 23:31

soldado pisze:Z tym ,,nikt nigdy nie widział'' wstrzymałbym się.
To, że ty nie widziałeś, nie oznacza wcale, że nikt nigdy Go nie widział.
Największym dowodem jesteś ty sam.
Bardzo wielu naukowców obecnie składa się ku temu, że nie jest możliwe, by sam z siebie wyewoluował taki organizm, jakim jest człowiek.
Twierdzą oni, że to nie może być dziełem przypadku.
Jesteśmy za bardzo złożonym i skomplikowanym organizmem.


Pewnie sami się nie stworzyliśmy ale z Bogiem (Ojcem tzw.) spotkaliśmy się tylko w ST - a On "kochał" tylko Izrael. Nas kochał tylko Jezus (a to jest już postać historyczna). Co do samego Boga - nic o Nim nie wiemy. Na ziemi (pewne jest tylko jedno): są duchy wcielone i poza wcieleniem (oba te twory mogą się zetrzeć ze sobą - jeden drugiemu może chcieć narzucić swą wolę - to można sprawdzić :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Czy wiara w Boga jest ludziom wrodzona ?

Postautor: Nikita » 19 kwie 2015, 08:53

Czarny Magu Bog objawia sie w calym swiecie i w Naturze. Sa mistycy roznych wyznyn, ktorzy przezyli spotkania z Bogiem. Np wujek Czesklawa Milosza Oskar Milosz widzial Ogien....Taki Ogien widzialu juz wielu mistykow....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Czy wiara w Boga jest ludziom wrodzona ?

Postautor: Nikita » 19 kwie 2015, 08:55

Ty Czarny Magu zaglebiles sie w okultyzm i miales swoej przezycia...zaglab sie teraz w te jasna strone to poznasz Boga Zywego... :D
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości