Dziewięć spirytystycznych zasad zbudowania lepszego świata

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Dziewięć spirytystycznych zasad zbudowania lepszego świa

Postautor: danut » 03 kwie 2018, 12:17

To nie Bóg ma być lepszy lecz my ludzie powinniśmy lepszymi się stać, by zbudować lepszą boską rzeczywistość.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dziewięć spirytystycznych zasad zbudowania lepszego świa

Postautor: Krzysztoff » 03 kwie 2018, 15:19

danut pisze:To nie Bóg ma być lepszy lecz my ludzie powinniśmy lepszymi się stać, by zbudować lepszą boską rzeczywistość.

Tak jest

Człowiek nie jest doskonałym ale do doskonałości dąży, to jest konsekwencja wolnej woli
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziewięć spirytystycznych zasad zbudowania lepszego świa

Postautor: Ivo700 » 05 cze 2018, 06:51

Witam

Czytałem te 10 zasad , oczywiście zgadzam się z nimi, chociaż ja rozszerzam wzór do naśladowania ---nie zawężając go do postaci Jezusa, ale i np Buddy, i innych mistyków ludzi oświeconych żyjących w przeszłości lub współcześnie .

Ale jak tak patrzę sobie co ludzkość wyprawia ----ciągłe zbrojenia, zatruwanie środowiska , niezdrowa żywność GMO, próby z bronią nuklearną, wojny - konflikty ----to ludzkość ma jeszcze długą drogę do przebycia, zanim by zaczęła stosować chociaż część tych zasad w swoim życiu jak populacja

ale oczywiście warto dążyć do tego ideału
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Dziewięć spirytystycznych zasad zbudowania lepszego świa

Postautor: Krzysztoff » 05 cze 2018, 19:46

Ivo700 pisze:Witam

Czytałem te 10 zasad , oczywiście zgadzam się z nimi, chociaż ja rozszerzam wzór do naśladowania ---nie zawężając go do postaci Jezusa, ale i np Buddy, i innych mistyków ludzi oświeconych żyjących w przeszłości lub współcześnie .


Tak jest, pełna zgoda
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziewięć spirytystycznych zasad zbudowania lepszego świa

Postautor: ronald73 » 06 cze 2018, 08:58

Ivo700 pisze:Ale jak tak patrzę sobie co ludzkość wyprawia ----ciągłe zbrojenia, zatruwanie środowiska , niezdrowa żywność GMO, próby z bronią nuklearną, wojny - konflikty ----to ludzkość ma jeszcze długą drogę do przebycia, zanim by zaczęła stosować chociaż część tych zasad w swoim życiu jak populacja


Według mnie to tylko mała grupa ludzi się z tym zajmuje i kilka indywidualistów. Trudno powiedzieć że cała ludzkość się z tym zajmuje ;)
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości