Nienawiść do inności

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Nienawiść do inności

Postautor: OneNight » 21 kwie 2016, 16:38

Xsenia pisze:
OneNight pisze:Niestety polskie prawo ma pewne luki. Jedno mówi o wolności religijnej, drugie mówi o braku możliwości wypisania się w szkole z religii do ukończenia 18 roku życia.

Nie masz racji. Rodzic co roku wybiera czy dziecko ma chodzić na religię, na etykę, na obie, czy na żadne.


Jak to co roku? Raz w jednej szkole. Coś się zmieniło?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Nienawiść do inności

Postautor: Pawełek » 21 kwie 2016, 18:47

OneNight pisze:
Xsenia pisze:
OneNight pisze:Niestety polskie prawo ma pewne luki. Jedno mówi o wolności religijnej, drugie mówi o braku możliwości wypisania się w szkole z religii do ukończenia 18 roku życia.

Nie masz racji. Rodzic co roku wybiera czy dziecko ma chodzić na religię, na etykę, na obie, czy na żadne.


Jak to co roku? Raz w jednej szkole. Coś się zmieniło?

Teraz co roku trzeba wypełnić dokument.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nienawiść do inności

Postautor: marianowa » 05 maja 2016, 14:55

Pawełek pisze:
OneNight pisze:
OneNight pisze:Niestety polskie prawo ma pewne luki. Jedno mówi o wolności religijnej, drugie mówi o braku możliwości wypisania się w szkole z religii do ukończenia 18 roku życia.


Jak to co roku? Raz w jednej szkole. Coś się zmieniło?

Teraz co roku trzeba wypełnić dokument.

Jaki dokument? Ja pamiętam że w szkole miałam godzinę wolną bo nie zdecydowałam się na uczęszczanie na lekcję.
marianowa
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2016, 14:45

Re: Nienawiść do inności

Postautor: Xsenia » 05 maja 2016, 18:47

marianowa pisze:Jaki dokument?

Ot zwykły kawałek papieru.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nienawiść do inności

Postautor: OneNight » 05 maja 2016, 20:50

Obrazek

Ot taki papier, bo nie w każdej szkole się stosują.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Nienawiść do inności

Postautor: Mirek » 26 cze 2016, 17:28

Davidius pisze:Jeszcze jedno o nie-tolerancji i nienawiści do inności te zjawiska się biorą z braku edukacji i z lęku .

np niewielu polaków wie że np HOMOSEKSUALIZM to nie żadna choroba / lub psychiczna choroba lub zboczenie, a bierze się ta orientacja z innej budowy genów i chromosomów - początki tej orientacji należy szukać w okresie ciąży w 6-7 tygodniu ciąży, jeżeli matka np - pali papierosy, jest silnie zestresowana to wpływa to na kore mózgową u dziecka w brzuchu tzw też - niedotlenienie mózgu i inne zjawiska, wtedy ośrodek odpowiadający za pociąg seksualny ulega uszkodzeniu i rodzi się osoba o skłonnościach homoseksualnych, są i inne tego przyczyny - agresja u matki, złe odżywianie itp, etc . seksuolog Andrzej Depko dużo o tym mówi na YouTube, ale w Polskich szkołach nie ma rzetelnej wiedzy na ten temat na poziomie szkoły zawodowej i średniej - środowiska LGBT się stygmatuzuje ba nawet jeden ksiądz krzyczał z ambony że to ''diabły'' i należałoby ich ''wyrzucić'' z .....Polski .

BRAK WIEDZY I LĘK i DOGMATYZM RELIGIJNY w Polsce poraża, co do Kościoła Spagetti ....ja myślę że oni nie tyle wyśmiewają religię jako taką, tylko to co ludzie z Duchowości uczynili - Dogmatyzm, fanatyzm, sekciarstwo ....i też ich rozumiem .

Wielu Polakom się wmawia, że homoseksualizm, że to coś normalnego.
Czekam aż zostaniemy wyedukowani w dziedzinie gwałtów, pedofilii, zoofilia i innych dziedzin do których z braku edukacji żywimy nienawiść i złość.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nienawiść do inności

Postautor: OneNight » 26 cze 2016, 18:13

A więc nie jest to choroba, ale uszkodzenie mózgu - to wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi :D

Nie żebym ich jakoś nienawidził, ale przyznajcie, że dziwnie czulibyście się, gdyby gapił się na was z porządaniem przedstawiciel tej samej płci,co wasza.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Nienawiść do inności

Postautor: arystoklesa » 27 cze 2016, 22:53

Davidius pisze:Jeszcze jedno o nie-tolerancji i nienawiści do inności te zjawiska się biorą z braku edukacji i z lęku .

Dzięki Bogu jest coraz lepiej i coraz mniej osób powtarza bzdury jakoby homoseksualizm był chorobą, grzechem czy cokolwiek tam sobie instytucje religijne i sekciarstwo wymyśli. Niestety, wciąż są osoby, które nie dostrzegają różnicy między miłością dwojga ludzi a zaburzeniami psychicznymi i seksualnymi - najwidoczniej ich rozwój intelektualny i duchowy jest jeszcze na niskim poziomie. Jakoś zawsze miałam nadzieję, że spirytyzm może pomóc w zrozumieniu tej kwestii, ale jeszcze wiele wody upłynie, nim całkiem oderwie się od stereotypowego myślenia na rzecz naukowego oraz - co najważniejsze - postawy przepełnionej miłosierdziem wobec bliźniego.
arystoklesa
 
Posty: 17
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:55

Re: Nienawiść do inności

Postautor: stefan12 » 29 cze 2016, 14:53

"Miłość" do 8 letnich dziewczynek też jest ok i nie powinna wzbudzać emocji?
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Nienawiść do inności

Postautor: stefan12 » 01 lip 2016, 07:29

Davidius pisze:po prostu w Przyrodzie pojawiają się takie genotypy ludzie o chromosomach XX-żeńska, XY-męska lub Androgyniczna , homoseksualna, biseksualna


Brawo! Nominujecie cię do nagrody Nobla za odkrycie genotypu homoseksualnego!
Słuchaj dalej wykładów z youtuba.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości