Sens życia

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Sens życia

Postautor: Nikita » 03 paź 2015, 11:56

Pablo to musi byc bardzo interesujaca ksiazka. Pewnie po hiszpansku czy brazylujsku? bardzo chetnie przeczytalabym ja bo ten temat jest dla mnie wazny. Jak bedziesz mial troche czasu na tlumaczenie to bede bardzo wdzeiczna. :D
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Sens życia

Postautor: Hansel » 03 paź 2015, 12:26

Nikita pisze:brazylujsku?
Z tego co wiem Brazylijczycy nie mają własnego języka i posługują się pewną odmianą Portugalskiego.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Sens życia

Postautor: Nikita » 03 paź 2015, 12:29

Hansel tak masz racje...po portugalsku...pomylilo mi sie. ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Sens życia

Postautor: gaba75 » 03 paź 2015, 22:40

Fajnie piszecie. Być, żyć, sens zycia, uzdrawianie itp. Wcoraj oglądałam chyba drugą połowę bodajże świetnego dokumentu o mężczyźnie który jako chłopiec przeżył Holocaust. Był w obozie w Oświęcimiu opowiadał swoum dzieciom co przeżył i jak. Dzieci naciskały go do płaczu, bo uważały że pwinien oczyścić się w ten sposób, a ja go rozumiem. Wypowiedział on wiele bardzo madrych słów. I tak na dobrą sprawę on przeprowadził swym dzieciom terapię, bo na końcu stwierdził do swojej córki, która nie godziła się na nociwanie w jednym z baraków, że wreszcie zrozumiała. Sens więc polega na zrozumieniu, zrozumienie polega na poznaniu i tak jak tu piszecie poznawać trzeba przez całe życie tak siebie jak i innych, żeby zrozumieć poziomy na których kazdy z nas jest. Nie każdy bowiem rozumie wszystko. Ja np.teraz jestem na etapie nienawiści i braku zaufania do wszystkich. Żyję bo muszę. Jak to mówił ambitny i butny Wałęsa nie chcem ale muszem żyć. Taka karma. Tak więc sensem jest samo życie człowieka które dał nam Bóg. Nie ma innego wytłumaczenia.
Obejrzyjcie ten film, jest naprawdę wielką nauką. Tytuł Pizza w Auschwitz.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Sens życia

Postautor: Hansel » 13 lis 2015, 02:05

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości