Przypowiesci Jezusa

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Przypowiesci Jezusa

Postautor: maja10 » 13 cze 2016, 11:09

Hansel pisze:
maja10 pisze:
Hansel pisze:Chciałem się o ta sprawę spytać: macie jakąś taką swoją ulubioną z przypowieść Jezusa ?


Z dedykacją dla wszystkich, Ewangelia Jana 9.
Czemu ta ?


Dla ślepców duchowych, którzy świadomi nie są, że Jezus Zbawiciel jest wzorem człowieka dla człowieka.
maja10
 

Re: Przypowiesci Jezusa

Postautor: Mirek » 14 cze 2016, 11:07

A to znacie? Może trochę odstaje od tematu lecz warto posłuchać. Przepraszam za lektora:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... lEoXnw75R8
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przypowiesci Jezusa

Postautor: czarnyMag » 14 cze 2016, 13:36

Mirek pisze:A to znacie? Może trochę odstaje od tematu lecz warto posłuchać. Przepraszam za lektora:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... lEoXnw75R8


ja akurat znam ewangelie (słowo) Judasza :) znam Biblie i Torę i Koran :) i on ma wiele racji - ale ja tego nie rozumie !

Kościół twierdzi że Judasz się powiesił po tym jak zdradził Jezusa - ale to kłamstwo jak i zmartwychwstanie czy spowiedź :lol:

jaką rolę w śmierci Jezusa odegrał Judasz to "tajemnica" :( i tajemnicą to chyba już zostanie :mrgreen:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Przypowiesci Jezusa

Postautor: czarnyMag » 14 cze 2016, 13:39

Moja ulubiona to : "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam."
i należy to traktować D O S Ł O W N I E !!!
nie jak obecna inteligencja czyta/zna/pamięta ale wątpi :lol:

Jeszcze raz: DOSŁOWNIE!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Przypowiesci Jezusa

Postautor: Mirek » 14 cze 2016, 13:46

Jak to, jaką rolę odegrał Judasz? Najwazniejszą w historii Jezusa.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przypowiesci Jezusa

Postautor: czarnyMag » 14 cze 2016, 14:13

Mirek pisze:Jak to, jaką rolę odegrał Judasz? Najwazniejszą w historii Jezusa.


:) ale Ty zakładasz że Jezus Judasza poprosił by na niego doniósł :) Ale to nie musiało wcale być tak!
(niestety nie jestem w stanie tego udowodnić :) ale ci którzy byli w "astralu" widzą tą kwestię odmiennie i nie są po "ludzku" przełożyć w stanie wiele rzeczy :lol: No bo widzisz dla Was jest to proste jest tak lub inaczej a w "astralu" widzisz rzeczy które widzi co drugi gość w astralu i...nikt nie jest w stanie tego co tam zobaczył (poza bestią z apokalipsy Jana i...( :lol:) przenieść na ludzki - "kodujemy to" w duszę i tyle :D
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Przypowiesci Jezusa

Postautor: Xsenia » 14 cze 2016, 16:18

Magu dzieje się tak chyba dlatego, że tu na Ziemi ludzie patrzą na świat tylko i wyłącznie przez swój własny pryzmat, a w astralu mają podgląd też na zdanie innych istot, a nie tylko swoje zdanie.
Już nie raz się przekonałam, że ludzie wolą widzieć nie to co jest naprawdę, ale to co im się WYDAJE że widzą. To samo z poglądami. Komuś coś tylko sie wydaje, a bierze to za prawdę objawioną.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przypowiesci Jezusa

Postautor: czarnyMag » 16 cze 2016, 10:57

Xsenia pisze:Magu dzieje się tak chyba dlatego, że tu na Ziemi ludzie patrzą na świat tylko i wyłącznie przez swój własny pryzmat, a w astralu mają podgląd też na zdanie innych istot, a nie tylko swoje zdanie.
Już nei raz się przekonałam, że ludzie wolą widzieć nie to co jest naprawdę, ale to co im się WYDAJE że widzą. To samo z poglądami. Komuś coś tylko sie wydaje, a bierze to za prawdę objawioną.


Ale Ty uważasz że ja widzę co nie jest naprawdę a to co mi się tylko wydaje? I że ja coś co dla niektórych jest tylko literacką wiedzą jest dla mnie rzeczywistością? Tak?
Napisz tak, a dostaniesz propozycję życia - naukowego doświadczenia z konfrontacją swych wierzeń na poziomie nauki - od czarnego maga / okultysty praktyka / :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Przypowiesci Jezusa

Postautor: Xsenia » 16 cze 2016, 20:54

czarnyMag pisze:Ale Ty uważasz że ja widzę co nie jest naprawdę a to co mi się tylko wydaje? I że ja coś co dla niektórych jest tylko literacką wiedzą jest dla mnie rzeczywistością? Tak?

Nie zrozumiałeś :) Chodziło mi o to, że w astralu dusze inaczej odbierają różne sytuacje, bo mają wgląd na inne poglądy ponieważ wszystko jest odkryte. Hm nie wiem czy dobrze to tłumaczę. Może znajdzie sie dusza, która mnie rozumie i będzie umiała to wytłumaczyć na polski?

czarnyMag pisze:dostaniesz propozycję życia - naukowego doświadczenia z konfrontacją swych wierzeń na poziomie nauki - od czarnego maga / okultysty praktyka /

Nie kuś, bo jeszcze sie zgodzę i będziesz miał na sumieniu życia moich dzieci i męża. :twisted: Bo jeśli choć na chwilę przejdę na tamtą stronę, to JUŻ NIE WRÓCĘ.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przypowiesci Jezusa

Postautor: czarnyMag » 28 cze 2016, 10:59

Xsenia pisze:
czarnyMag pisze:Ale Ty uważasz że ja widzę co nie jest naprawdę a to co mi się tylko wydaje? I że ja coś co dla niektórych jest tylko literacką wiedzą jest dla mnie rzeczywistością? Tak?

Nie zrozumiałeś :) Chodziło mi o to, że w astralu dusze inaczej odbierają różne sytuacje, bo mają wgląd na inne poglądy ponieważ wszystko jest odkryte. Hm nie wiem czy dobrze to tłumaczę. Może znajdzie sie dusza, która mnie rozumie i będzie umiała to wytłumaczyć na polski?

czarnyMag pisze:dostaniesz propozycję życia - naukowego doświadczenia z konfrontacją swych wierzeń na poziomie nauki - od czarnego maga / okultysty praktyka /

Nie kuś, bo jeszcze sie zgodzę i będziesz miał na sumieniu życia moich dzieci i męża. :twisted: Bo jeśli choć na chwilę przejdę na tamtą stronę, to JUŻ NIE WRÓCĘ.


Ja osobiście uważam że Ziemia jednak po tym przemagnesowaniu swych biegunów się jednak odmieni - a "widzący" twierdzą że teraz na Ziemi jest więcej bytów niż było kiedykolwiek - więc to dla tych wcielonych ma szczególne znaczenie żeby przy tym być! i Chyba ma. Obecnie wcieleni to w większości niewierzący w nic i tacy jak ja z "krainy zimna" :) Więc zgodnie z moją teorią - pracuj nad Sobą i nie oglądaj się za siebie a wypracujesz...lepsze wcielenie w świecie gdzie nie ma być może cierpienia!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości