Wywiad z prof. Barbarą Skargą na temat czasu

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Wywiad z prof. Barbarą Skargą na temat czasu

Postautor: cthulhu87 » 19 paź 2016, 09:41

Warto się zapoznać, jest tu kilka naprawdę inspirujących myśli:


http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... karga.read
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wywiad z prof. Barbarą Skargą na temat czasu

Postautor: Pablo diaz » 19 paź 2016, 10:31

cthulhu87 pisze:Warto się zapoznać, jest tu kilka naprawdę inspirujących myśli:


http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... karga.read



Ciekawe ,dzieki Marcin.Bardzo lubie filozofie,czasem we mnie rosciera sie zdziwienie,jak z prostoty istnienia ,naszej mysli niejeden z filozofow walesa sie wymawiajac dziwactwa ,wlasne egokoncepcje .Jestem muzykiem ,jak kazdy,aby osiagnac poziom ,musialem roywijac sie ,ewoulowac...moim pragnieniem bylo grac jazz.Pewnego dnia osignelem cel , gralem jazz.
W ten czas zdalem sobie sprawe,ze muzyka ktora gram ,jest tylko dla mnie ,pogubilem sie zadawalajac tylko swoje zmysly ,podobnie jak filozofowie upajaja sie swoimi egokonceptami .Dzis wiem,ze w prostocie tkwi piekno,a czas o ktorym mowa w artykule, wydaje sie ,ze bardzo spowalnia kiedy dusza jest pełna spokoju ,kiedy dociera to niezwyklego poznania czym jest prawdziwa milosc.
Mozna grac piekne melodie i poruszac serca nie bedac wielkim muzykiem i mowic wielkie slowa bedac prostym czowiekiem.

Zadeni filozofowie i wielcy muzyczy nie tknelii i wzruszyli mego serca jak prosci,otwarci ludzie i nieskomplikowane melodie.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Wywiad z prof. Barbarą Skargą na temat czasu

Postautor: cthulhu87 » 19 paź 2016, 10:50

Pablo, ja uważam, że "ego-koncepcje" - jak to określiłeś - to zawsze jest drugi krok... A pierwszy krok to zadziwienie istnieniem. I z tego zadziwienia bierze się potem wszystko, w zależności od tego, w jakim kierunku chcemy budować nasze życie. Mnie w wypowiedziach filozofów najbardziej ciekawi zadawanie pytań o sprawy, które wydają się czasami tak oczywiste, że nie przyszłoby nam do głowy je zadać. Natomiast odpowiedzi na te pytania... i to zafiksowanie na punkcie własnych koncepcji, o jakim wspomniałeś, można traktować z przymrużeniem oka, bo co dziś, po prawie 200 latach, można powiedzieć np. o kunsztownym systemie Hegla? Można się tylko uśmiechnąć z pobłażaniem, że facet strawił na czymś takim całe życie ;) Niemniej to zadziwienie istnieniem i stawianie problemów, które fascynują, zawsze pozostanie dla mnie dużą wartością we wszelkich rozważaniach metafizycznych, nawet tych absurdalnych. ;)

A wracając do wywiadu, jak wy byście odpowiedzieli na pytanie: co łączy was dzisiaj, mających X lat, z tymi osobami, jakimi byliście dawno temu, w wieku np. 20 lat? Jak widzicie świat? Co jest dla was ważne? Jak myślicie? W jakim stopniu to wszystko się zmieniło w wyniku upływającego czasu i nabywania doświadczeń? To jest bardzo ciekawe zagadnienie, pozwala na pewien wgląd w siebie.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wywiad z prof. Barbarą Skargą na temat czasu

Postautor: neuron » 19 paź 2016, 11:22

Pablo diaz pisze:Dzis wiem,ze w prostocie tkwi piekno,a czas o ktorym mowa w artykule, wydaje sie ,ze bardzo spowalnia kiedy dusza jest pełna spokoju ,kiedy dociera to niezwyklego poznania czym jest prawdziwa milosc.
Mozna grac piekne melodie i poruszac serca nie bedac wielkim muzykiem i mowic wielkie slowa bedac prostym czowiekiem.

Zadeni filozofowie i wielcy muzyczy nie tknelii i wzruszyli mego serca jak prosci,otwarci ludzie i nieskomplikowane melodie.


wiem o czym mówisz, znam to :) to prawda , tak właśnie jest ......

kiedyś pewien krytyk muzyczny gdzieś z usa mając na myśli akurat nirwane i tego typu zespoły .....ogólnie grunge itp powiedział .......

"żaden z nich nie jest i nigdy nie był naprawdę muzykiem a jednak razem niezle im to wychodzi "

i to jest siła tego wyjatkowego floow ....... tych emocji , miłości itp ........
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Wywiad z prof. Barbarą Skargą na temat czasu

Postautor: Mirek » 19 paź 2016, 12:10

Bo wszystko jest proste dopóki, dopóty my tego naszym myśleniem nie skomplikujemy. :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk


Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości