"Bóg objawiony w ciele"

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: "Bóg objawiony w ciele"

Postautor: cthulhu87 » 27 lis 2016, 19:19

neuron pisze:
cthulhu87 pisze:procesom psychicznym


w takim razie kolejne pytanie to , czym jest sam proces .... czym jest proces naturalny i jaki ma wpływ na wszystko

o czym mowa

w takim razie tłumaczy to kim jesteś i dlaczego jesteś ......

wyjaśnia w zasadzie wszystko

tylko trzeba dowiedzieć się i zrozumieć czym jest proces ........


Wydaje mi się, że istotę życia psychicznego można zgłębić przez introspekcję. Tą drogą odkryłem, że jest ono jakościowe, swoiste, moje osobiste (każde, nawet błahe doświadczenie jakoś wpływa na mnie i pozwala mi się duchowo zmieniać - inni ludzie mają zaś swoją własną "historię"), a więc także i zmienne, dynamiczne. Życie psychiczne ujmowane z tej strony nie jest sprowadzalne do ilości, powtarzalności, liczby i niezmiennych elementów. Wyobrażam je sobie jako proces właśnie, a więc coś, co nie jest statyczne, ale ciągle trwa. Mam wrażenie, że ludzie bardzo często lubią dzielić na części coś, co z natury dzielić się nie powinno, a następnie z tych części rekonstruują życie duchowe. Tak moim zdaniem powstają zbędne pojęcia i sztuczne systemy filozoficzne, ale nie wykluczam, że się mylę ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: "Bóg objawiony w ciele"

Postautor: neuron » 28 lis 2016, 06:17

cthulhu87 pisze:błahe doświadczenie


jestem zmiażdzony
weekendowa rozkminka :)


cthulhu87 pisze:książkę Huxley'a


książka Huxleya , tak , wejdziesz w starodawny świat new age ........ zaraz za nim pojawia się Alan Watts

ale nie wiem czy to dobry okres na wyprawe w daleki kosmos i spotkanie ze wszystkimi bogami ,jednego może jakoś zniese ale wszystkich ? !!! ......sam narazie macam temat i próbuje zobaczyc cokolwiek , co kryje sie za kurtyna .

https://www.youtube.com/watch?v=E_KL2DigVEM

jakie to nijakie :) cały watts , jakie to utopijne :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ENrYE871eg
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: "Bóg objawiony w ciele"

Postautor: cthulhu87 » 28 lis 2016, 10:46

Zacząłem czytać tę pracę Huxley'a. Będę wrzucać fragmenty, które mnie zainteresowały:

Studium filozofii wieczystej można zacząć albo od jej podstawy,
to jest praktyki i moralności, albo od jej szczytu, to jest od rozważenia jej metafizycznych prawd, albo wreszcie od jej środka, to jest od centralnego punktu, w którym umysł i materia,
działanie i myślenie spotykają się w psychice człowieka.
Niższą bramę wybierają nauczyciele o postawie ściśle praktycznej
– ludzie, którzy, jak np. Gautama Budda, nie widzą pożytku
w spekulacji i którzy przede wszystkim troszczą się o to, by w sercach ludzkich wygasić ognie żądzy, złości i namiętności. Przez górną bramę przechodzą ci, których powołaniem jest myślenie
i refleksja – urodzeni filozofowie i teologowie. Brama środkowa
stoi otworem przed eksponentami tego, co nazwano „religią duchową” – przed pobożnymi mistykami Indii, sufimi islamu, katolickimi mistykami późnego średniowiecza, a w tradycji protestanckiej,
przed takimi ludźmi, jak Denck, Franek i Castellio, jak Everard i John Smith oraz pierwsi kwakrzy i William Law.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: "Bóg objawiony w ciele"

Postautor: Pawełek » 05 lip 2017, 13:48

Spirytyzm w ciekawy sposób wyjaśnia sytuację Adama jako "pierwszego człowieka na ziemi" :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Bóg objawiony w ciele"

Postautor: Pawełek » 05 lip 2017, 14:18

W dużym skrócie historia Adama jest brana alegorycznie, nie natomiast dosłownie. Tak samo jak stworzenie świata w 6 dni jest pewnym symbolem, ponieważ spirytyzm uznaje że nie były to takie dni, jakie my rozumiemy, ale każdy dzień był okresem który mógł trwać setki tysięcy lat. Dzięki czemu taka interpretacja Biblii przez spirytyzm jest zgodna z aktualnym stanem wiedzy naukowej, która mówi że ziemia nie istnieje tak krótko jak w Biblii jest podane, a nauki podważyć się nie da - oraz zgodna z tym co jest napisane w Biblii (stworzenie świata w 6 dni).
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Bóg objawiony w ciele"

Postautor: Pawełek » 05 lip 2017, 14:38

Proszę Olusie, tutaj jest napisane stanowisko spirytyzmu co do Adama oraz stworzenia świata opisanego w Biblii, które wyjaśnia je w taki sposób by było akceptowane przy naszym stanie wiedzy :)

Pierwszy, Drugi, Trzeci,
Czwarty, Piąty

Nie jest tego dużo, a myślę że najlepiej rozjaśni Ci sytuację jak to wygląda "u nas" ;)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Bóg objawiony w ciele"

Postautor: Ryszard » 05 lip 2017, 20:37

Świat materialny to taki jakim go widzimy naszymi nieudolnymi zmysłami, czy przyrządami , niektórzy widzą więcej , ale czy wszystko ?
Za dużo teraz myślę, staram się robić to samodzielnie, na tzw "wyczucie" , nie podpierając się różnymi myślicielami czy nauką, każdy przecież chce udowodnić, że to właśnie oni ma rację.
Nauka, czy Hindusi wierzą w wielki wybuch, wierzą, ze wszechświat powstał w ułamkach sekundy, z czego powstał, z niczego?
Skąd wiara, ze już po raz piaty ?
Teraz rośnie a później się skurczy, do niczego ?
Myślę więc jestem, płaczę bo jest mi źle.
Trudno mi uznawać autorytety które opierają się tylko na wierze.
Chcę mieć wiedzę !!!
Urodziłem się głupcem i głupim umrę :(
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: "Bóg objawiony w ciele"

Postautor: czarnyMag » 06 lip 2017, 14:57

Ryszard pisze:Świat materialny to taki jakim go widzimy naszymi nieudolnymi zmysłami, czy przyrządami , niektórzy widzą więcej , ale czy wszystko ?
Za dużo teraz myślę, staram się robić to samodzielnie, na tzw "wyczucie" , nie podpierając się różnymi myślicielami czy nauką, każdy przecież chce udowodnić, że to właśnie oni ma rację.
Nauka, czy Hindusi wierzą w wielki wybuch, wierzą, ze wszechświat powstał w ułamkach sekundy, z czego powstał, z niczego?
Skąd wiara, ze już po raz piaty ?
Teraz rośnie a później się skurczy, do niczego ?
Myślę więc jestem, płaczę bo jest mi źle.
Trudno mi uznawać autorytety które opierają się tylko na wierze.
Chcę mieć wiedzę !!!
Urodziłem się głupcem i głupim umrę :(


Nie!
Wezwij po imieniu LUCYFERA lub JAM JEST :!: Wybierz i wezwij (tego drugiego po prostu poproś zwracając się do Niego słowami: Jam Jest i potrafię zrozumieć....wszechświat na przykład :D albo Jam Jest i rozumie....wszechświat) i już po sprawie :D

Przy Tym drugim "zobacz GO" wypowiadając Jam Jest :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości